Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

l.enik.c

Romantika jako řemen. Fakt větší romanťárnu jsem asi neviděla. Probrečela jsem skoro půlku filmu a brečela ještě hodinu po, a to takhle mě dostat se povedlo opravdu jen pár filmům. To snad musí dostat i toho nejzarytějšího cynika, pokud jen trochu věří na lásku. Skvělí herci, skvělá atmosféra okolodruhoválečné doby, úžasný příběh. Scéna, kdy přijdou na návštěvu děti a manžel jim říká, že jejich matka je jeho největší láska a že s ní zůstane, že ji nikdy neopustí... ač se to zdá tak klišovité, stejně věřím tomu, že taková láska na celý život může být a proto neváhám ani minutu s plným počtem. ()

curfew77

PYTLÁKOVA SCHOVANKA v americkém podání. Vydržel jsem pouze do chvíle, kdy se ve starém opuštěném a polozbořeném domě objevilo příhodně polorozladěné piano. Pro mě první kaňka na kariéře jinak zatím dokonalého Ryana Goslinga, a nelíbila se mi ani jinak celkem přijatelná Rachel McAdams. Jeden z těch filmů, jejichž hodnocení tady nechápu - are you kidding me?!? Proti tomuhle je HŘÍŠNÝ TANEC sofistikovaný a dramaturgicky vymazlený dramatický filmový kus. 30 %. ()

Ukrizku

Proč by to tak nemohlo být? Každému, kdo byl zamilovaný Zápisník něco připomíná. Není přeslazený, protože někdo v tom filmu štěstí nemá. Vlastně většina osudů je nešťastných - matka, sousedka, snoubenec, a nakonec i Allie a Noah. Ona má demenci a on ji znovu definitivně ztratil, kdo tohle zažil, slzy lítosti nezastaví... Pro mne zajímavá sociální komparace vzhledem k demenci a úrovni americké ústavní péče: Allie je nalíčená, v kostýmku, lodičkách, ale za mřížemi a medikovaná proti své vůli. Návštěva vlastního manžela podléhá svolení... U nás je vše naopak - prosazujeme důstojnost vzhledem k autonomii člověka s demencí (což ale zpravidla stejně nefunguje), ale necháme ty nemocné dámy klidně celý den v mokré pleně a pyžamu, natož abychom jim v DD lili kávu do zlatých šálků. První shlédnutí mne dostalo, podruhé už jsem byla v klidu, ale nevypnula jsem. ()

PlayEasy

Tak tohle teda nikdo z naší rodiny kde je všechno možné nečekal!!!! Tak krásný a dojemný film u kterého jsme všichni brečeli, protože kdo se udržel u toho závěru a nebrečel tak to je asi člověk nevíme jaký, ale my takoví nejsme a proto jsme si tento film užili naplno a do naší TOP 30 s největší pravděbodobností patří. Rachel McAdams byla absolutně skvělá na nominaci zlaté sošky ten její výkon určitě byl, sice Ryan Gosling hrál už víc k průměru, ale také to zvládl a navíc měl takovou komplikovanou postavu. A zůstává pro nás záhadou, že tento film nedostal žádná ocenění. A určitě si také někdy přečteme knihu, protože jestli bude tak úžasná jako film tak to bude absolutní pecka, jestli to bude ještě lepší tak to si ani nedokážeme představit. Kráný a velmi silný film, který pojednává o síle lásky, a že láska silná láska dokáže vše, a i když si už nemůžes na nic vzpomenout, tak na lásku se nezapomíná!!!! "TAM KAM NEDOSÁHNE VĚDA, DOSÁHNE BŮH." Noah, jr. KRÁSA!!! 100% ()

donnovann

Téma není nijak přelomové a každý divák zná tuny romantických příběhů, zde je ovšem něco trochu jinak, osobně jsem to cítil od prvního setkání Allie a Noaha. Neskutečná chemie mezi herci, která přerostla i ve vztah v osobním životě je znát v každém záběru, škoda závěru, který mi zkazil celkový dojem a tvůrci si poslední scénu mohli odpustit, je to ovšem malá chyba, která se dá prominout ale na plné hodnocení to není. Za mě se Gosling stává oficiálně oblíbeným hercem, kterého začnu bedlivě sledovat. The Notebook nejspíš není pro každého ale co se týče žebříčku romantických filmů bude vždy hodně vysoko. ()

johnny01

Předvídatelné od samého začátku, s rušivými problesky do přítomnosti a ani ten závěr nemá takovou sílu, protože není příliš překvapivý. Téma šlo určitě zpracovat lépe. ()

