Bob Marley: One Love

• USA Bob Marley: One Love (více)

Na začátku filmu Bob Marley: One Love potkáváme titulního hrdinu (Kingsley Ben-Adir) v okamžiku, kdy už je jamajským národním hrdinou. Věčného idealistu a neúnavného propagátora rodného ostrova trápí všudypřítomné násilí, které rozdmýchávají dva hlavní znepřátelené politické tábory a na ně napojené zločinecké gangy. Marley trochu naivně sní o uspořádání obřího koncertu, který svede pod jedno pódium všechny dosavadní nepřátele a i s pomocí jeho hudby je přiměje zakopat válečnou sekyru. Než ten sen stačí realizovat, zaklepe násilí i na dveře jeho domu. Při útoku ozbrojeného gangu jsou vážně zraněni jeho manželka a manažer. To Bobovi sejme klapky z očí a uvědomí si, že Jamajka v danou chvíli není zemí, ve které by chtěl vychovávat své děti. Odstěhují se do Evropy, do Anglie, kde na dredatého kluka v typické pletené hučce nejsou dvakrát zvědaví. Jenže když je člověk geniální muzikant, prosadí se i v prostředí, které je schopné ho jen kvůli vzhledu strčit do vězení. Paradoxně právě tady, na ostrovech, které se od toho jeho rodného snad nemůžou lišit víc, se jeho kariéra rozjede tak, že ho to právem vynese mezi nejvlivnější muzikanty dvacátého století. (Cinemart)

blackkocour

Každý měl svého vzora, ať už kvůli hudbě nebo posláním, které on sám cítí ze songů, ale Bob Marley? Prostě mírovec a příznivec drcené mariánky a konopí, na hlavě mop a regovat o lásce, že všechno bude dobré a nebudem smutný, že si nemáme čím zapálit džambáro, tak tenhle ikonický zpěvák, který nám doplňuje skvělé soundtracky do filmáků skutečně dostal biopic, a já vám nevím. Já už od začátku měl silnej problém s hercem Marleyho, a není to stejný jako když nevzali Sašu Cohena do Bohemian Chips, protože jim nevyhovovalo jeho nekorektní poslání udělat film víc pro dospělejší publikum, ale v tomhle případě se castingové oddělení vůbec netrefilo do noty. Prostě možná není Bob Marley filmový kalkul, na kterém by tržby stouply, stejně jako Beatles, Kvýni nebo Stouni. Pokud jsem ale někdy křivoklátil jak jsou Bohemian Rhapsody hrozný meinstream film, tohle není filmařský žádný zázrak, což je škoda, když si řekneš co za člověka Marley byl. To je ale problém u těchle rádoby biopiců, že si rejža prostě trošku upraví reálie pro péro filmu, a chce se jen zavděčit nenáročnému divákovi, a taktéž velký problém že málokerý životopisec neumí neznalcovi převyprávět poutavě život umělce, aby věděl jak velká osobnost to byla. Nepracuje se s látkou, která stojí za celý film. Fakt ohavnost.Mařenu hulej jen poserové.. ()

bobstock

Bob a The Wailers velice oblíbení všemi žánrovými skupinami po celém světě a já sám sem ho se spoustou lidí měl za ikonu všech večírků a barových veselic, kde jeho alba začínala pařbu a stopro je končila aspoň u nás v baru to tak v drtivé většině bylo. K filmu sem měl taktéž velká očekávání, která Green nenaplnil. Snímek se smíká střípky, ze kterých nabízí letmý pohled jak to bylo s jeho předky. Bohužel nic hlubšího nežli, že jeho otec byl bílý Brit hlídající plantáž, stejně tak se nedozvíte, že mu bylo šedesát, když splodil s 18letou místní černoškou na Jamajce budoucí hvězdu rastafariánské kultury, která svého času spojila nenávistné politické bojevůdce. Stejně tak ubíhá nahrávka slavné desky Exodus  a její turné. Partnerské nesváry, nález rakoviny či hromada dětí, kde se vzala, tu se vzala u ohně jsou jen dalšími letmými kousky bez feelingu, vibu bez atmosféry bez dojetí. Je to strašná škoda promarněného. Ostatní filmy o hvězdách hudebního světa Morrison, Elvis, Mercury jsou o více než třídu lepší..60% ()

lardko

Děj byl v celku v pohodě , ale výběr herce Kingsleyho Ben Adira v roli Boba Marleyho byla úplně mimo. Podobnost úplně nulová, a nedalo se na něj vůbec koukat. ()

