Tolik chtěl žít, milovat a mít své přátele, ale minulost byla stejně neúprosná jako gilotina... Bankovní lupič Gino Strabliggi strávil deset let ve vězení, kde měl spoustu času k úvahám. Když prošel branou věznice, doufal, že může udělat tečku za svou minulostí. Za jeho předčasné podmínečné propuštění se přimluvil kurátor Cazeneuve, který po mnoha letech práce s vězni poznal, že to Gino s nápravou myslí vážně. Dokonce se spolu spřátelí natolik, že Gino začne ke Cazeneuveovi chodit na návštěvu a tráví s jeho rodinou volný čas. Najde si práci v tiskárně, majitel si ho váží, a Gino se vážně zamiluje. Minulost ho však dohání na každém kroku. Je pronásledován nejen svými bývalými kumpány, ale i umanutým policejním inspektorem. Ten je přesvědčen, že se lidé nemohou od základu změnit, a špehuje Gina na každém kroku… (Česká televize)

helrohir

Tematicky ide o kvalitné filmové dielo, ktoré vypovedá o vážnej sociálnej téme a svojho času muselo na všetkých veľkou mierou zapôsobiť. Avšak z môjho pohľadu bola väčšina deja, najmä v prvej polovici, dosť sterilná a výraznejšie film dostáva na obrátkach až v záverečnej polhodinke. Naviac sa mi niektoré scény zdali dosť prepatetizované. Herecky ale film valcuje v oboch hlavných rolách. Plusom je aj fajn hudba. 60%. ()

cinema_cz

Sugestivně vylíčený psychologický souboj hlavních hrdinů podkreslený velmi tísnivou atmosférou a především excelentními výkony dvojice Gabin-Delon činí z filmu silný zážitek, který nelze než doporučit. (Kristýna Pleskotová, Ci 07/2008) ()

DJ Kritik

Dva muži ve městě - je tak smutný film o tom, ako nenávisť a zloba človeka dokáže zničiť ľudskú bytosť. a takisto, ako sa slušný človek musí len pozerať, keď je bezmocný. Tento film je koncert Gabina a Belmonda. ()

Tominni

Výborný film, z francouzských kriminálek jedna z nejlepších. Od začátku výborně vyprávěný příběh až do samotného konce, kdy se divákovi chce řvát, proč to tak musí skončit. Jak málo někdy stačí, aby vše bylo jinak - přes veškerou snahu......Emočně velmi zdařile vygradované, důstojně provázené Jean Gabinem. ()

RafaKrakal

Od začátku do konce skvost. Přes herecké obsazení, scénář, mistrné dialogy a závěr, který celý tento 90 minutový herecký koncert skvěle podtrhl. A navíc Jean Gabin a Alain Deloin v roli ústředních postav, co víc si lze přát. ()

carl.oesch

Kdyby nebyl ten komisař proslulý křivák už od pohledu, bylo by to dokonalé. Takhle je divák směřován k jednoznačnému zaujetí postoje. Strašně miluji ty francouzské levičácké postoje, které generují onu nenávist ke státu a hlavně k policii a jurisdikci. Ale co čekat od země, kde "vymysleli" revoluční teror, moderní totlitu a hlavně život na úkor všech ostatních. Ale tandem Gabin a Delon je tady dokonalý...a hudba taky. ()

PAVLIS

30% Víceméně snaha o obžalobu tehdejšího francouzského soudního a vězeňského systému na příkladu jednoho polepšeného zločince a jeho vychovatele. Bohužel ale rozvleklá televizní režie a chudý až směšný scénář pohřbívají tuto snahu do vod nudy až otravnosti. A dabing jí také moc nepomáhá. 26.08.2024 - ČSFD 85% / 73% IMDb ()

dejv01

Bylo mi těžko na duši, když jsem to dokoukal. Jak praví jedno přísloví, že ze všech srážek je nejhorší srážka s blbcem. V tomto případě, je to srážka s příliš horlivým policajtem. Alan Delon ve své životní roli. Asi nejlepší francouzská psychokrimi. ()

smrtubohem

Herecký koncert Gabina a Delona. Výborný scénář, žádné řemeslné chyby, výborně udělaná atmosféra. Trochu jsem se bál, že se Delon nechá od toho hnusnýho fízla šikanovat až do konce-což Alain naštěstí nedopustil. Krimi jako řemen. Pro mne ozdoba francouzského filmu a jeden z top 10 Delonových snímků. ()

