Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiří Markovič sa prvýkrát tvárou v tvár stretáva s Ladislavom Hojerom. Môže mať vraždu na svedomí zakríknutý chlapec, ktorý vyzerá, že nevie napočítať do päť? A ako to, že si pri svojej prvej vražde počínal tak skúsene? (Voyo)

Recenze (47)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A pak se Láďa rozvykládal… Atmosféra výslechu stojí na precizní režii i hereckých výkonech, poprvé se setkávají právě podezřelý Ladislav Hojer a vyšetřovatel Jiří Markovič. Nízké IQ, samotář, bez kamarádů. Popleta, prosťáček, ale také agresivní hovado. Nikdy neměl vážnou známost ani pohlavní styk za normálních okolností. A o mrtvé ženě z minula si myslel, že je mladší. Jedenapadesátiletou nejprve znásilnil a pak uškrtil. A nakonec prostoduchý Láďa poprosí Markoviče o tužku a papír. Bylo toho totiž víc… Pozorujeme jakousi podivně přátelskou náladu mezi oběma muži, kdy jeden z druhého postupně tahá přiznání k sérii zločinů, zatímco ten se raduje jak malé děcko, že mu někdo (konečně) věnuje pozornost. Petr Lněnička je kombinací Igora Bareše (tady i hlasově) a bývalého generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Jinak je to samozřejmě pošmak! ()

makakus 

všechny recenze uživatele

Hrozně utahaný, zdlouhavý, nudný. Ale aspoň překvapivě dobře zahraný. Nicméně jeden díl - jeden případ, to by tady sedělo mnohem víc. Napětí nula. Mimochodem - když herci jen sedí, mluví a mluví, a režisér nechce, aby to bylo strnulý, tak jim holt dá do ruky cigáro, aby se herci aspoň trochu rozhejbali popotahováním a odklepáváním.. Taková známá berlička, ale tady hodně přehnaná, protože s takovou dávkou dehtu v plicích by všichni zemřeli dříve, než by stačili vyřešit první případ. ()

Reklama

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V druhém díle se Markovič potkává s Hojerem, který se přiznává. Tudíž místo detektivní práce, zločinů a hledání pachatele to tvůrci pojali trošku opačně, ale nejspíše asi tak, jak to doopravdy bylo. Takže vražda, následné hledání pachatele až ke jménu Hojer, což byl první díl a následný výslech a rekonstrukce, druhý díl. Vyšetřovatelé nejen, že mají pravého vraha, ale dozvědí se zásadní informaci. Ta vražda nebyla obyčejná vražda, ale poslední vražda, takže toho je více. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Petr Uhlík hraje svého vraha naprosto dokonale. Tento díl se povedl vyvážením temné atmosféry a humoru včetně odlehčených scén. Ale pořád mi vadí, že se objeví na dvě minuty na začátku nějaký případ, pak se nic neděje, a pak se v posledních dvou minutách na konci rychle vyřeší. Více se mi líbil ten systém u 1. oddělení, že se sice jeden případ táhl celým seriálem, ale spíše na pozadí, a mezitím se řešil jiný případ, který byl v tom samém dílu i uzavřen. Na tyhlety 2-2 minutovky si prostě nějak nemůžu zvyknout, přijdou mi zbytečně stručné. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím smeknout klobouk před zcela neznámým Petrem Uhlíkem, který předvádí v roli psychopata zcela přesvědčivý a dechberoucí výkon. Je to fantazie a v Česku bych něco takového nečekal. Zde je rozhodně na místě nějaké ocenění. Jinak život napsal scénář docela dobře. Vyšetřování a výslechy jsou poměrně zajímavé a tento díl mě bavil výrazně více, než ten první. Trošku mě děsí pohled na to, že budou následovat ještě 4 epizody, protože si nedovedu představit o čem to ještě bude a trošku se bojím možných vatových vycpávek. [77 %] ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama