Deadstream

Neúspěšný influencer se pokouší získat zpět své sledující prostřednictvím živého vysílání jedné noci o samotě ve strašidelném domě. Když ale náhodou naštve pomstychtivého ducha, jeho poslední šance na získání internetové slávy se stane bojem o život v reálném čase. (mikki089)

dubinak

Taková levná blbost a kolik muziky za to. Tyhle hororo-komediální nenáročný pecičky, který fungujou z obou stránek mám moc ráda, protože zezačátku jsem si ani nebyla jistá, jestli to fakt směřuje k tomu, že to bude spíš vtipné, protože jsem se celkem dlouho jenom bála a byla tak nějak na rozpacích. Hororová stránka byla z za mě na jedničku a cítila jsem se zase jak kdybych koukala poprvé na Paranormal Activity. Když se víc vybarvila ta humorná stránka, taky to nemělo chybu a prostě celkově ve mně ten film vyvolal spoustu smíšených pocitů, které spolu ale dobře korespondovaly. Byla tu vidět i snaha udělat funkční efekty a autentické kulisy. Na takhle poctivou a snaživou tvorbu je radost pohledět, protože až se těmhle lidem dostane do ruky víc peněz, mohlo by se v hororovém odvětví objevit další slibné jméno. ()

Immortal17

Musím podotknout hned na úvod, že nejsem příliš velký fanoušek kombinace hororu a komedie. Ale lákal mě samozřejmě fakt, že snímek byl natočen formou found footage, kterou já miluji od dob The Blair Witch Project. Nakonec jsem ale příjemně překvapena, jak šikovně byly sladěny oba žánry. První polovina byla více poutavější, malinko strašidelnější, druhá polovina pak byla nechutnější přesto vtipná. Několikrát jsem se přistihla, že mě pár scének skutečně pobavily, že jsem se i dokonce nahlas zasmála. Viz například scénka kdy Shawn byl donucen vyskočit oknem z patra. Myslím, že jsem se usmívala ještě pět minut po tom, co jsem vydýchávala čistý záchvat smíchu. Když nepomyslím na fakt, že z poměrně větší části byl celý příběh absurdní, zaslouží si tohle slušný průměr, a pokud se chcete k večeru trochu zasmát, trochu se bát, rozhodně to patří na váš seznam filmů které chcete vidět. ()

borec999

Veľmi sympatický low budget horor. V prvej polovici dostaneme found footage horor s pôsobivým prostredím opusteného haunted domu. Dej, atmosféra, ľakačky všetko okej. Akurát hlavný hrdina je nesympatický debil, ktorému želáte len to najhoršie. V druhej polovici sa tak na moje veľké potešenie stane, Deadstream prepne do módu čistokrvnej hororovej komédie a zábava je to naozaj veľmi kvalitná. Obidve roviny fungujú (asi preto že sa nemiešajú a z úvodu je to úplne vážny horor a potom úplne neseriózna komédia) a osobne som cítil, že tvorcovia majú svoj režijný debut pevne v rukách a vedia čo robia. Po dlhšej dobe som narazil na found footage, ktorý mi troška pripomenul že tento subžáner nie je ešte mŕtvy... PS: ďalšie filmy od režijného dua Joseph Winter, Vanessa Winter si nenechám ujsť. 75% ()

korbitch22

Super kombinace hororu a komedie, která lehce vykrádá (nebo vzdává poctu) to už si každý musí vyložit po svém...legendárnímu Evil Dead. Plus si dělá prdel ze všech těch vymrdaných Influencerů, youtuberů a podobné pakáže. Jako komedie to funguje výborně, několikrát jsem nahlas vyprsknul smíchy (suprise, bitch!) Winter napodobuje hlasem, stylem humoru i vyjadřováním Ryana Reynoldse, takže kdo nemá rád Reynoldse, nebude mít rád Wintera, ta podobnost vyjadřování i tónu hlasu je až okázale podobná. Jako horor to funguje díky několika výtečným lekačkám i solidní atmosféře. Bohužel veliká vada jsou mizerné kostýmy, tam je vidět, že peněz bylo málo a bije to do očí a největší vada která mi nedovolí dát tu 4* je Winterův herecký výkon, když má hrát strach. Tam jsou jeho herecké limity až bolestivě viditelné. To ovšem neznamená, že Winter se svoji ženou (nebo sestrou, netuším) natočil pohodovou hororovou jednohubku, u které jsem párkrát solidně lekl a hodněkrát nahlas zasmál a to přesně od hororové komedie čekám. Solidní a poctivé řemeslo. Pokud nespychne a sežene pro příště nějakou tu dotaci, máme o další nadějné tvůrce postaráno, A na závěr bych málem zapomněl pochválit hudbu. Výtečný hororový synťáky z 80.let který mi hodně na konci v titulcích připomenuly Maniaka s Woodem.65%. ()

mclenin

Keby Sam Raimi točil Blairwitch - zábavný a zároveň strašidelný mix, ktorý obsahuje zopár skutočne napínavých scén (vďaka technike snímania z pohľadu prvej osoby, resp. statických kamier po dome) ale aj pár skutočne zábavných scén (kombinácia priposratého hrdinu / odvážneho bojazlivca). Nečakal som, že ma to tak bude baviť, pobavilo. 3,5 * ()