O.C.

• USA The O.C. (více)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (více)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiální text distributora)

ivishka

Nebudu se snažit nějak obhajovat tenhle seriál, protože každému se líbí něco jiného. Mě se třeba tenhle seriál líbil pro jeho jedinečnost...Není to žádné trapné Merlose Place,Dawsonův svět nebo Beverly Hills 90210 ,které naprosto nesnáším..Je to především své a má to něco do sebe.I když musím přiznat, že některé děje se tam moc opakují a to co občas udělá Ryan by nikdo nikdy neudělal a za tolik chyb má pořád střechu nad hlavou - takovou trpělivost by s ním v normálním životě nikdo neměl. Miluju postavu Setha zhrzeného a osamoceného milovníka komixů, který se na Ryana upne jako na bratra a tím je to pro mě jedinečné. ()

Jufonka

Asi mám celkem povinnost tenhle seriál komentovat, vzhledem k tomu, že jsem o něm několik let tvořila nejnavštěvovanější webový stránky :-). Samozřejmě, že nepřináší nic moc novýho, každopádně mi byl od začátku sympatický (až na ten úplně první díl, ten mi přišel bez důvodu depresivní, podivný a jako by byl zcela jinej než zbytek seriálu). Moje nejoblíbenější postava byla jednoznačně Seth Cohen, ale to asi všech holek, co? Kdežto Ryan Atwood jakožto hlavní hrdina mi byl chvílema az odporný... Nevím, o co scénáristum šlo, ale tahle postava, která zjevně měla bejt dokonalá, se jim opravdu nepovedla. Dál byl dobrej Sethův táta. Radši ani nekomentuju Marissu Cooper, která se mi hnusí nejen svým vzhledem, ale ta herečka, která jí hrála - Mischa Barton - by si zasloužila kvůli svejm výkonum už nikdy nedostat roli nikde! Samozřejmě neseděly věky postav, jelikož herci byli v mnohých případech třeba o deset let starší, jenže to je (samozřejmě) téměř v každym teenagerovskym seriálu, žejo. Líbilo se mi prostředí, kde se seriál natáčel, ačkoliv to z části určitě bylo zidealizované. Oceňuji celkem dobrý dabing, pravda ale je, že jsem neviděla originál, takže možná bych měla jinej názor. Úspěch seriálu určitě předurčovalo to, že seriál natočila velice známá televizní stanice FOX, která má za sebou úspěchy seriály Ally McBealová, Ženatý se závazky, Beverly Hills atd... Upřímně můžu říct, že první dvě série mi přišly dost dobrý, ale další dvě? Škoda slov. Nikdy jsem nepochopila, proč Marissu nechali umřít, co vím, tak to nebylo tím, že ze seriálu chtěla odejít? Ale co já vim. Mně ta ztráta ani nemrzela, ale bylo by snad lepší, kdyby to tim skončili a nepokračovali dál. Pochválit musím nejen úchvatnou hlavní píseň, ale všechnu hudbu, která byla do seriálu vybrána... Díky O.C. jsem poznala mnoho zajímavých a kvalitních interpretů. Ale jak jsem řekla na začátku, s O.C. jsem žila několik let kvůli tvorbě webu. Čtyři hvězdičky však dát kvůli posledním dvěma sériím rozhodně nemůžu. Závěrem chci říct, že dneska bych se na podobný seriál asi už dívat nezačala, ale tehdy mi bylo nějakejch 15 a řekla bych, že přesně pro tuhle věkovou kategorii je seriál určenej. ()

Langy10

můj jeden z nejoblíbenějších serialu:)) Vždy jsem se na něj těšil ...Jako menší jsem to sledoval a nemohl mi ujít ani jeden díl!.. Prostě genialita ! Benjamin McKenzie,Rachel Bilson,Mischa Barton a Adam Brody absolutně nejlepší herci ze seriálu, ale jinak tam hráli ostatní herci taky dobře! :) .. Ten seriál prostě miluju! ()

TeraBum

Přiznám se, že moc nechápu to nízké hodnocení. OC není pitomej seriál o tom, že i bohatí lidé mají problémy, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to vtipný seriál, podezřele perfektní rodinka Cohenů je sympatická a všechno doplňuje dobrý soundtrack (Blue Light od Block Party poslouchám nonstop už třetí den). Problémy jsou uvěřitelné a na postavy opravdu působí, není tu jedna katastrofa za druhou. Já vám nevím, mě to prostě baví. OC jsem žrala když jsem byla mladší, ale čas od času si na to vzpomenu a ráda se na pár dílů podívám, i teď, ve dvaadvaceti. A ještě jedna věc, která se nevidí tak často - poslední díl krásně uzavírá celý seriál a je naprosto geniální. ()

Karlos80 odpad!

Jsou takový co to sledujou pravidelně. Jasný, těm to neberu, možná se vtom jen zhlíží a představují si jaké by to asi bylo kdyby? No žít si jak v bavlnce, nic nedělat jen se tak válet, být otrávený a řešit vesměs jen holé nesmysli.. Bohužel já k nim ale nepatřím...Příliš chaotické a téměř o ničem. Zbohatlickou Americkou školní mládež z lepších rodin, a jejich žití mi středoevropané nikdy nemůžeme pochopit a já osobně už ani radši nechci. Viděl jsem jeden díl a bohatě mi to stačilo, ta představa vstávat kvůli tomu v sobotu ráno někde kolem osmé hodiny, a trávit svůj drahocenný čas někde s nějakýma přiblblama v hotelových apartmánech té nejlepší kvality, to si radši otevřu dvanáctku gambáče, a posadím se s ním na hajzl ! A nebo si dám radši dál dvacet.. O nic vyjímečného a nového na našich obrazovkách se skutečně nejedná, řekl bych že spíš naopak přehnaného nevkusného a výstředního ostatně jako celá TV Nova. A problémy zhýčkané Americké mládeže mě fakt už dnes neberou, a také proč a naco..? To se už radši podívám na nevšední problémy a starosti Českých dětí a rodin. A nebo když už? Tak třeba na klasické ale méně přiblblé a přehnané "Beverly Hills 902 10", "Merlose Place" nebo na Dawsonův svět tedy na dnes už klasiky svého žánru. ()

• OBSAHUJE SPOILERY! Seth vítá Lindsay do rodiny stejným proslovem, jakým do ní přivítal Ryana. (Hal_Moore)
  • Adam Brody, narozdíl od své postavy, nesnáší plachtění po moři. Po natočení vůbec první plachtící scény Adam požádal, aby už podobné scény nikdy nenatáčeli. (Hal_Moore)
  • Melinda Clarke (Julie) a Rachel Bilson (Summer) měli být původně jen speciální hosté, jejich postavy se ale staly natolik populární, že se je tvůrci rozhodli zařadit mezi ty hlavní. (Džejkop)