Reklama

Reklama

City on Fire

  • Hongkong Long hu feng yun (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ko Chow (Yun-Fat Chow) je policejní agent operující v podsvětí Hongkongu. Ocitá se ve vážném nebezpečí a chce rezignovat, ale velitel Lau ho přiměje pokračovat v práci kvůli mimořádně brutálnímu gangu lupičů klenotů, do něhož má Chow jedinečnou šanci proniknout. Hrdina je tak doslova v jednom ohni, milovaná přítelkyně Hung ho chce opustit, neboť Chow neustále odkládá svatbu a kromě gangsterů je sledován a ohrožován jinými policisty, kteří o jeho dvojí hře nemají tušení… Zřejmě nejuznávanější film Ringo Lama byl inspirací pro Tarantinovy GAUNERY. (J.Connor)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak ja som z filmu sklamany. Mozno je to tym, ze som cakal pribeh s prepracovanym vztahom medzi policajtom v utajeni (Chow Yun-Fat) a charizmatickym gangstrom (Danny Lee). Bohuzial film sa ich vztahu venuje minimalne a ked uz tak velmi skratkovito, takze zaujimavy zaver u mna vobec nefungoval. Film je skor studiou ustrednej postavy - policajta v utajeni a vsetko ostatne, ci uz postavy alebo prostredie sluzi na jeho detailne vykreslenie. Aj ked Chow Yun-Fat podal skvely vykon, tak co najrealistickejsie pojatie filmu v style francuzskej drsnej skoly, vlny alebo nieco podobne mi nesadlo. Na moj vkus je to prilis chladne a odpudive. Jedine co na mna zaposobilo, bola technicka stranka akcnych scen, ktorych sice nie je vela, ale nejedna sa o klasicke HK krkolomne kusky, ale o strohe drsne sceny pri ktorych aj vy citite, ake su bolestive. A to ze si Tarantino vypozical do filmu Reservoir Dogs jednu dejovu liniu, nestoji ani za rec, pretoze tieto dva filmy su uplne odlisne. 6/10. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Ringo Lam natočil s Chow Yun-Fatem ušpiněný film o nesympatickém a pubertálním hrdinovi, který si není schopen udržet vztah s přítelkyní a dělá policejní volavku u gangsterů. Jenže s postupujícími minutami si přestává být jistý, jestli víc patří k policistům, kteří ho bezdůvodně mučí, ačkoliv znají jeho identitu, nebo je gangsterům, kde asi poprvé najde i skutečného přítele. Tvrdý a nelítostný film spěje nakonec do tragického finále, které opět popře tradiční žánrová schémata a nabídne několik situací, které bychom v americkém filmu nikdy neviděli (např. hrdina bez váhání zastřelí policistu, aby zachránil kamaráda gangstera). Chow Yun-Fat si zahrál de facto opačnou roli než v u Johna Woo o rok předtím v Lepším zítřku, jeho hrdina je nespolehlivý, samolibý, otravný a nedospělý... Partnerem (kamarádem ze zlodějského gangu) mu byl opět Danny Lee. ()

Reklama

Jindros 

všechny recenze uživatele

Ko Chow (Yun-Fat Chow) právě rozjíždí boj doslova o všechno a žádný divák, kterému nejsou gangsterky cízí, by si tuto dokonalou záležitost neměl nechat ujít! Pravidlem pro sledování City on fire je nečekat další krvavou operu ala John Woo - možná by to k tomu mohlo svádět. Lam nabízí mnohem méňe akce, více zašpiněných ulic a "běžného" života, méňe černobílé charaktery (nemilosrdná postava Dannyho Lee by mohla klidně dělat hlavního záporáka ve filmu Johna Woo) a ve finále skoro stejně velké emoce. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by hlavní postava byla nesympatická a otravná. Naopak - je z celého filmu jasně nejbělejší charakter. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

U Ringa Lama som mal stále radšej jeho akčnú stránku réžie. A preto u mňa z jeho filmografie ešte stále víťazí FULL CONTACT. Tu sa s tou akciou veľmi od zeme neodpútal a ponúka skôr psychologický pohľad na vec. Nie je to zlá voľba, ale taký Wooov LEPŠÍ ZAJTRAJŠOK ponúka to isté v lepšom príbehovom a akčnom balení. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

U nás poměrně zapadlý, pro Hong Kong přesto velmi příznačný krimi-thriller, jenž se o pár let později stal jedním z hlavních inspiračních zdrojů pro Tarantinovy Gaunery. Některé scény zejména z druhé poloviny snímku Quentin opsal téměř záběr po záběru. Yun-Fat Chow po Lepších zítřcích opět v neskutečně drsné roli, tentokrát jako tajný policajt infiltrující zločinecký gang lupičů (mezi nimi sympatický zločinec Danny Lee). Zpočátku film brzdí možná až zbytečně dlouhá expozice postav, přesto však Ringo Lam každou chvíli těší divákovo oko ikonickou akcí a místy překvapivou krvavostí a morbiditou (šlápnutí do hrobu), aby poté ukázal bombastické finále, jež musí všechny fandy hongkongské kinematografie zarazit do sedačky. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Film se stal jedním z inspiračních zdrojů Quentina Tarantina při psaní scénáře k filmu Gauneři (1992). Kromě zápletky Tarantino ve své prvotině několik záběrů doslova citoval. Příkladem je scéna, kdy Fu (Danny Lee) předstoupí před jedoucí vozidlo a rozstřílí jeho pasažery. (MadBigMax)
  • Producent filmu Karl Maka dal režisérovi Ringovi Lamovi na natáčanie filmu 4 milióny hongkongských dolárov a nechal mu absolútnu slobodu, aby natočil žáner, aký sa mu páči. (beso74)
  • Herec Roy Cheung v jednom rozhovoru prozradil, že když ho obsadili do role inspektora Johna Chana, nevěděl, kdo je režisér Ringo Lam. Když později zjistil, že režisérovo celé jméno je Ringo Lam Ling-Tung, tak pak teprve věděl, o koho se jedná. (tequilla)

Reklama

Reklama