Krásné bytosti

• Island Berdreymi (více)

Čtrnáctiletý Balli je bytostný outsider z rozvrácené rodiny. Marně hledá oporu doma i ve škole, kde je obětí šikany. Vše se mění ve chvíli, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně vezmou mezi sebe. Parta, ve které dominuje násilnický Konni a inteligentní Addi, nabídne Ballimu chybějící domov. Druhý snímek Guðmundura Arnara Guðmundssona vypráví s poetickým citem i syrovostí o vztazích, které mohou trvat věčně a pomáhají nás formovat v těch nejdůležitějších chvílích, o krutosti i něze, které se rodí na magické hranici mezi dětstvím a dospělostí. (Artcam Films)

Zaks

Ani téma filmu nie je moc novátorská, beznádej dnešnej mládeži a čo od nudy robiť. To už sme videli inde a lepšie spracované. A navyše tu nielen chlapci ale ani dospelí nevedeli moc hrať, všetci herci mi prišli dosť prkenní. Niekoľko nelogických rozhodnutí tiež nenadchlo. Záver bol ale silní, to sa musí uznať. ()

Belphegor

Islandský film o čtrnáctiletém Baldurovi, outsiderovi z rozvrácené drogové rodiny, kterého si pod křídla vezme parta kluků. Společně se prodírají problémy v letech, které nás nejvíce formují. Podle mě by se snímek dal přirovnat k Bylo nás pět, liší se ale svou surovostí, šikanou a vůbec si nebere servítky. Zamrazí to v zádech nejednou scénou a díky prostému technickému zpracování servíruje autentičnost na zlatém podnose. Herci tomu vdechli naprostou reálnost a to je pochvala i směrem ke scénáři, za což si tvůrci zaslouží poklonu. Moc se mi líbí, že vyprávění netíhne ke klasickým klišé a hledá krásu v ohavnosti. Za mě je to velké doporučení! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD