Reklama

Reklama

Spider-Man 2

Trailer
USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (762)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// "We need a hero, couragous sacrificing people, setting examples for all of us. Everybody loves a hero, people line up for 'em, cheer for them, scream their names, and years later tell how they stood in the rain for hours just to get a glimpse of the one who told them to HOLD ON a second longer. I believe theres a hero in all of us, that keeps us honest, gives us strength, makes us noble. And finally gets us to die with pride. Even though sometimes we have to be steady and give up the thing we want most, even our dreams." Hands down druhý nejlepší Spider-Man, a to jenom proto, že klukovské dobrodružství z Homecoming, kvůli kterému je Spider-Man tím ikonickým hrdinou z komiksových stránek už bezmála 60 let, mi je přeci jen o kousek bližší, než dospělý rozervaný Peter Parker, který obětuje vlastní štěstí pro dobro ostatních. Téma bylo stejné, 13 let mezera, provedení se nemohlo lišit víc, a přesto oba naprostým vrcholem své doby. ❤ ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračovanie príbehu známeho komiksového hrdinu vo filmovom spracovaní režiséra Sama Raimiho. Spiderman versus Dr. Otto Octavius alias Doc Ock. Výborný popkornový kinohit so skvelými špeciálnymi efektami. Jednička bola parádna, rýchla jazda a toto bolo ešte o kúsok lepšie. Už sa teším na tretí diel. Peter Parker je pohodový superhrdina - pavúči mladý muž, "Spider-Man 2". **** ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí... ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je pořád skvělou podívanou, i když jednička mi přišla trochu lepší. Jsou tu výborné akční scény (především nadzemka) jen by jich mohlo být více. Jsou tu výborné vtipné scény (Spiderman ve výtahu). Jsou tu ovšem i spíše průměrné až podprůměrné povídací scény (hlavně Peterova láska-neláska k Jane), které jakoby byly z nějaké telenovely. Padouch Molina se mi líbil víc než Dafoe z jedničky (který ani nebyl moc vidět), Tobey je ve své roli výborný, výkon Kirsten Dunst mi přijde pouze přiměřený. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Chudý superhrdina, dlouhodobě ignorující fyzikální zákony, se vrátil s poruchou svištění vláken, trochou rozpolcenosti a chapadelným protivníkem. Novotou to sice nijak nezavání, ale já jsem nadšen z nabízené úvahy na téma - co se nedá zastavit, to se dá utopit. Prubnu to s krokodýlem a pak dám vědět. ()

Galerie (171)

Zajímavosti (107)

  • Divadelní představení, ve kterém hraje MJ (Kirsten Dunst), odráží skutečné problémy jejího vztahu s Peterem (Tobey Maguire). V prvním případě je MJ dotázána svou hereckou kolegyní, jestli mu znovu odpustí, načež MJ odpoví: „Ano. Totiž, ne.“ To je odkaz na Peterovo zmeškání jejího představení, na které slíbil, že dorazí, a ona mu to znovu neodpustí. Ve druhé scéně MJ říká: „...snad nevedete dvojí život a nepředstíráte, že jste zkažený, zatímco jste hodný. Byl byste pokrytec.“ To je narážka na Peterovo rozhodnutí nebýt Spider-Manem a žít jen jeden život. (Kinofil)
  • Když Peter (Tobey Maguire) říká Mary Jane (Kirsten Dunst) větu: „Když mě raníš, krvácím,“ dokazuje jí tak, že opravdu studoval poezii. Odkazuje tím na slavnou pasáž z „Kupce benátského“ (William Shakespeare), kde Žid Shylock proklamuje, že jako Žid je také obyčejným člověkem: „Nemá Žid oči? Nemá Žid ruce, tělesná ústrojí a tvar, smysly, pocity a vášně? Není snad živ ze stejného jídla, nezraní ho stejná zbraň, netrpí snad stejnými nemocemi a neléčí ho stejný lék, není mu snad v zimě stejná zima a v létě stejné teplo jako křesťanovi? Když do nás píchnete, neteče z nás krev? Když nás lechtáte, nesmějeme se? Když nám dáte jed, neumřeme snad? Když nám ubližujete, nemáme se mstít? Když ve všem ostatním jsme jako vy, budem stejní i v tomhle. (Ganka)

Související novinky

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

08.12.2020

Po dřívějších zprávách, že ve třetím samostatném filmu o Spider-Manovi s tváří Toma Hollanda se má objevit herec Jamie Foxx znovu jako Electro, tedy postava, již ztvárnil už v roce 2014 ve snímku… (více)

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)

Komiksové novinky

Komiksové novinky

03.02.2007

Restarty se v poslední době těší velké divácké oblibě, je to patrné na úspěšnosti Batmana, který začíná a Casina Royale. Proč nezkusit nový přístup k látce, i když máme za sebou teprve jeden díl? To… (více)

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

Timur Bekmambetov v Hollywoodu

09.12.2005

Ruský režisér Timur Bekmambetov si získal velmi příznivé ohlasy za svou drsnou sci-fi Noční hlídka. Ta posbírala, kromě řady pozitivních kritik, několika ocenění, $15 mil. i smutný statut… (více)

Reklama

Reklama