Rodinná komedie o početné rodině sportovního trenéra Toma Bakera, který je navzdory americkým rodinným statistikám, podle nichž na jednu rodinu připadá 1,87 dítěte, otcem 12 synů a dcer. Jeho žena Kate je nejen chápavou manželkou a milující matkou, která rutinně řeší každodenní chod domácnosti i radosti a strasti ratolestí, ale dokáže se i sama prosadit jako spisovatelka. Trable rodiny Bakerových začne, když Kate dostane dopis, že prestižní nakladatelství vydá její knihu a zve ji na promotion akci do New Yorku. Ve stejné době se hlavě rodiny Tomovi Bakerovi splní celoživotní sen - má trénovat univerzitní mužstvo a rodina se kvůli jeho zaměstnání musí přestěhovat, což se dětem velice nelíbí. Kate odjíždí na turné a Tom Baker je jediný, na kom je udržovat domácnost v chodu, řešit denní porci rodinných trablů a navíc se předvést v novém místě v tom nejlepším světle. Nezbývá, než se obrátit o pomoc k nejstarší dceři Noře, která už opustila rodinné hnízdo a odstěhovala se do Chicaga, aby žila vlastní samostatný život... Snímek Dvanáct do tuctu patří mezi ty rodinné komedie, v nichž kromě situačního humoru vznikajícího z běžného každodenního života velké domácnosti, v níž žijí dospělí, malé i takřka dospělé děti, se klade důraz i na soudržnost a lásku, která pomáhá překlenout i těžká období, kterými musí čas od času projít každá rodina. (oficiální text distributora)

Amroth666

12 dětí? To bych se asi zbláznil.Tom a Kate nicméně se s tím vypořádají docela dobře. Zlomový okamžik nastane, když Kate musí jet pryč a vše zůstane na hlavě rodiny. Kluci a holky vyvádějí různé lumpárny jako by se nechumelilo a chudák táta. Bylo mi ho chvilkami i líto.Například, jak k němu přišel jeden ze synů, jestli má dobře úkol a on, že nemá čas. Docela zoufalé a přitom se před jeho ženou tvářil jako by to tam zvládali(mobil). Nikdy nevíme s čím můžou zlobivé děti přijít. Začíná to pravé rodinné peklo z kterého jsem měl opravdu hodně dobrý pocit, jak to bylo natočeno a jaká byla při natáčení pohoda. Bavil jsem se, ale jsou lepší komedie. ()

Nataniel73

Typická americká komédia o jednej švihnutej americkej rodine, kde nič nefunguje tak ako má, ale kariéristická matka aj otec sa tvária, že je všetko v najlepšom poriadku. Steveho Martina mám vcelku rád a je to on kto ťahá túto bláznivú komédiu aspoň do priemeru. Miestami je aj vtipná, miestami trápna a niekedy až nechutná. Ale vcelku verne ukazuje pretvárku väčšiny (nielen) amerických rodičov. Ak sa ma niekto znova opýta prečo nechcem mať deti, odkážem ho na tento film. Čistý priemer, ktorý sa dá pozerať takže za mňa 50%. ()

MRPitivier

Americký sen střední třídy se zde naplno ukazuje ve své lehkomyslnosti... Rodina s 12- ti dětmi mohla zažít lepší dobrodružství, než potkat Ashtona Kutchera nebo fotbalový tým! Chtělo by to více humorné akce, prostě si nemyslím, že z toho nešlo vytáhnout víc, když možností se nabízí nespočetně! Slabé, nudné a trochu postrádá inteligenci! ()

freddy

Mne se to líbilo. Respektive jsem se u toho pobavil. Je to zase trochu něco jiného, ale je to zábavné a funguje to tak jak má. Steve Martin je opět nepřekonatelný a dokazuje, že komediální role mu sedí nejlépe. Já mám obecně filmy se Stevem Martinem rád, protože je to velmi sympatický herec, kterému sedne snad každá role. Takže jak říkám, já jsem se u toho nasmál a pobavil vrchovatě a byl jsem spokojený. Navíc se moc dobře kouká na Hilary Duff, to pánové jistě uznáte. Ale i přesto dávám tři hvězdičky, protože už jsem viděl i lepší komedie, které si čtyři hvězdičky zasloužili více než tahle komedie. Takže v tomto musím být spravedlivý. Ale tuto komedii řadím k těm lepším tříhvězdičkovým filmům, je to jakýsi mírný nadprůměr. Ale rád se na to kdykoliv znovu podívám a kdykoliv se u toho rád znovu pobavím. ()

Peabody

další všeamerický zbytečný remake klasického filmu, rovněž se SM (Clouseau). Ale v USA to funduje a sancta simplicitac se baví a baví a platí. Ono je to hodně posunuté proti prvnímu filmu, kde postata je v patriarchálnosti a ženské emancipaci, ale to by dnes v době MíTůůůůů nešlo, tak je z toho hlavně rozverná komedie a la Deniis the Manace. BRRRRR ()

• Jména dětí od nejstaršího po nejmladší: Nora, Charlie, Loraine, Henry, Sarah, Jake, Mark, Jessica, Kim, Mike, Nigel a Kyle. (HappySmile)
  • Gilbertovi neměli žádná dvojčata, jak je tomu ve filmu. Všechny děti se narodily "zvlášť", čehož jejich otec litoval, protože kdyby měli nějaká dvojčata, určitě by s nimi bylo méně práce. (HappySmile)
  • Steve Martin a Bonnie Hunt, kteří zde hrají rodiče 12-ti dětí, nemají ve skutečnosti ani jeden z nich děti. (HappySmile)