Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina prominentných hostí sa stretne na honosnom sídle Vilmore, kde sa bez predsudkov a pochybností oddávajú  veľkému obradu plného čistého potešenia. Až náhla explózia jadrového výbuchu, ktorá otrasie základmi budovy, preruší tieto orgie. Pod vedením profesora Fultona (Alberto de Mendoza) sa vydávajú do najbližšieho mesta zadovážiť potraviny a vodu. Zisťujú však, že mesto ovládli podivní slepci nakazení radiáciou, ktorí si razia cestu i k samotnému sídlu... (sochoking)

(více)

Recenze (9)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Celou hodinu táhnoucí se nuda, během níž se nesourodá skupina postav usídlí v horské vile, aby tam tlachala, hádala se a zjišťovala, jaké následky zapříčinilo nenadálé ozáření z atomového výbuchu. V poslední půlhodinu začne odrážet útoky slepých kanibalů, díky jejich vyloženě dementnímu chování však postupně a velmi rychle končí v jejich hladových náručí. Od propasti zapomnění dělí tento snímek až depresivní závěr, který mě dokonce nutí přemýšlet o vyšším hodnocení. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Postapo snímek připomene ze všeho nejvíce Den trifidů. Tedy vůbec by mi nevadilo, kdyby se podzemní seance proměnila naplno v obřad inspirovaný postavou markýze de Sade. Vlastně jsem se docela těšil na zvrhlé a dekadentní hrátky, jelikož krásných žen bylo k dispozici dosti. Ale ono ne. Lidstvo si na povrchu usmyslí, že rozpoutá válku. Jelikož obyvatelé městečka, kde se příběh odehrává, byli na venkovní slavnosti, tak oslepli. Těžko říci, kdo se choval hůře. Zda tápající slepci nebo přeživší vidoucí. Každopádně směrem k závěru mrtvých přibývá. Čtvrtou hvězdu dávám za konec, který jsem sice vytušil v momentě nalezení cesty, ale i tak mi přišel dostatečně odpudivý a mrazivý. Film však osloví spíše žánrového fanouška. Paul Naschy v zkraje nejednoznačné roli se nakonec pěkně vybarvil. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Sci-fi thriller Último deseo (Poslední přání) o skupince lidí na zemi po výbuchu atomové bomby. Tentokrát nejde o horor s gotickými prvky, ale o depresivní, destruktivní apokalyptické drama. Klimovskému se rozhodně nedá upřít schopnost točit brakové oddechovky, které mají spád a vždy velmi pohledné herečky,což mu jistě zaručovalo komerční úspěch. Přesněji 3,5. ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

Španieli v sedemdesiatych rokoch vykrádali čo sa dalo, od vlkodlakov, upírov, exorcistov, giallo až po zombie žáner. Nakoniec logicky prišlo aj na postapokalyptické sci-fi, hlavne po úspechu minisérie Den Triffidov. Kedže som videl v úvodných titulkov zase partičku okolo nenápaditého režiséra Klimovského čakal som ďalší nízkorozpočtový brak s povinnou dávkou erotiky, kopcom nezmyslov a občasným zábleskom inovácie. Moje očakávania sa plne naplnili v prvej polovici filmu, keď som musel pretrpieť dosť komplikovaný úvod do deja. Už po návšteve mestečka so slepými obyvateľmi, však kvalita filmu nečakane stúpa a v záverečnej tretine som sa dočkal samých pozitívnych prekvapení. Obrovský vzostup kvality filmu vrcholí v skvelom závere, ktorý ma nadchol natoľko, že podpriemernú prvú časť tvorcom odpúšťam a nakoniec to celé hodnotím veľmi vysoko. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Postapokalyptická scifi je v rámci španělské horrorové produkce sedmdesátých let spíše raritou, což ale nijak nesnižuje kvality filmu samotného. Ten zhusta čerpal ze Dne trifidů, aniž by se k tomu kdekoli přiznal. Skupinka přeživších, mezi kterými nechybí Paul Naschy, se tak potýká s přesilou slepců, kteří přišli o zrak v důsledku jakési atomové exploze. Zpracování nadstandardní, tak jak jsme ostatně u Klimovskeho zvyklí, ale vysoko nad průměr snímek vytahuje především úžasný závěr ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama