Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paříž, 1969. Mladý nadějný filmař Paul sní o tom, že natočí film, který bude jeho pravdivou osobní výpovědí. Zároveň pracuje na natáčení sci-fi filmu Dragonfly, který se odehrává v roce 2001. Jeho první režisér je posedlý krásnou Valentinou, která mu tak zatemní mysl, že není schopen dovést film do konce. Filmový producent Enzo ho vyhodí a nahradí arogantním mladým režisérem Felixem de Marcem. Jenže ten je po automobilové nehodě z filmu také odvolán a tak se Enzo obrátí na Paula a požádá ho, aby film zachránil. To je pro Paula životní šance. Podaří se mu uvést film na velké plátno? Dokáže v něm uplatnit své vlastní nápady, odrazí v tomto příběhu kus jeho života? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Jordan 

všechny recenze uživatele

Na to, že sa jedná o americkú produkciu, amerického režiséra (a aj keď je to koprodukcia) tak prevažne americký film, vyznieva dosť európsky, ale nie je to pravý európsky film, vidno na ňom, že sa "snaží" byť európsky, ale výsledkom je pseudointelektuálny "tváriaci" sa snímok. This film is very good at . . . pretending. Ale vďaka nemu som objavil pôvaby a krásy mladej a nádhernej Angely Lindvall. Každopádne, ambície a príjemné prevedenie s miestami (snáď geneticky vrodenou) dobrou réžiou a hereckými výkonmi spôsobuje, že na film sa dá pozerať a človek sa konieckoncov na koniec postaví k dielu ako on sám chce. Ale záver sa mi páčil. A aj začiatok. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Sic je to už tak, že synek slavného tatíka má v branži cestičku umetenou, ale žádná katastrofa z toho bohudík nekouká. Alespoň pro mě. Cinéphilství, jak jsem tu už ostatně zmiňovala nesčetněkrát, můžu na všechny způsoby, tedy i jako CQ. Nápad vizuálně od sebe oddělit různé časy a prostory, ve kterých se jednotlivé linky příběhu odehrávají, mě velice zaujal, stejně jako hlavní představitelka, která je víc než sexy. Ale absolutním bonbónkem je Jeremy Davies, tenhle kluk by rozhodně neměl být nikým přehlédnut. ()

Reklama

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Tak vám nevim. Zatímco Ztraceno v překladu Sofie Coppolové mě už několikrát naprosto dokonale rozložilo, tak s filmem Romana Coppoly to je o dost horší a zdá se, že se bude muset ještě hodně co učit. Jeremy Davies v hlavní roli je dostatečně zajímavý (ale kde on není), námět také není špatný, ale probůh ten scénář a co ta zmatená režie?? ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Zdánlivě zamotaný a komplikovaný, v jádru ale jednoduchý tím nejkrásnějším způsobem. Takový je tenhle staromilský kousek s nadhledem naplněným Billym Zanem a přesvědčivým Daviesem. Jeden z nenápadně, ale o to důsledněji vyznívajících snímků, které nám dokážou, že když milujeme film, tak v tom nikdy nejsme sami. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Jakým nenápadným půvabem tato Komerční kvalita oplývá:) Ani ne hodinu a půl stopáže a takový výrazný potenciál se v ní skrývá. Mám ráda filmy, jejichž námětem je ukázat, jak se filmy dělají. Pro filmové fanoušky ideální v tom, že se ještě více utvrdíte v tom, jak strašně byste v této nádherné, povrchní, stresující a špínou a prolezlé branži chtěli pracovat:) Vážka boduje a Billy Zane taky. Depardieu zase krade nadaným filmařům materiál, když zrovna v ničem nehraje:) ()

Galerie (73)

Zajímavosti (2)

  • Luc Chalon a Oshis Yeghiazariantz soutěžili ocenu Golden Satellite v kategorii nejlepší umělecká režie. (Terva)
  • Film měl mimo soutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes roku 2001 (Terva)

Reklama

Reklama