Lapacka

Film se mi líbil, má příběh, má ducha, reggae styl je podaný celkem dobře a vlastně také docela dobře podáno je rámec situace, Jamaika, problémy doby, pak Londýn, punkeři mi přišli vtipní, stejně jako procházka, pár procházek rastamanů tímhle městem. Po přečtení recenzí jsem nečekal nijak výrazný zážitek, ale film přece jenom hodnotím jako nadstandard. Je to možná film tak trochu natočený s ohledem na momentální situaci ve Státech, tím myslím afro-americkou komunitu a její problémy. Tímhle se u nás samozřejmě netrefuje do očekávání průměrných českých či slovenských filmových diváků, kteří nemusí tuhle rovinu filmu pochopit. Je tam další klad: že to reggae nebylo jen nějaká obyč. hudba typu disca, ale má určité specifické náboženské východisko, to asi také hodně lidí nepochopí. Zkrátka film, o kterém se dá přemýšlet, proto u mě nadprůměr. ()

inutihar

Bohužel až příliš doslovné. Zklamán jsem asi nebyl, ale to hlavně proto, že jsem neměl vysoká očekávání. Kontroverznější pasáže Bobova života jsou buď úplně ignorovány nebo přeskočeny někde na pozadí jednou větou nebo střihem a rastafariánství je zploštěno na minimum, takže některé scény budou pro neznalé možná až nepochopitelné. Kingsley je docela dobrý, ale asi neměl moc šanci předvést něco více. ()

elessar04

Jamajka zažívá těžké období. Odpor politiků k rastafariánům sílí. V zemi není bezpečno. Rok 1976 je pro Boba zlomový. Mírový koncert. Pak Evropa a Exodus. A pak už jen konec. Životopisný snímek o Marleym přiletěl do kin jako blesk z nebe. Jaký ten film je? Je důstojný. Je milý. Je zábavný. Je plný skvělé hudby. Je plný Boba Marleyho a tak to má být. Film uteče jako voda. Avšak něco tomu chybí. Hudba tam sice je, ale je jí málo. Není ale tím, co filmu chybí. Je tam jakési prázdno, které aspoň ve mně po zhlédnutí zůstalo. Hodně prázdné místo. Závěrečný koncert je utnutý v nevhodnou chvíli. Měl být jakýmsi vyvrcholením, jakýmsi závěrečným orgasmem. Je to jako, když celou dobu čekáte orgasmus a on se pak nedostaví. Čekal jsem, že se ve filmu dozvíme, jak se Bob k hudbě dostal, kdo jsou ti jeho spoluhráči Wailers, ale nic podobného nám nebylo sděleno. O dětech taky velmi málo. Místo toho scény, které připomínaly jiný skvělý film - mluvím o snímku Rey.Perfektně natočeno. Ta oranžová a oheň prostě krása. Hudba přímo pro film byla krásná - myslím tu před koncerty. Hlavní protagonista NLY IN THEAvýborný. Nicméně cítím po filmu trochu prázdno. Dustojný film, který lze nazvat SONDOU DO ŽIVOTA JEDNOHO Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH HUDEBNÍKŮ 20. STOLETÍ. ()

NorseSword24

Milujem životopisné, hudobné filmy, Boba Marleyho a jeho hudbu a odkaz a trá.. tak prečo toto nevyšlo? Pochyby som mal keď som zbadal režiséra Kinga Richarda . To bol film ktorý mal veľa silných stránok no na konci som cítil, že to niečo podstatné chýba. A rovnako to je aj tu. Záverečné titulky a ja prekvapený že toto má byť záver. Možno dobrý námet, ale konečnému prevedeniu chýba kostra okolo ktorej by sa točil dej. Takto to vyzerá ako takmer náhodné scény z jeho života, ktoré môžu mať pekné dialógy hercov kameru bla bla bla ale to nezaplní to prázdne miesto. Škoda, aspoň tie 4* som si prial. Ale mimo to, keby som si cez leto chcel pustiť niečo iné ako komédiu ale nič vážne a relaxovať pri dobrej hudbe... jasná voľba. ()

AnanAss

Neměl bych s tím žádný problém, kdyby se to místo klasického životopisu, snažilo zobrazit politické nepokoje a poukázat na to, že válka je vůl. Nevadilo by mi ani, kdyby se to zabíralo natáčením přelomového alba a věcí okolo něj, případně plánováním velkého tour na stmelování komunity. Co mi ale vadí je to, že tyto věci se zde načnou, ale jejich vyústění je takové nijaké. Jako nenáročná jednohubka, která vypadá pěkně (možná až zbytečně „uhlazeně“), dobře se poslouchá a ukáže nám střípky ze života jamajského Boba, je to fajn. Jako pocta velkému umělci už to ale drhne a zcela jistě by si tato ikona, jehož záliba v muzice a marihuaně je nesporná, zasloužila lepší zpracování. Příznivcům rastafariánského hnutí, reggae muziky, nejrozmanitějších dredových výstřelků na hlavě a čerstvě smotlých brček bych raději doporučil tento skvělý dokument. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

CaptainCzech

O tomto chlapovi jsem krom toho že byl zpěvák nic nevěděl. Tudíž jsem do filmu šel s čistým štítem a čekal co mi naservíruje. Výsledek? Abych si pospojoval útržky scén které tu jsou předváděny, tak jsem si na netu dohledával ještě jeho životopis. Tudíž film to základní (smysluplně představit postavu) nesplnil. Písničky jsou super, ale to je dost málo. Dokázal bych si představit že na poli dvou hodin jeho krátký a zajímavý život tvůrci vyždímají mnohem víc. Alespoň hlavní herec byl super. Za mě slabé 3* ()

