Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiální text distributora)

jondoe

Na politicky thriller ma tento film prilis slabu zapletku, ale na druhu stranu je to zasa celkom dobre napisane a dialogy ma nenudili. Tento film ma vsak prvotriednych hercov, ktory tento nepodarok vytiahli aspon do priemernosti. Nesmierne ma prekvapil John Cusack, ktory velmi dobre zahral hlavnu postavu zastupcu starostu a Al Pacinovi, ktory vsak nedostal az tak vela priestoru bol rovnocenym spoluhracom. Celkom ma sklamal zaver. Cakal som, ze sa to vyvinie trosku inac, ale z celkove vysledku az taky sklamany nie som. Nebyt vsak dvoch hlavnych protagonistou asi by moje hodnotenie islo o jednu hviezdicku nizsie. A celkom ma aj potesil vidiet na obrazovke Briget Fonda, ktora sa uz bohuzial herectvu moc nevenuje. ()

Gilmour93

Na radnicích to bývá defacto všude stejné. Nejvyšším zájmem je mít moc a jejím prostřednictvím finančně i majetkově zabezpečit SEBE. Vyšší zájem je udržet se trvale u žlabu na prasečí stravu, abych mohl nejvyšší zájem co nejdéle prosazovat. Hraný zájem projevím o potencionální voliče tak dva měsíce před volbami, protože ti mi pak mým znovuzvolením dopomohou k dalšímu naplnění těch nejvyšších zájmů. No a ve zbylém čase o ně projevuji už jen přiměřený interest hraničící s nezájmem, neboť konec konců dobře vím, co je mým zájmem nejvyšším. Kruh zájmů se uzavírá, čest všem šafránovým výjimkám.. Na to, kolik Becker dostal dobrých karet ke hře (Pacino, Aiello, Landau, Fonda), předvedl nikterak vzrušivou, prachmizernou podívanou, utápějící se v příběhové i dialogové šedi. A nepomůže ani křišťálově čistý Standa Gross Cusack, ani božský Al, který umí změnit smuteční řeč v předvolební mítink.. ()

Santino7

Politicky ladené filmy mám, dá sa povedať, celkom v obľube. Teda minimálne sa im jednoznačne nevyhýbam. A treba povedať, že tento Beckerov snímok je presne podľa pravidiel, v ničom nevybočuje, žiadne prekvápko. Zahŕňa presne tie aspekty, aké by sme od toho mohli čakať. Všemožné machinácie, korupcia na rôznych miestach, pripravovanie pôdy pre kampaň, no skrátka všetko. No a špičkové obsadenie bolo tiež správnym krokom. Cusack je až prekvapivo výborný a Al Pacino, no veď vy viete... Predviedol opäť ten svoj vysoký štandard, pre ktorí by väčšina hercov vraždila, navyše opäť s jedným pozoruhodným monológom - ten mi však prišiel maximálne účelový (inými slovami zbytočný), pretože čakať takýto krikľúnsky prejav od starostu na pohrebe malého chlapca považujem za utópiu. Nech robím čo robím, skrátka mi to tam nesedelo. To je však v rámci hodnotenia iba zanedbateľná maličkosť, hlavný problém vidím v niečom inom. A to, že príbeh bol tak jednoducho vystavaný. Od politického thrilleru by som očakával niečo prekombinovanejšie a viac zamotané, aby bol divák nútený občas aj premýšľať. Skrátka niečo zložitejšie. Becker nám to totižto celé predostrel doslova na zlatom podnose a ak by som mal pokračovať, tak nás rovno aj nakŕmil, aby sme sa náhodou neumastili. No jednoducho nás postavil do úlohy nesvojprávneho batoľaťa, ktorému treba všetko podať bez obkľúk. Dobre, už radšej končím. Aby som to nejako v krátkosti zhrnul, ide o priemerný film (no v kľude pozerateľný), ktorému najviac podlamuje väz jeho prehnaná priamočiarosť. 3/5 ()

B!shop

Ja si nemuzu pomoct, ale mam s timhle filmem jeden zasadni problem. Proste sem nedokazal pochopit, proc se do vicemene nedulezityho pripadu prestrelky mezi poldou a fetakem, kde zarvalo i maly dite, sere radnice. Proc si to poldove nemohli vyresit mezi sebou, pripadne pravnici a byla by to klasika o jednom spravnym, kterej se snazi najit pravdu. Ale to ne, tady se do vseho musi srat radnice, jak kdyby nikdo jinej neexistoval a pan zastupce starosty si hraje na velkyho detektiva. No ale krome tohohle se jedna o docela slusnej, i kdyz zase ne moc vybocujici z prumeru thriller, kde jsou sice i nejaky ty zvraty, bohuzel kdo je do toho vsechno zapletenej mi bylo jasny uz nekdy pred polovinou filmu. Becker nastesti obsadil paradniho Pacina a slusnyho Cusacka, ktery utahnou i ty nudnejsi mista. Akorat ta Bridget Fonda me silene rozcilovala. ()

gogo76

Jeden z mála filmov s Al Pacinom, ktoré som zatiaľ nevidel. Už podľa hodnotenia som nečakal žiadnu senzáciu a tak som aj dostal priemer, ktorý so očakával. Pacino tradične v dobrej roli a istý čas bolo nejakým nepísaným pravidlom, že musel mať v každom filme nejaký silnejší monológ. Dostal ho aj tu, konkrétne pri pohrebe nevinne zastreleného chlapca. Týmto filmom výraznejšie naštartoval kariéru J. Cusack, ktorý hrá hlavnú postavu. Film celkovo priemer, ktorý nedokáže strhnúť ani rozdať emócie. Film chce rozdávať múdra o tom, ako sa dá z minulosti poučiť, ako dobro vyhrá nad zlom a podobné sračky, ale v politike je to vždy inak. Všetci vieme ako by to malo byť a ako to je...60%. ()

• Postava Franka Anselma byla částečně inspirována bývalým starostou čtvrti Queens (New York) Donaldem Manesem, který byl obviněn z úplatkářského skandálu, neunesl to a nejprve se o sebevraždu pokusil neúspěšně a o dva roky úspěšně. (don corleone)
  • Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)
  • Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)