Reklama

Reklama

Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (932)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zajímavě pojatá akční komedie, která si nedělá ohledně vztahů v manželství žádné servítky a naopak ukazuje, kam až to může dojít samozřejmě v co nejlepším světle:). Brad Pitt a Angelina Jolie se k sobě náramně hodí a zřejmě to zjistili i oni sami, když se chvíli po uvedení filmu do světa vzali. Řada akčních scén je opravdu pěkně vymyšlena, chvilkama je sice vidět, že dvě titulní role zřejmě nemají šanci umřít a tak nepřátelé do nich perou olova, kterého by se dalo počítat na kila a občas i mezi sebou vystřílejí pár zásobníků, ale co naplat jasné je že láska vždy zvítězí, ať už je na jakýchkoliv frontách. Scéna, kdy Brad Pitt s autem vlítne do křoví a pronese: We have to talk (Musíme si promluvit) je taková zásadní a pro mě nejvtipnější scéna, která se ve filmu objevila. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Přestože se o Mr. & Mrs. Smith hodně mluvilo, nevěděl jsem co přesně mám očekávat, zda to bude kvalitní a inteligentní komedie, pěkný akční film s romantickou zápletkou nebo vše dohromady. O to větší bylo mé zděšení, když jsem film spustil... Divákovi jsou přímo před nos servírovány ne zrovna povedené gagy a snůška o něco lépe zvládnutých akčních scén. Rozhodně jsem litoval málo využitého potenciálu proti sobě válčících rodinných příslušníků, jistě několik narážek tam bylo a možná i docela sympatických a milých, ale chyběla jim jistá překvapivost a údernost. Hlášky jsou tak těžko zapamatovatelné místo toho aby divákovi uvízly v paměti na dlouhou dobu. Ona je vůbec první část docela nepodařená, zdá se jakoby si tvůrci uvědomovali, že jejich film bude cool už jen díky perfektnímu manželskému párku, na který se jistě půjde mnoho dychtivých fanoušků podívat. Dokonce i režisér se nijak výrazně nesnaží, ale průlom přichází až ke konci filmu, kdy manželé bojují v poněkud přehnané, ale přesto výborné, akční scéně proti elitním vojákům. Celkově se jedná o průměrný film, který zachraňuje hlavně poslední výborně zrežírovaná část a příjemné technické zpracování. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Nenáročný film, který sice pobaví, ale zcela neadekvátně ke svému rozpočtu. Úsilí tvůrců mělo být vynaloženo na něco jiného nežli okázalé kamerové hrátky a spoustu za vlasy přitažených explozivních akčních pasáží. Třeba na solidnější scénář. Plytkost toho stávajícího je enormní. Manželský pár – nesympatický už jenom tím, jak je dokonalý – se po pěti nebo šesti letech společného soužití dostane do krize a lehce brutálním způsobem ji vyřeší. Film trochu těží z předpokladu, že my od začátku víme, co jsou oba manželé zač a že nás pobaví hned prvních pár vteřin z manželské poradny. Ale co ti, kteří neví? Rozhodně by neměli čekat romantickou komedii s nejdiskutovanějším hollywoodským párem současnosti, na druhou stranu ani říznou, syrovou akci. Smithovi jsou filmem v mnoha ohledech až příliš umírněným, přesto ve výsledku poměrně dost zábavným, jen nesmíte (skutečně nesmíte!) očekávat mnoho. Párkrát se zasmát, uznale pokývat hlavou nad velkolepou akcí a dle vlastní orientace obdivně zaslintat nad tělesnými proporcemi jednoho ze členů bezchybného páru. No mind, just fun! 65% Zajímavé komentáře: k212, Aiax , Jordan, Indy , AcHeRoN, Alojs ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Výhoda filmu je, že se na něj dá koukat opakovaně a stále celkem obstojně pobaví. Nevýhoda je, že je to skoro jako film Allied, jen předvídatelnější a rozhodně vyvolá méně emocí a také bych si troufl říci, že má horší a méně napínavé akční scény. PS: Dříve se mi líbil více, ale není to jeden z těch filmů co stárne nejlépe. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Takhle třeskuté filmy se dnes už snad netočí. Snímek mi po celou dobu unikal v podstatě jen kvůli idiotsky sestříhaným trailerům na komerčních televizích. A musím říct, že na blučku a bez reklam je to monstrózně úžasné! Dejte Dougu Limanovi do rukou dramatický scénář o rozpadajícím se manželství plný upřímných a bolestivých pravd, a budeme v sále hledat spadlé čelisti pod sedadly. Z poloviny nehorázně zábavný akční spektákl, z druhých 50% procent těžká partnerská zpověď. A to špičkování! Angelino, Brade... přestaňte jezdit do Afriky - adoptujte mě!! ()

Galerie (104)

Zajímavosti (35)

  • 110milionový romantický akčňák od Foxů se vyšplhal na první místo amerického žebříčku s výdělkem 50,3 mil. amerických dolarů za první tři dny (10.-12. 6. 2005). Pro představitele hlavních rolí to byl nejvyšší úvodní výdělek v jejich kariérách. Celkové severoamerické tržby nakonec dosáhly 186,3 milionu, celosvětové pak 478,2 mil. (imro)
  • Angelina Jolie (Jane Smith) aj Brad Pitt (John Smith) dostali za svoje úlohy rovnaký honorár vo výške 20 miliónov amerických dolárov. (Fabrinka)
  • John Smith (Brad Pitt) nosí hodinky značky Casio G-Shock G-2310 a IWC Pilot Chrono IW3706 a Jane Smith (Angelina Jolie) nosí Tissot T-Touch. (dyfur)

Související novinky

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)

Reklama

Reklama