V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiální text distributora)

Anderton

Tak Virtuozita sa nepostavila po bok celkom zaujímavého Trávnikára rovnakého režiséra, prípadne Strange Days, ale zdatne konkuruje v hlúposti Johnnymu Mnemonicovi a Lovcom dinosaurov. A asi ich aj prekonáva, lebo nemá tak zaujímavý a zároveň debilný fikčný svet, iba debilný a využíva tie najhoršie sci-fi a thrillerové klišé z deväťdesiatok. Ale rozhodne treba vidieť práve z tých dôvodov, prečo som rád, že som videl dva vyššie spomínané guilty pleasures. A aspoň viem, na čo sú dve superhviezdy v hlavných úlohách vo svojich kariérach najmenej hrdí... ()

HAL

AI poskládaná z osobností mnoha masových vrahů zdrhla z virtuality do těla androida a s veselým úsměvem na tváři a ksichtem Russela Crowa masakruje lidi. A Denzel Washington, který býval dobrým policistou, ji nahání. A k tomu v tom je i pomsta za jeho dlouho mrtvou rodinu. A šílení programátoři. A obžaloba vlivů moderních masmedií. A kyanidové kapsle zabudované do lebky. A fešná blondýnka. A unesené děti. A vězni na útěku. A znesmrtelňující nanotechnologie vycucávající sklo. A triky o něco lepší než v Tronu. A obří železobetonový lumík žeroucí vepřové. A robotí gejši. A rockové vypalováky odzpívané smrtelným chrapotem. - Tohle všechno je ve Virtuozitě... a možná dokonce ještě víc, když si k němu naočkujete LSD a mozek necháte v lednici vedle mlíka a salámů. S trochou štěstí se pak ani nestihnete začít nudit............................. no dobře kecám, ten lumík tam není... bohužel. 5/10 ()

Lacike

Neskutočne blbá vykrádačka Demolition Mana, ale po každej stránke v oveľa horšom prevedení. Najväčšiu invenciu tvorcovia prejavili, keď vymenili farbu pleti u kladnej a zápornej postavy. Filmu chýba hlavne humor. Russell Crowe sa ako psychopatický záporák o neho snaží, ale je to len trápny prehrávajúci pajác. Denzel Washington hádže smutné pohľady a to je všetko. Ostatní sú nevýrazní aj keď pár známych ksichtov sa tu nájde. No a akčných scén tu veľa nie je a sú prinajlepšom priemerné. Russell Crowe je nezničiteľný a má podobne nadľudské schopnosti ako súčasní komixoví hrdinovia, ale je to prevedené v zastaranej a dnes už smiešnej CGI podobe. Ani pred rokmi ma ale tento film neohúril, takže to evidentne žiadna pecka nikdy nebola. Výsledkom je mierny podpriemer a strašne blbý film. 4/10. ()

dedavena

Ešče že sem to viděl na difku. Bo když se uvědomim, že by sem dal v kině u pokladny pěnize, tak mě obliva studeny pot. Virtualna realyta a kdosi se mu hrabal v softě. Veryfikovany Rasel robi něplechu a Wašyngton s tu fajnu emerycku zbraňu, kera ma furt plny zasobnik, na Rusela pali a pali a je mu to stejně na hovno. Ani sem se nědodival do koňca, bo to něšlo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +Danzel Washington a vyšinutý Russel Crowe, sci-fi příběh, částečně prostředí -dnes již zastaralé triky, celkově jen mírně nadprůměrné/// Virtuozita je ze všeho nejvíc chudší bratříček filmu Demolition Man. V obou filmech jsou dva protivníci, kteří se nesnášejí a jdou si po krku. V obou případech se film odehrává ve sci-fi prostředí a celkově jsou si hodně podobný. Největší rozdíl je však v tom, že v tom druhém filmu je svět do detailu vytvořen, neurazí ani dnes. Zato Virtuozita neohromí ani hláškama, ani zpracováním a ani herci se souboji Stallone vs. Snipes nevyrovnají. Virtuozita byla koukatelná kdysi, teď je právem zapadlá, přestože není úplně špatná./// Celkem 60%/// ()

• Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)
  • Russell Crowe (SID 6.7) později - už coby velepopulární držitel Oscara - vzpomínal na svou první spolupráci s Denzelem Washingtonem (Parker Barnes): "Virtuozita fakt není něco, na co bychom byli hrdí. Mě tehdy ještě nikdo neznal, Denzel už byl samozřejmě veliká hvězda. Dodneška si vzpomínám, jak jsem v jedné scéně řval nějaké pitomosti a přitom mi z pusy odlétla slina a hezkým, ladným obloučkem přistála Denzelovi rovnou na rtu. On byl mimo záběr, ale choval se jako absolutní profík. Nehnul ani brvou, zatímco já to musel dohrát s plným vědomím, že jsem flusnul na Denzela Washingtona!" (NIRO)
  • Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)