Kostlivec

• USA The Boogeyman (více)

Středoškolačka Sadie Harper a její mladší sestra Sawyer se vzpamatovávají z nedávné smrti své matky a od svého otce Willa, terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se přiživuje na rodinách a živí se utrpením svých obětí. (Falcon)

raimi

,,Přijde běloška, Asiatka, černoška a Hispánka do hospody a..." Ne, to není začátek nějakýho vtipu, to je filmovej otisk "reality" podle hollywoodských progresivistů. Takhle si představují ideální svět, ten bublající tavící multietnický kotel, který nás všechny dovede k jejich vysněným lepším zítřkům. Nemá to nic společnýho s tím, jak lidi fungují a koexistují v reálným životě. Jejich filmy už dávno nereflektují skutečnost, nálady ve společnosti ani netepou do nešvarů doby. A když už, tak ne trefně. Jejich filmy jsou už jen čirá probuzenecká propaganda. Někdy v míře větší, někdy v míře menší, ale 99% produkce je bohužel woke virusem infikovaný. U Kostlivce se to má následovně: Máme tady dívčí partu čítající ukázkový etnický zastoupení. Trochu toho protibělošskýho rasismu - jako vždycky, ta největší bezcharakterní svině z děvčat je běloška. Samozřejmostí je nepřetržitej girlboss vibe, kdy ženy všech věkových kategorií naprosto ovládají dění, ženou se statečně a nezištně do smrtelně nebezpečných situací a řeší všechny problémy a bolístky světa.  Prostě čapnou hokejku nebo brokovnicu, a jdou bojovat s nadpřirozenou bytostí živící se strachem. Černošky jsou vyobrazený jako andělsky bezchybný bytosti, který ukazují společnosti správnou cestu- vyšetřují vraždy a jako terapeutky pomáhají tápajícím a psychicky labilním bělochům hledat smysl života. Neznají závist, zášť ni zlobu, a všechny mají výrazné africké rysy a doplňky, aby zdůraznili jejich kulturu. Věřím tomu, že kdyby byl ve filmu Moravák, chodil by ten šuhaj v kroju a s valaškou, jen by sa vykrúcal. A propos, muži... Ve filmu jsou to jen emocionální trosky a zbabělci, problémy vyvolávající potížisti, co neumí naslouchat. Ale přeci jen se filmaři celkem udrželi na uzdě, a vědomi si toho, že točí film o rodině v ohrožení, se naštěsti nevydali cestou nedávnýho zvěrstva jménem Evil Dead Rise. No, nakonec je to v mých očích jen další generickej, natahovanej a neskutečně nudnej mainstreamovej kýč se zaměnitelným digitálním bubákem a nevýraznýma hercama, kterej navíc doráží k zemi woke infekce. ()

BoPo

S predstihom môžem zaradiť medzi najlepšie horory roku 2023. Keby Kostlivec na určitých miestach dostal väčšiu péči, tak mohol smerovať aj do medziročných kandidátov. V čom sa odlišuje od priemerných hororov? V budovaní fungujúceho prostredia. Sledujete síce tuctové, ale na hororový žáner dobre odprezentované rodinné drama, ktoré viac a viac nahlodáva temnota. Zlo je dlho neuchopiteľné, ale neustále prítomné. Veľmi dobre dávkované, a postupne čoraz výraznejšie momenty hrôzy vytvárajú výbornú atmosféru. Každé vkročenie do tmy prinieslo ten správny efekt, a to bez ohľadu na aktuálnu lokáciu. Za zbytočné nedomyslenosti považujem šlendrián polície naprieč celým mestom a záverečný súboj mohol byť náročnejší, krutejší. ()

Xmilden

Hororové scény absolutně v pořádku pokud jde o budování napětí, práci se světlem a s atmosférou. Problém ovšem nastává v momentě jak k nim dojít. Přišlo mě že otec dětí je prostě nezodpovědný blb, který přestože holkám nedávno upřela maminka nedokáže ani tu nejmladší, přestože se v noci bojí tmy, ochránit. Proč proboha po tom co jim v domě začíná řádit bubák, si nezalezou všichni do jedné postele nebo třeba aspoň do jedné místnosti. Mě prakticky přišlo že ten otec odjíždí na noc pryč, takže když holky začnou vřískat a začíná hluk, šramot, randál, tak ten otec se ani odnikud nevynoří. Tyhle nelogičnosti mě rušily celý film a můj zážitek hodně srážely :( PS: Několikrát jsem chtěl zvolat na postavy, ať už si doprdele konečně rožnou. 50% ()

dr.horrible

Na jednu stranu neškodný kinohoror, na druhú taký z tých lepších (typu napr. Smile). Čiže je to o napínaní a lakačkách, zároveň to buduje mystérium, ktoré nie je úplne odfláknuté, a naviac réžia sem-tam príde aj s nejakým obzvláštňujúcim vizuálnym nápadom, takže to nevyzerá jak sterilná, šedivá ducharina na zakázku. Po tohtoročnom stupidnom Cobweb som si spravil náladu (čo ma prekvapilo, čakal som tie filmy kvalitatívne presne naopak). 70% ()

Lucasion

Na Kostlivce jsem se hodně těšil. Podle povídky Kinga. Trailer zaujal. Nebylo co řešil. Ve výsledku jsem asi spoko. Říkám asi, protože bych si strašně moc přál filmu dát čtyři hvězdy. Ale já prostě nemohu. Ten film má tolik přešlapů a věcí, co mi nejsou po chuti, že bych si ho znovu asi už nepustil. Je to ale strašná škoda, protože potenciál je tu obrovský. Děsivý začátek a muž, který vpadne do "klidné" rodinky, aby se jim záhy oběsil v prvním patře. Posud dobrý. Nastává děsivá část, kdy Kostlivec vystrkuje svoje nohy. To jsou ty nejlepší pasáže filmu. Krátké prostřihy, mnoho nohou, zuby... Všechno se podě... Pokazí. Jakmile monstrum ukážete celé a hlavně začnete do filmu cpát podzápletku se zjišťováním a ujišťováním. A samozřejmě samotným lovem. To je prostě ohromná škoda, protože monstrum by si zasloužilo zůstat ve stínech. Tak to funguje nejlépe. I tak jsem se ale bavil. Jen jsem zklamaný, protože Kostlivec mohl být mnohem lepší. (68 %) ()

• Niektoré scény boli také intenzívne, že sa museli po skúšobnom premietaní zmeniť. Publikum kričalo tak hlasno, že dôležité dialógy po scéne vytratili. Úpravy boli zmenené tak, aby sa po scénach vložila pauza a získal tým čas vypočuť si dialógy. (Arsenal83)

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (více)