Reklama

Reklama

Real Time with Bill Maher

(pořad)
Talk-show / Komedie
USA, 2003, 60 min

Režie:

Keith Truesdell

Účinkují:

Bill Maher, Larry Miller, D.L. Hughley, Bob Odenkirk, Rob Reiner, Margaret Cho, Sofia Karstens, Arj Barker, Fred Armisen, Moby, Jason Alexander (více)
(další profese)

Recenze (17)

nzTomParys 

všechny recenze uživatele

Pořad Billa Mahera, ve kterém si tento výborný komik zve známé hosty ze showbusinesu i politiky. Diskuse jsou velice zajímavé a většinou se zabývají politickou situací US. Bill Maher je demokrat a ateista, který stojí ostře proti republikánům v čele s George W. Bushem. Je proti americkým válkám, vměšování do cizích záležitostí i proti náboženství. Zastává svatby pro gaye, a zároveň opovrhuje manželstvím. Jeho show je takový satirický Stand-up s pár hosty. __ Ač se show nedá moc dobře u nás sledovat, doporučuji na ochutnání vyhledat na youtube "bill maher new rules" (bez uvozovek), což je vtipné shrnutí a kritika událostí uplynulého týdne v americe. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Bill Maher má své limity. Nevím samozřejmě, jestli je měl i v roce 2003, kdy tato show začínala. Nesnáší Trumpa a na některé věci, teď když mu táhne na 70, už je starej a nechápe je. Nicméně co mi vadí na dnešních nudných progresivcích je právě jejich hloupý ageismus, se kterým odsuzují tuhle generaci komiků (Seinfeld, Maher, Louis CK atd.). Ano, Maher je zcela určitě boomer, ale velmi chytrý a vtipný boomer, který nám má co říct. A proto taky jeho show na Youtube trhá rekordy. Myslím, že ti tzv. ultra woke people, kteří se mu dnes smějí, budou mít sakra problém se udržet v kondici, jak se říká "to stay relevant" v jeho věku. Protože mladý umí být každý to není zásluha. Proto mám Mahera rád, i když mě občas štve některým stařeckým lamentováním. A někdy mě zase pobaví. ()

Reklama

drake31 

všechny recenze uživatele

Bill Maher sa vryl do môjho týždenného rozvrhu od momentu ako som videl Religulous niekedy v roku 2010. Od vtedy týždeň čo týždeň som sledoval ako sa Bill čertí, je hlasom rozume ako aj hlasom hlúposti a zastaraných mentalít a tendencii. Týždeň čo týždeň som sledoval ako do show prináša zaujímavých, sofistikovaných, nudných, či kontroverzných hostí... ktorých nakoniec prekrikuje či sa urazí na nich keď mu vehementne oponujú. Bill je rozhodne veľkou osobnosťou, a záleží na každom jedincovi do ktorého kempu sa človek zaradí keď dôjde na otázku "Máš rád Billa Mahera?". Niekoľko rokov dozadu by som doslova zakričal rezonančné "ÁNO!", no posledných pár rokov (áno Trump ma na tom nemalú zásluhu) som viacej a viacej sledoval túto show len zo sily zvyku, a Bill sa mi začal protiviť viacej a viacej. Bolo to pár mesiacov od kedy som videl jeho show naposledy, a veruže mi nechýba. Možno preto lebo každodenná seansa doomscrolling na Twitteri mi dáva dostatok negativity a toxicity, a presedieť hodinu počúvať Billa ako sa neustále sťažuje a vyplňuje New Rules tými najhlúpejšími, nit-picky, častokrát ani nie tak vtipnými výtkami je strata času a nervov. Rešpektujem ho, a že si ide svojsky za svojim a nepodľahne tlaku kritiky ktorú priťahuje svojimi výrokmi, či sa prílišne stará o to čo si iný myslia, ako aj to že ide roky rokúce bez poľavenia v kvalite show - HBO mu dáva ďalšie dva roky, takže Bill sa rozhodne nestratí. Naučil som sa mnohé keď som sledoval túto show, a práve tie lekcie mi umožnili si uvedomiť že Bill je vcelku nafúkaný idiot a nie idol ktorým som si myslel že je jedenásť rokov dozadu, a som rád že teraz dokážem tento skill využiť v reálnom svete. Podobne ako mnohé iné show, aj Real Time with Bill Maher vypadlo z môjho rebríčka obľúbených programov, a dnešnej dobe je len pre mňa show u ktorej si občas pozriem klip na sociálnych médiách a to mi bohato stačí. ()

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Billa Mahera síce spoznávam len krátku dobu, ale vyzerá to tak, že zo všetkých podobných amerických moderátorov mi názorovo sedí najlepšie. A to hlavne vďaka jeho cynizmu a skepticizmu (aj keď sem tam mi príde arogantnejší, než by bolo treba). V porovnaní s rovnako liberálnymi The Daily Show a The Colbert Report si myslím, že Bill Maher býva najtrefnejší. Jon Stewart a Stephen Colbert vidia svet možno trošku ružovejší ako naozaj je, zato sú však (momentálne najmä Stephen Colbert) oveľa vtipnejší. ()

thunnus 

všechny recenze uživatele

Byť bych s mnohými názory pana Mahera souhlasil, ze začátku se docela dobře bavil (zejména New Rules je lahůdka) a zejména oceňuju odvahu, s jakou se naváží snad do všech hodnot, které jsou Američanům vlastní jako kožich Leoši Marešovi, nemůžu si odpustit několik výtek, zejména když vidím zdejší nekritické vychvalování tohoto pořadu. Inu tedy: Za prvé mi vadí, že Bill Maher zjevně cenzuruje a manipuluje s názory, podsouvá ty svoje a hlavně si do svého pořadu téměř výlučně vybírá lidi, kteří s ním v drtivé většině diskuze souhlasí a sdílejí jeho hodnoty. Za druhé mi přestává být i sympatický sám Maher, nejde ani to, že nepokrytě přiznává, že bere drogy a už vůbec ne jeho známé kontroverzní názory na náboženství, kde bych s ním naopak souhlasil, ale spíše mi vadí jeho arogance a sebestřednost, se kterou prezentuje své názory jako pravdu a prodává sebe a svou pravdu, pokud by někomu prospěla lekce pokory, určitě by to byl on. Za třetí, ono mě přestává bavit, když slyším stále stejné argumenty, stále podobný styl (často záchodového) humoru a stále stejné názory. Maher ač sám sebe prohlašuje (a také jím je) za kontroverzního, nikdy skutečně nejde "do hloubky", byť ale tímhle problémem trpí všechny Americké show, a tahle není ještě zdaleka nejhorší a připouštím, že je to komedie, ne vážná debata, vzhledem k vážnosti témat si tuhle výtku ale neodpustím. Proč volím hodnocení jaké volím? Přes všechny argumenty proti, které jsem uvedl, jsou mi totiž lidé jako Maher než republikánští štváči a pohunci, kteří prezentují své názory, které se bez problému dají nazvat bigotními, šovinistickými až nenávistnými, mnohem milejší, nejen že je to sranda. Když se podívám na internetová videa jiného Billa - Whittla, tak si nemůžu odpustit, že Maher je mi stokrát názorově blíž. Ač sám egoista totiž není tak bezohledný (dá se říct přímo krutý) jako oni. ()

Galerie (344)

Reklama

Reklama