Likan7

Je s podivem, že režisér skvělého Krále Richarda dokáže v dalším filmu tak zvolnit a tak moc jet na průměrnou jistotu, že diváka skoro uspí. O Marleyho se nezajímám, neznám jeho život ani příběh, takže jsem si říkal, že by mi biografický film mohl jeho osobnost přiblížit. Ne. Dostal jsem utahaný drama, které celou dobu jede rovně a nehodlá diváka pobavit jakoukoliv odbočkou. ()

shade000

Veľmi ťažko prirovnávať takýto film k Bohemian Rhapsody. Nie je to typický životopis. Sú to jednotlivé epizódy života Boba Marleyho. Áno, mohli byť spracované lepšie a nie ich len tak bezhlavo strihať, no rozpočet to nemalo bohvieaký a úprimne, po tom čo som zhliadol trailer som si film takto nejak aj predstavoval. Kingsley Ben-Adir sa na rolu hodil a rovnako tak aj Lashana Lynch, teda za mňa rozhodne viac, ako na pozíciu agentky MI6. "One love, one heart. Let's get together and feel alright..." ()

kachie

Keby povedali Rosamunde Pilcherovej, aby natocila film o Bobovi Marleym, nevyzeralo by to inak. Všetko bolo vizuálne také pekné, čisté, uhladené, chýba tomu tá autentická špina, ešte aj hlavnú postavu obsadili ,,pekným hercom", ktorý s Bobom nemal absolútne nič spoločné, okrem fejkovo vyzerajúcich dredov. Bez charizmy, bez toho správneho vyžarovania. Veľmi nudné klišé, neprirodzené rozhovory, dej ma nebavil, vnímala som to skôr ako dlhý videoklip, ktorý sa vyhýbal hocičomu kontroverznému, alebo zaujímavému. Úplne zbytočný film. Akýkoľvek dokument o ňom by bol stokrát lepšou voľbou. Tuto to vyzerá, akoby sa len hrali na niečo, o čom nič nevedia ,,Dáme každému do ruky jointa a minimálne 5x za minútu povieme slovo rasta a bude to super." ()

Milda003

Film naprosto o ničem.. Jako je tam vidět řekněme hlavní dějová linie s důležitými momenty, ale tak jako nudně zpracovaná... Nezajímavá... To támhle film o Mercurym se mi líbil asi tak 100x víc a to ho nemám rád.. Boba rád mám ale tohle se bohužel nepovedlo. ()

titmok

Úprimne som sklamaný, možno som nemal očakávať druhý Bohemian Rhapsody ale do piči očakával som, lebo to na to malo ten potenciál. Prvá tretina filmu príde pocitovo veľmi neosobná, nedokážem sa vžiť do deja, všade nepríjemné strihy, proste hrúza. Neskôr po príchode do UK to naberie na grádoch, ale začne sa to striedať s wannabe umeleckymi prestrihmi horiaceho lesa, ktoré keby tvorcovia vynechali tak by sa ABSOLUTNE nič nestalo. Overall nemôžem dať horšie ako 3* minimálne kvôli hudbe, aj keď mi tam chýbali niektoré pesničky. Oveľa viac by som ocenil keby to malo dlhšiu minutáž, ale išlo sa od začiatku chronologicky, alebo aspoň ako vznikal album Catch A Fire, ktorý tam kurva ani nespomenuli. Sakra práce...pôjdem na to ešte raz abych tam našiel viac dobrého. ()

Cermicek

Bohužel hodně průměrný...Na to, co by si král raegge zasloužil až podprůměrný. Film nikde nejde do hloubky, snaží se tak nějak poslepovat střípky, přičemž nic pořádně nedotáhne do konce. Jak se v poslední době nadává na úmornou stopáž, tak tady výjmečně dochází k opačnýmu paradoxu. Pokud by se jednalo o životopis nevim třeba Taylor Swift tak asi dobrý, tady mi to přijde ale málo. Jedno pozitivum jsem ale našel - bavil mě jamajskej "žargón", ten jsem si vychutnal!👍(zase ale, k tomu si můžu pustit nějakej dokument z Jamajky a ne "so called" ódu na Boba!) ()

13Maty13

"I want my music to unify people all over the Earth. And that time is now."    /// Příběh krále reggae je velice silný. Bohužel pro mě tento snímek nezašel do takové hloubky jak bych si přál. Občas se to táhlo a necítil jsem tam takové to napětí jako třeba u Bohemian Rhapsody, nebo Elvise, kterým tento film téměř ani nešlape na paty. Kingsley Ben-Adir předvedl bravůrní výkon, vystoupení a pár dalších momentů tento film tahají nahoru. Ovšem bez toho je to přehlédnutelný film.   / Hodnocení: 6,5/10. ()

Britney Spears dostane životopisný snímek

Britney Spears dostane životopisný snímek

02.08.2024

It's Britney, bi*ch! S životopisnými filmy o muzikantech se v poslední době roztrhl pytel. Jen letos se objevil například snímek, jenž sledoval osudy věhlasného zpěváka reggae Bob Marley: One love, a… (více)