Stanmi

Výtečný film o tom, že i když jste býválým zločincem, který si splatil svůj dluh společnosti a žije spořádaně, tak pro některé pořád zůstanete kriminálníkem. To je případ bývalého lupiče Gina (Alain Delon), který se vrací z vězení, také díky přímluvě vychovatele Cazaneuva (Jean Gabin) a začíná pracovat v tiskárně, jednoho dne potká inspektora, kteý ho dostal za mříže a ten si umíní, že Gino bude chtít zase loupit a tak jej vyslýchá, sleduje a vyptátáva se až Gino jednou udělá chybu.... Film kromě zajímavého příběhu, který nabízí hned několik témat k zamyšlení staví také na vynikajících hereckých výkonecj obou hlavních představitelů tedy pánů Gabina a Delona, stejně tak i inspektora v podání Michela Bouqueta, vše doplńuje výtečná hudba, která zaznívá v těch správných pasážích. Jeden z nejlepších kousků franchouzské kinematografie a to už je co říct. ()

MaxForValue

Sacco a Vanzetti na francúzsky spôsob. Nie úplne spravodlivo odsúdený človek na základe predsudkov, nezmyselnosť celého nedokonalého justičného systému a perfektná dvojica Gabin - Delon. Film, ktorý sa vám vryje do pamäti a zanechá stopy. Podobne ako to, čo zostane na konci filmu. Len stopy. ()

Lurtz37

Zase jedno magické spojení dvojice Gabin - Delon. A zřejmě to nejlepší (alespoň dle mého). Krásné ztvárnění tragédie osudu člověka, který jednou zabředl do kriminálního prosředí, z nehož se, jak později sám zjistí, jen velmi těžko dostává. Pokud se člověk seriózně zamyslí nad tím, že i v reálném životě je nemálokdy prospěšné na svět nazírat podobně jako klidná síla v podání Jeana Gabina, má snímek vlastně i velikou přidanou hodnotu. ()

lobo87

Už pri úvodnom (skvele nadabovanom) Gabinovom monológu o spravodlivosti som cítil, že toto bude niečo extra. Fantastický film, ktorý si nezaslúži nič iné, ako plné hodnotenie. Príbeh o priateľstve, vine a treste, ktorý mrazí tým, že môže byť reálny. Gabin a Delon si strihli veľké úlohy, ktorými sa mi navždy vryli do pamäti. Potešil aj mladý Depardieu či krásne Delonove partnerky. Poctivá krimi-dráma s fantastickou atmosférou. Taký film dnes nedokáže už natočiť nikto. Úžasné umelecké dielo... 85% ()

route60

Policejní vyšetřovatel v podáni Michaela Bouqeta je tak odporná zrůda že až mráz běhá po zádech a to je jen jedna z mnoha důvodu proč se na Dva muže ve městě znovu podívat, bezradnost člověka který chce od základu změnit život ale právě ruka (spravedlnosti) mu v tom bráni, výborný film který nemá slabé místo jak v tématu, ději, tak hlavně výborným hereckým obsazením. 100% ()

martins

Vynikající francouzské krimi, je hlavní hvězdou Gabin nebo Delon?oba naprosto skvělí, Michel Bouquet v roli otravného policisty také dokonalý. Vynikající brněnský dabing, nejlepší film Delona. ()

Zoltar78

Francouzské drama v jeho nejryzejší podobě. Delon a Gabin jsou naprosto excelentní. Dva závěrečné momenty, které mi v hlavě ještě hodně dlouho doznívaly. A to když se Delon nakloní ke Gabinovi a zašeptá mu "Mám strach" a zlomený Gabin se sklopenýma očima jen mírně pokýve hlavou a ví, že všechna slova už jsou zbytečná. A druhý je vyděšený pohled od gilotiny. Velmi emotivní závěr. ()

Juuroo

Ďalší z filmov, pri ktorom sa mi nechce veriť, že to má len 90 minút. Zahrané to bolo perfektne, zopár vynikajúcich scén, ale mne ten film jednoducho pripadal nekonečný. Veľmi slabé 4*. ()

Zemřel Alain Delon

Zemřel Alain Delon

18.08.2024

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve svém domě ve městě Douchy zemřel v něděli 18. srpna legendární francouzský herec Alain Delon. Bylo mu obdivuhodných osmaosmdesát let. Zprávu potvrdili tiskové… (více)