Reklama

Reklama

Rivalové Sherlocka Holmese

(seriál)
  • Velká Británie The Rivals of Sherlock Holmes (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 1971, 26x50 min

Předloha:

Max Pemberton (povídka)

Hrají:

Peter Cellier, Charles Gray, Ronald Lewis, Eve Pearce, John Carlisle, Jean Marsh, Robert Lang, Anthony Sharp, Howard Goorney, Sara Clee, Anthony Allen (více)
(další profese)

Recenze (4)

strougy

všechny recenze uživatele

A Message from the Deep Sea (Jim Goddard): Kdyby tu místo Dr. Thorndykea a jeho asistenta Jervise vystupoval tradičně Holmes a Watson, nebylo by vlastně výrazně nutné měnit scénář. Až tak moc se to drží tradičního mustru, kdy titulní hrdina vše na chlup přesně vydedukuje, však stačí se okolo sebe pozorně dívat, okolí se diví a on se mu s arogantním výrazem posmívá. Leč případ není nějak zajímavě vystavený a závěrečné odhalení působí stejně lacině jako příliš televizně vypadající výprava, takže začátek série mě příliš o své životaschopnosti nepřesvědčil. 2/5. The Missing Witness Sensation (Jonathan Alwyn): Výrazně lepší, nejen díky chytře rozbitému alibi padoucha, nýbrž i díky zcela rozdílnému pojetí od minulého dílu i od základního vzoru. Použít jako hlavního hrdinu slepce má v detektivním příběhu zajímavý potenciál. 4/5. The Affair of the Avalanche Bicycle & Tyre Co. Ltd. (Jim Goddard): Velmi špatná epizoda o chamtivém detektivovi, co se nachomýtne k nekalým rejdům v prostředí cyklistických závodů. Zaujmou tak maximálně úsměvy, které si vyměňuje ze sekretářem podniku, co vyvolávají na podobný typ příběhů prazvláštní konotace. 1/5. The Duchess of Wiltshire's Diamonds (Kim Mills): Vzhledem k zaměření seriálu mě tenhle díl překvapil, jelikož svým zaměřením hlavní hrdina nepatří k možným rivalům SH, nýbrž na druhou stranu barikády. Což o to, díl to je vcelku podařený a zápletka i díky absurdnosti určitých momentů pobaví, ale i tak to prostě sem tak nějak nepasuje. 3/5. The Horse of the Invisible (Alan Cooke): Tématicky to opět překvapilo, nadpřirozeno samo o sobě nepatřilo zrovna do portfolia SH. Jedna z nejlepších epizod, kdy jednak se tu dobře využívá klišoidní "méně je někdy více", jednak tu v hlavní roli je Donald Pleasence a jeho stylové ksichtíky. 4/5. The Case of the Mirror of Portugal (Mike Vardy): Zařadit Horace Dorringtona, arogantního zloděje, co připomíná vypaseného čuníka tak moc, až jeden čeká, kdy začne chrochtat a kmitat ocáskem, po bok SH, to mě uráží skoro tak moc, jak moc je samotná epizoda špatná. Absolutně. 1/5. Madame Sara (Piers Haggard): Slušná epizodka s příjemně rovnocennou dvojicí detektivů, co poněkud sráží silně nevýrazný konec. Plus to rozuzlení mi bylo extrémně povědomé a určitě jsem se s ním už minimálně jednou setkal. 3/5 ()

anderson

všechny recenze uživatele

Réžia českého znenia (ČST Praha) = BLANKA NOVÁKOVÁ (6.2.2009) --- epizóda PLESOVÁ SEZÓNA (SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 22.1.1977) + epizóda PRÍPAD S KORYTNAČKOU (SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 11.2.1977) + epizóda ANONYMNÉ LISTY (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 25.11.1977) ()

nessbeal

všechny recenze uživatele

Seriál nám přiblíží příběhy nepříliš známých detektivů z povídek autorů, kteří působili ve stejné době jako Arthur Conan Doyle. ()

Reklama

Reklama