Jade při průzkumu narazí na partu sběračů. O spoustu let dřív se Jade a Billie v New Raccoon City pokoušejí začít znovu. (Netflix)

Algernons

Čekal jsem opravdový průser, ale po první epizodě musím říct, že je to solidně odvedená záležitost, která má svou jasnou vizi a cíl. Problémem dle mě není provedení, ale samotná vize, která jaksi velmi podivnou volbou jak pro seriál podobného rázu, tak pro Residetn Evil. Vlastně ale nápad sledovat dceru Weskera, která se cítí provinile za konec světa a tak jej chce vyléčit je solidní. Avšak linka v přítomnosti krom úvodu zatím nic moc, až na finální zvrat. Scény plynou, gradují a rozvíjí se. Problém je prostě v tom, že člověk nechce sledovat pubertální drama v obdobném seriálu, které do sebe cpe ještě nejrůznější politický agitky a názory. Když se od toho odprostím, je to prostě oukej. Zvlášť ve srovnání se Zaklínač: Pokrevní pouto to působí jako Masterpiece. ()

NiWi

No, tohle už po prvním díle vypadá na průser. A já osobně zvládnu pominout skutečnosti jako nějaké nedržení se předlohy v rámci barvy pleti postav a podobných kravin, na které si tu budou jistojistě stěžovat ostatní, ale tady problémy sahají dál než jen za nevěrnost předloze. Produkčně je to poměrně bída, zombie pes byl opravdu tristně špatný v rámci efektů, a postavy jsou zatím v tom lepším ploché, v tom horší vyloženě hloupé.. Třeba to má potenciál dopadnout alespoň jako obstojný zombie seriál. Ať je to ale cokoliv, tohle není Resident Evil ani v nejmenším, a to nejsem bůhví jaký znalec her. ()

septic odpad!

po prvním dílu dále nepokračuji. Že já vždycky naletím a ze zvědavosti se na tyhle sračky podívám! Horší než poslední filmy to není, ty byly skutečné dno, u kterého jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Tohle je jen příšerná nuda, postavy, které jsou mi úplně u prdele, časová rovina minulosti je trapná a otravná (připomíná mi to svou sračkoidností Maze Runner 2). Ale aspoň jsem si za tu hodinu přetřídil záložky v prohlížeči ()

HellFire

Rozporuplný rozjezd, který kazí především hodně podivná epizoda ve škole. Nesnáším film, ve kterých jsou šikanující vyobrazováni takhle jednorozměrně. A vůbec všechny scény s rodinkou by bylo potřeba překopat. Stejně hloupá byla scéna, kdy borci zachrání Jade a ta je místo díků vyfakuje. A ten CGI pes? No comment. A to máme opravdu věřit tomu, že zrovna Umbrella nemá žádnou ostrahu? ()

fixaman

Místní rasisti se tady zase nasírají, ale naštěstí jim to k ničemu není. Pilot seriálu jinak super. Obsazení úplně v pohodě, efekty taky, má to spád a na konci už je to slušná jízda. Jediné, s čím souhlasím, je absolutní nelogičnost toho, jak snadné pro ty holky bylo dostat se do Umbrelly. Nicméně vyrostl jsem na Andersonově filmové sérii, takže podobné věci dokážu prominout. Jdu na další díl a těším se. ()

• Obří zmutovaný červ, který se objeví v budoucí časové lince, je velmi podobný červímu bossovi Gravediggerovi ze hry „Resident Evil 3“. (LUKICKK)