Reklama

Reklama

Zlatá labuť

(seriál)
  • Česko Obchodní dům (pracovní název)
Trailer
Česko, (2023–2024), 50 h 8 min (Minutáž: 50–60 min)

Hrají:

Marta Dancingerová, Adam Vacula, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Petr Stach, Kristýna Ryška, Hana Kusnjerová, Simona Lewandowska, Mark Kristián Hochman (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(56)

Obsahy(1)

Báře Veselé (Marta Dancingerová) se smůla lepí na paty a je na útěku před spravedlností. Shodou okolností se tak trochu nedobrovolně stává prodavačkou oddělení módy v právě otevřeném obchodním domě Zlatá labuť. Ten je doslova dechberoucím palácem přepychu a novou moderní dominantou centra Prahy. Za jeho luxusními výlohami kráčí dějiny. Píše se totiž 15. března 1939 a okupační vojska překračují naši státní hranici. Kromě Bářiny linky budou diváci sledovat osudy jejích kolegyň, a to Evy Duškové (Beáta Kaňoková), která by se ráda stala slavnou herečkou a Aleny Zimové (Simona Lewandowská). Zlaté labuti vládne rodina Kučerů s nekompromisním otcem rodu Rudolfem (Petr Kostka), klidnou silou rodiny maminkou Boženou (Daniela Kolářová), dcerou a dvěma syny. Rudolfem mladším (Petr Stach), upoutaným po dětské obrně na invalidní vozík, a nejmladším Petrem (Adam Vacula), tak trochu problémovým rodinným rebelem. Do čela řízení rodinného klanu se ale dere především jejich sestra Irena (Kristýna Ryška), intrikánka a milovnice luxusu a moci, která žije v odcizeném vztahu se svým manželem Lukášem (Robert Mikluš). (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ještě zbývá pár dílů třetí sérky, ale to nebude mít na celkový hodnocení vliv a pokud ano, rád to opravím. Zlatou labuť jsem bral jako takovou exkluzivnější telenovelu a moc se mě do ní nechtělo, ale jednak jsem byl nadšen z celkové tuzemské kvality na Voyo, ale především mě tady lákala jména předních českých divadelních herců a musím tedy konstatovat, že jsem nakonec velmi spokojen. Ano jistě situace mně občas přijdou až příliš nevyrohodně vyhrocené, ale je tam toho naštěstí víc dějových linií, lesbický vztah, náckové, spousty jiných vztahů, židi, prostě určitě si každej najde alespoň něco čeho se chytí a bude ho to bavit. V čem je seriál ale jasně nejsilnější jsou právě herci a jejich výkony. Tady musím smeknout především před Láďou Hamplem, ten zahrál toho slizouna tak dokonale, že ještě teď mám chuť mu narvat doprdele raketu země vzduch a udělat škrt. Jarda Plesl je taky na pána a nácka si vysloveně užívá.  Adam Vacula je takovej klaďas a působí jako ryzí chlap, že je jistě jeho fanclub narván ženama od jednoho do sta let. Ještě zmíním Šárku Krausovou, která mě zatím nadchla především v Divadle na Vinohradech, ale tady taky jede první ligu. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Abych rozkoukala nějaký nový český seriál s potenciálem na více sérií, musí v něm být opravdu atraktivní lákadlo. Televize Nova začala v únoru vysílat projekt od tvůrců úspěšných seriálů Vyprávěj, První republika a Kukačky, a tím si Zlatá labuť získala moji pozornost. Romantické drama na pokračování z období protektorátu vypráví osudy zaměstnanců a majitelů luxusního obchodního domu, není tu tedy nouze o milostné pletky, politické i rodinné intriky, a i když se jedná prakticky pouze o ateliérový seriál, pomocí dobové hudby a krásných kostýmů zapůsobí na diváka skoro stejně jako výpravnější První republika. Oceňuji také neokoukané obsazení (až na Martu Dancingerovou, která se pravidelně objevovala také v Kukačkách) v čele s Kristýnou Ryškou, Simonou Lewandowskou a novým idolem mnoha žen a dívek Adamem Vaculou. Edit druhá řada: Druhá série je o poznání temnější s minimem pozitivních momentů, což je logické, protože se naplno rozpoutala válka, zaměstnanci Labutě se zapojují do odboje, řeší se i méně známé problémy tehdejší doby, jako je léčba homosexuality. Jsem upřímně zvědavá, jak se všechny zápletky uzavřou v závěrečné sérii. ()