PlysovyMacko

Film mi bol odporuceny ako ultimatna romantika, ale mne srdce vobec nerozsapal. Prospela by mu vyraznejsia, krajsia a srdcervucejsia hudba na silnejsie vyjadrenie osudovej lasky. Jedine zapamatania hodne je trpko-sladka pointa. Za mna je film priemerna limonada, na ktoru si zajtra nespomeniem. ()

Boysor

Veľmi pútavý príbeh dvoch osôb ktoré sa zaľúbia počas leta do seba. No vytvorilo sa medzi nimi niečo čomu sa vraví puto. Silne puto ktoré kvitlo spolu s ich životom. Ach ta láska nehynúca prináša niekoľko rozhodnutí uvažovať nad tým čo vlastne chceme a tým kým chceme byt. Môžeme mať vecne veľa vzťahov vo svojom živote no iba jediná je ta práva láska. Aj keď ju opustíme (zivot nám ju zoberie) zmenia sa rôzne zvraty v našich životoch tak zivot vie nám dať druhu šancu na nielen spásu ale i to že prebudí ten schladeny plameň v srdci ktorý doposiaľ čakal na jediný moment v okamihu života. Na ten keď stretne opäť tu jedinú lásku ktorej sa zapozerame do ich zalaskovanych a priezračných oci čo noc tu noc vidia svetlo na konci tunela v ktorom stojíme my čakajúc na tu chvíľu byt zase spolu a zažiť to čo sme zažívali kedysi. Chvíle ktoré boli iba medzi nami opojimane každým pohybom či slovami ktoré nám stále zostali po chuti ktorá bola trpka no o to viac lahodnejsia. Keď zivot postupuje časovým sledom a starneme jedným dnom vedzte že aj keď nas doženie staroba tak zomrieme šťastní.  Až následne zistíme aký je ten zivot krásny ba čarovný keď si vieme každú sekundu užívať s tým koho milujeme. Tento film je doposiaľ z môjho pohľadu jeden z najromantickejších filmov aký som kedy videl. ()

sinom

No nadhera! Jednoduchy,priamociary,klasicky pribeh lasky az za hrob. Pozeral som to s priatelkou a na konci sme obaja bucali jak male deti. Naozaj docenitelny iba tymi, ktori uz tu nejaku "osudovu" maju za sebou... ()

thesmile

Můj oblíbený kýčovitý slaďák. Tenhle film s celkem primitivním dějem, jaký bych dokázala vymyslet i já :) má něco do sebe. Působí neobyčejně romanticky a dojemně. Jediné co se mi na tomhle filmu nelíbilo byl závěr. To už bylo i na mě trošku moc. Ale scéna, jak plují po vodě a kolem nich samé husy je asi snem všech romantiků ()

hasacisko

mnou ten film velmi neotriasol, cakal som asi viac realny pribeh a asi v desiatej minute filmu som odhalil celu podstatu a o to bol konecny efekt slabsi. ()

Nefaria

Také sladké, že na obale by malo byť varovanie pre diabetikov... priehľadné, že by ste cez to videli aj do tramtárie.. proste gýč ako hovado, ktorý neprišiel s ničím novým, kopíruje do skakavenia a pritom sa aj so pseudo pradatým Goslingom pripomínajúcim Joacquina Phoenixa po tom, čo mu preskočilo tvári absolútne originálne.. ach jaj ()

akcul

Upatlaný slaďák, který vám prostě sedne nebo ne... Je v něm hodně klišé, hodně frází, nejpůsobivější je "prostřední" časové pásmo jejich vztahu. Své romantické já potlačovat nehodlám a trošku si té karamelizované naděje do žil vlít nechám, takže lepší průměr. ()

lulu37

Ja toho Cassavetesa proste milujem...Natočiť príbeh o láske, tak aby to celé nebolo jedno veľké klišé, ktoré nenudí a nekopíruje, je umenie. Rachel McAdams s Ryanom Goslingom tvoria jednu z najlepších dvojíc. Sú tu proste dokonalí. Rada by som vymyslela nové synonymum na slovo krásny, nádherný... ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce