Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Tritonu, největším měsíci planety Neptun, ukazuje vedoucí výzkumného týmu Nabel svému šéfovi Saxovi novou zbraň - robota s mimořádnými schopnostmi. Sax chce robota použít k ovládnutí Země a dá Nabela jeho vlastní zbraní zlikvidovat. John Canyon létá vesmírným kamionem. Má přítelkyni Cindy, kolem které se točí mladík Mike Pucci. Cindy chce letět za matkou na Zemi, ale nemá šanci získat letenky. John jí slíbí, že ji na Zemi dostane, pokud si ho Cindy vezme. Dojde k potyčce s dopravcem Kellerem, při které se Mike postaví za Johna. Keller je nešťastnou náhodou zabit a John, Mike a Cindy prchají. V nouzi jim pomůže další dopravce, jehož zásilku podivného obsahu musí spěšně dopravit na Zemi. Dostanou se ale do potyčky s hvězdnou policií a padnou do rukou únosců vesmírných lodí... Kdo je jejich velitelem a co skrývá záhadná zásilka? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (60)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Vlastně proč ne. Je to country béčko, a nestydí se za to. Stejná estetika a přístup ke krvi apod. jako v Total Recall nebo Space Troopers, inu zlaté devadesátky. Blboučký děj není tak úplně blboučký, a pokud neusnete, docela se budete bavit. Hopper tedy, pravda, trochu hraje, aby to už měl z krku, ale jeho postava je stejně jako u ostatních docela uvěřitelná, pominete-li ochotničení. Krásný balanc na hraně parodie na kdeco, bez trapnosti. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Na Tritone, najväčšom mesiaci planéty Neptun, vyvinula zbrojárska firma nesmierne účinných a špičkovo vyzbrojených vojenských robotov. Vyrobili tisíce geneticky modifikovaných biomechanických super vojakov. Pomocou nich chcú ovládnuť Zem. Na ich nenápadný prevoz na modrú planétu si najmú súkromného vesmírneho truckera Johna Canyona. Ten ani len netuší aký nebezpečný náklad vezie. Dobrodružná jazda vesmírom môže začať. "Space Truckers" je dosť nudný béčkový sci-fi film. ** ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Space opera, ktorá mi úchylným štýlom a divnou atmosférou pripadá ako mix Piateho elementu a Sudca Dredda. Technickú stránku mal Gordon vždy v malíčku, ale tentoraz príbeh príliš pútavý nie je a postavy sú len divné, ale kladné nie sú príliš sympatické a tie záporné dostatočne diabolské. Občas som sa na nich všetkých akurát zasmial. Ďalším veľkým záporom filmu je PG-13 rating, takže tentoraz sa Gordon nemôže vyžívať vo svojich klasických slizkých nechutnostiach. No a bez nich nemá v akčných scénach čo ponúknuť. Po rokoch už ani triková stránka neohúri. Takže výsledkom je divný sci-fi experiment, ktorý tak nejak nevyšiel po žiadnej stránke. Snáď len spotená Debi Mazar v zelenom spodnom prádle za niečo stála. 4/10. ()

krvavamera 

všechny recenze uživatele

Tenhle snímek má každopádně své pěkné momenty a i když z narativního hlediska poněkud kolísá (hlavně ta druhá polovina se promění v rozverný a neskrývaně vykonstruovaný narativní rej), určitě stojí za to díky skvělému vědci - šéfovi pirátů nebo vizuálnímu zpracování vesmíru. Tenhle film nesnese vysoké nároky, zato zaručeně pobaví. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Podobné příběhy se psaly ve čtyřicátých letech, kdy se zdálo, že s trochou odhodlání a fištrónu bude možné stlouct funkční kosmickou loď v garáži. Stuart Gordon z pulpové námětu natočil roztomile brakové sci-fi, které se na rozdíl od povídek Roberta Heinleina nebo Poula Andersona už nemůže brát vážně, takže vsadilo na humor a přepálenost. Byla to dobrá volba, i když ji jen málokdo ocenil. V dialogových scénách film trochu drhne, a jediný kdo dokáže pravidelně zdolávat nastavenou laťku, je Charles Dance. Naštěstí zábavnost nestojí na mluvení, ale na efektech a na přímočarém dobrodružství. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • V 51. minutě můžeme v Nabelově (Charles Dance) ložnici vidět obraz „Echo a Narcis“ (1903) od anglického malíře Johna Williama Waterhouse (1847–1917). (Petsuchos)
  • V 75. minutě jsou vidět lanka, na kterých jsou herci zavěšeni. (Petsuchos)

Reklama

Reklama