Reklama

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý dobový kostýmní seriál z 2. světové války. Mimo jiné mě poslední dobou toto období hodně zajímá. A jako bonbonek navíc pěkné prostředí obchodního domu pojmenovaného Zlatá labuť inspirované skutečnou Bílou labutí. A po celkovém shlédnutí konstatuji že i plejáda skvěle hrajících herců, jak známých, tak i některých začínajících. Hodnocení 150 %. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Někdo to sem před časem psal, ale tohle je úplně v pohodě český seriál.   Já už měl před časem slabost pro První republiku a tohle je v podstatě to stejné jenom v jiných kulisách. Je to hodně inspirováno podobnými britskými seriály a moc jim to nedělá ostudu. Ano, má to chyby a v dost věcech je to příšerně naivní. Ale jako kulisa úplně v pohodě. Jsem ke konci 1. série a docela mne i některé dramatické linky zajímají. A asi největší plus, je to naprosto brutálně dobře obsazený. Tam je fakt desítky špičkových charakterních herců, že kteří IMHO sami tahají slabší scénář. Jako příklad třeba skvělá Regina Rázlová, která si jako bytná užije i těch pár sekund jednou za několik dílů. Docela koukám na nekreténsky zpracovanou LGBT linku a postavy. Pořád jsme u hodnocení 6/10, ale i to je o moc víc než bych čekal. Mít to min dílů, víc exteriérů a silnější některé linky, tak je to vyloženě super.s3 finalePro mne je to guilty pleasure. I když to mělo smůlu na ústřední herce, kteří to ve dvou případech nedávali, tak to mělo parádní vedlejší postavy a linky, kde vládl Plesl, lesbická a židovská linka. Škoda rozpočtu a většího počtu dílů. Ale jinak příjemná dobová soap opera. Rád se kouknu na další pokus týmu 6/10 ()

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Od 2. série, kdy se děj i emoce konečně rozhýbaly, takové moje čtvrteční guilty pleasure. Správně by se to ovšem mělo jmenovat Úchvatná Irena! Herecky i charakterově je totiž jasnou hlavní hrdinkou právě mrcha/ ředitelka v podání krásné Kristýny Ryšky. Navíc, móda sklonku 30. let na ní vyloženě září a právě kapku instagramově naleštěná dobová estetika je tím největším trumfem Zlaté Labutě. 1.sérii oživovala drsným ostrovtipem snad jen paní domácí skvělé Reginy Rázlové. Milostné drámo nic moc, vycmrndlý hlavní milovník, který neví, váhá a tragicky zírá, chemie zamýšlené ústřední dvojice nulová. Teď se osudy trojice prodavaček zvolna vybarvují a čím dál zajímavější je i ústřední gestapácký záporák, plukovník Gruber (Jaroslav Plesl). Tak uvidíme... ()

Galerie (1 570)

Zajímavosti (10)

  • Plukovník SS Gruber (Jaroslav Plesl) má límcové označení „Standartenführer“, avšak nárameníky majora (Sturmbannführer). Na uniformě mu také chybí označení SD (jakožto „velitel Prahy“ byl pravděpodobně členem SD, jinak by mu nebylo podřízeno Gestapo). (Albi70)
  • Když Lukáš Mašek (Robert Mikluš) vyzve Grubera (Jaroslav Plesl) na střelecký souboj, Gruber se zprvu ušklíbne se slovy: „V jakém století si myslíte, že žijete?“ Nicméně střelecké či šermířské souboje byly zejména mezi šlechtou obvyklé až do 1. světové války. V některých zemích se praktikovaly až do poloviny 20. století. V německých studentských spolcích se až do 2. světové války často praktikovaly souboje s kordy, známé jako Mensura. Právě tyto souboje jsou důvodem často zjizvených tváří nacistů. Reakce německého generálporučíka Grubera, která naznačuje, že souboje jsou již historickou záležitostí, moc nedává smysl. (Meev)
  • První díl se odehrává v noci ze 14. na 15. března 1939. Podle posloupnosti událostí Markéta (Barbora Bočková) s Petrem (Adam Vacula) otěhotněla nejdříve někdy v létě téhož roku, ovšem v 51. díle, kde je výslovně zmíněn datum 31. prosince 1939, je jejich synovi již několik měsíců. (Jezewec)

Reklama

Reklama