Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Falko

Krasny, ale aj smutny film o tom, ako vlastne vznikol pribeh Petra Pana. Nikdy by mi nenapadlo, za akych okolnosti prisiel autor k takemuto krasnemu pribehu o Petrovi Panovi, co vsetko prezival s vdovou Kate Winslet a jej detmi, ohovaraniu spolocnosti alebo aj nedovere v uspechu voci tejto divadelnej hre, ktora mala mat premieru. Kate Winslet je ako vzdy super, opät ma jej postava presvedcila a dojala a Johnnyho Deppa nemusim ani chvalit, on je stale dobry. Petrov Panov alebo Hookov bolo uz natocenych mnoho verzii, avsak najznamejsie, ktore poznam su od Stevena Spielberga HOOK (1991), kde si zleho kapitana Hooka zahral Dustin Hoffman, ktory si tu zahral Charlesa Frohmana alebo zatial poslednu verziu PETRA PANA (2003) s Jasonom Isaacsom. Film ziskal jedneho Oscara za hudbu a ma 6 nominacii vratane najlepsieho filmu alebo herca v hlavnej ulohe Johnnyho Deppa. Johnnymu v tom rocniku sosku vyfukol Jamie Foxx za ulohu jazzoveho hudobnika Raya Charlesa pod nazvom RAY (2004) a najlepsim filmom sa stal vtedy Eastwoodov MILLION DOLLAR BABY (2004). Mozno je prekvapujuce, ze sa Kate Winslet neusla ziadna nominacia, ale to je omyl, Kate bola v tom rocniku Oscarov nominovana ako najlepsia herecka v hlavnej ulohe za dramu VECNY SVIT NEPOSKVRNENE MYSLI (2004), avsak favoritom toho vecera bola drama Million Dollar Baby, takze Oscara ziskala Hilary Swank... 15.01.2010 _______ Johnny Depp - (Sir James Matthew Barrie) +++ Kate Winslet - (Sylvia Llewelyn Davies) +++ Dustin Hoffman - (Charles Frohman) +++ Julie Christie - (Pani Emma du Maurier) +++ Radha Mitchell - (Mary Ansell Barrie) +++ Freddie Highmore - (Peter Llewelyn Davies) +++ Joe Prospero - (Jack Llewelyn Davies) +++ Nick Roud - (George Llewelyn Davies) +++ Luke Spill - (Michael Llewelyn Davies) +++ Kelly Macdonald - (´Peter Pan´) +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Jan A.P. Kaczmarek +++ ()

genetique

Veľmi príjemný filmík, na ktorý treba však patričnú dávku tej správnej nálady. Depp je známy svojim výberom rozprávkovo magicko tajomných príbehov a touto roľou opäť nesklamal. Každopádne ako film je toto dielo super, či už vkomponovaním príbehu o Petrovi Panovi, alebo nádhernými kulisami a pestrosťou farieb, no k dokonalosti kúštik chýbal. Asi som čakal trošku viac fantazijnosti. 80%. ()

castor

Kouzelné, pohádkové, magické.. Filmy o Peteru Panovi známe již z němé éry - Marc Foster mě zaujal už mne blízkými reakcemi v jednom zahraničním rozhovoru (a pak při předávání Zlatých glóbů 2005). A především strhujícím Plesem příšer, který stejně jako zde vynikal hereckými výkony. Johnny Depp (manželství se ctižádostivou manželkou skončilo oddělenými ložnicemi a on tíhne k neúplné rodině a svoje zážitky prolíná do divadelní podoby) překvapuje svojí výjimečností pro výběr rolí, je excelentní ve všech polohách a brzy dosáhne statutu svého hereckého kolegy.. O PANU Dustinu Hoffmanovi je totiž škoda mluvit.. a Kate Winslet je krásná a kouzelná zároveň!! Právě na hereckých výkonech (připočtěme si velmi schopné dětské herce) celý snímek stojí.. včetně výpravy, dekoracích, poutavé kamery (krouživé pohyby v hledišti divadla) a hudebního mistrovství (J. A. P. Kaczmarek). Zároveň musím přiznat (leč neovlivněn), že jsem snímek viděl na příjemném místě se zcela výjimečným člověkem!!! ()

lamps

Strašně krásný film. Opravdu hodně dlouho jsem neviděl nic, co by mě dokázalo tak moc obměkčit a dojmout, a to jsem si nedávno znovu pouštěl Gladiátora. Johnny Depp tu u mě hodně zabodoval a jednoznačně mi ukázal, že on si hvězdou první velikosti jednodušše být zaslouží. A nejinak tomu bylo i u Kate Winslet, Dustina Hoffmana a hlavně režiséra Forstera, který vdechl i do zcela reálného příběhu tak silné kouzlo a půvab, že bych zůstal zírat na obrazovku ještě dlouho po závěrečných titulcích, kdyby mě už v půl dvanácté večer nebolely od televize oči.-) Prostě nádhera a jasných 100%.. ()

Mi Nü-Chai

Dle jednoho soudruha spoluhodnotitele asi nemám srdce, ale tento film mne rozhodně "nedostal". Ačkoliv tam vyloženě hloupá a zbytečná byla jen jedna scéna (+ jen pár imho uslintaných), nedá se říci, že bych toto chtěla vidět ještě jednou...krásná výprava a barevná stylisace...ale to je tak vše, čím jsem byla zaujata. Některé scény byly vyloženě veselé (ne neúmyslně, prostě vtipné milé scénky) a já se až do konce filmu ani nad jednou neusmála, natož aby mi u některé z dojemných tekly slzy. Oceňuji, že se režisér nesnažil diváka donutit podpásovkami k tomu, aby prosmrkal všechny zásoby kapesníků, ale opravdu více než tři hvězdy dát nemohu. Hezký, barevný, ale naprosto nezajímavý film. Škoda. ()

• Pri natáčaní scény, v ktorej Sylvia (Kate Winslet) s rodinou večeria u Barriovcov, nainštalovali pod stôl prdiace zariadenia. Spustili ich vždy, keď to uznali za vhodné, aby tým uvoľnili napätú atmosféru. Deti potom nemuseli hrať predstieranú veselosť, ale pôsobili prirodzene. Tento nápad navrhol Johnny Depp (James M. Barrie). (skrecok1581)
  • Je tradicí, že v divadle hraje Petra Pana vždy dívka. (Kulmon)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (více)

Besson sa vracia

Besson sa vracia

20.05.2005

V roku 1999 Príbeh Johanky z Arku s Millou Jovovich pomerne nečakane prepadol a jeho režisér - slávny Luc Besson (na obr.), tvorca takých kultov ako Leon alebo Brutálna Nikita - sa odvtedy venoval už… (více)