Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Divoký, nelegální a samozřejmě velice populární závod napříč celou zemí. Co není zakázáno je povoleno a zákázáno není vůbec nic, včetně různých nečestných praktik a triků hodných spíše salóního kapsáře. Hlavním hrdinou je J.J. McClure (Burt Reynolds), závodník a dobrodruh, který nebude mít vítězství nijak snadné, pokud vůbec. V cestě mu stojí bláznivý Šejk (Jamie Farr), párek mladých koček z Lamborghini (Susan Anton, Catherine Bach) a mnohé další roztodivné existence.

Volné pokračování staršího stejnojmenného snímku téměř do detailu kopíruje původní linii příběhu, přestože eskapády jsou jiné. Tento film je poslední Frankieho filmovou rolí (objevil se již jen v několika TV projektech) a poslední rolí Deana Martina vůbec. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

otík 

všechny recenze uživatele

Zcela uvolněná atmosféra, kupa známých herců a zajímavá auta jsou k vidění v této celkem tradiční road komedii s prvky akce. Druhý Cannonball závod je zběsilou jízdou s malými zastávkami zapříčiněné mafiánským synem - ňoumou, který dluží peníze a tak mu nezbývá nic jiného než zajmout šejkova syna, který Cannonball závod pořádá a veze s sebou jeden milion dolarů. To se ale samozřejmě nelíbí závodníkům a tak se za šejka postaví a jeho svobodu vybojují. No a před touto zastávkou a po ní už jen sledujeme onen závod s předjížděním a honičkami policistů. Hudba: Al Capps. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +Telly Savalas, Jackie Chan a jeho auto, několik zábavných vtípků a situací -přehnaně praštěné postavy, na to jak je to krátké to občas nudí/// Ze začátku jsem si hodně těžko zvykal. Přišlo mě to docela nezáživné a občas trapné, ale musím přiznat, že zhruba od poloviny jsem se občas i bavil a párkrát se i zasmál. Některé vychytávky závodníků byly povedené. Snaha mafiánů byla směšně zábavná. No celé to bylo takové hodně střeštěné a na hranici 2,3 kvězdiček. Nakonec dám tu třetí, protože zábava převládla nad nudou./// Celkem 52%/// ()

Reklama

Hopkins 

všechny recenze uživatele

Jednička byla o parník lepší o tom není pochyb. Co se týče dvojky tak dobré hlášky se zde najdou , scény které rozesmějí taky film drží nad vodou dobré obsazení některé scény jsou moc přehrávané ale pokud se na film podíváte v neděli odpoledne jen tak na odreagování tak neurazí. Za sebe dávám tři hvězdičky a rozhodně za nějaký čas se na to znovu kouknu. ()

krvavamera 

všechny recenze uživatele

70. léta + všechny největší hvězdy z té doby. To jsou přednosti tohoto filmu. Bohužel je to to jediné, co je na tomhle filmu zajímavé, zápletka nestojí za nic, dílčí vtípky taky vůbec nefungují. Paradoxně nejlepší je Jackie Chan (jak jinak než ve voze Mitsubishi v přiléhavé kombinéze s třídiamantovým logem), jehož postava je nejzajímavější, nejživotnější a nejlegračnější - a to mluví jen čínsky. I na nějaký ten (pravda, chabý) stunt dojde. Jeho závodní automobil, který dokáže bez nadsázky snad úplně všechno (včetně seskoku z letadla, triskového pohonu, létání - a dokonce funguje i jako ponorka) považuji za jedinou trochu zajímavou a zároveň vtipnou věc filmu. Ten zbytek už je jiná věc. Dvě hvězdy - jednu pro Jackieho Chana, druhou pro jeho Mitsubishi (a sexy sedmdesátkový soundtrack). ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan se vrací, protože je vázán smlouvou z prvního dílu, ale nemá o mnoho větší prostor než v Cannonball Run (Tajný závod). Jackieho auto Mitsubishi Starion má vychytávky a la James Bond a partnera obřích rozměrů, kterého hraje Richard Kiel (2.17 m) známý jako Jaws z filmů Špion, který mě miloval (1977) a Moonraker (1979). Mitsubishi Starion v jedné scéně funguje jako ponorka stejně jako auto v Špion, který mě miloval (1977). ()

Galerie (50)

Zajímavosti (12)

  • Celé jméno skutečného Cannonball závodu znělo „The Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash“, známé také jako Cannonball Baker. (mi-ib)
  • Frank Sinatra dostal hned po Burtu Reynoldsovi druhý největší honorář, přestože se objevil jen ve dvou scénách. (mi-ib)
  • Hal Needham v komentáři na DVD vzpomínal, jak Frank Sinatra přišel na natáčení brzo, rychle vše natočil a odešel tak rychle, že se ani nepotkal s dalšími herci. Je možné si všimnout, že postava Franka Sinatri není při scéně v kanceláři nikdy na jednom záběru s ostatními herci. Jednou ano, ale je ke kameře zády a jde o jeho dabléra. (mi-ib)

Reklama

Reklama