Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ladislav Hojer sa čoraz viac zbližuje s vyšetrovateľom Jiřím Markovičom a priznáva ďalšiu vraždu, tentoraz v Brne. Vyšetrovatelia mu najprv neveria, ale na svetlo postupne vychádzajú hrozné detaily, ktoré všetkých šokujú. (Voyo)

Recenze (43)

ANTYCHRYST 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak teď už mi Uhlika líto není..jak pribtom výslechu se rozjel ta radost.. nemocnej člověk ... Jak to dokáže zahrát je až znepokojive..jestli za tohle nedostane nějakou cenu..tak uz nevím...a co a si s tím udělal??? Ja to sežral... no tvl fakt mazec... toho vrátneho jak si zval ty Holčičky tomu bych dal hned kriplovi..100% ta kamera a scénář je na sakra velké úrovni..tohle se hodně povedlo.. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

České kriminální seriály nestojí povětšinou za mnoho, takže mezi nimi tento počin vyčnívá, a čtyři pěticípé tak vyjadřují mou spokojenost s právě viděným. Petr Uhlík byl pro mě jasnou hvězdou třetí epizody a bylo znát, že má skutečného Láďu "nakoukaného", takže ho dával s naprostým přehledem. Považoval jsem a stále považuji případ Hojer za jednu z nejznámějších československých kauz (spolu s případem Václava Mrázka), takže mě trochu zaráží ty podivné snahy o stupňování napětí, když mě tvůrci nemají v podstatě čím překvapit. Dalším problémem je pro mě to, jakým způsobem bylo přistoupeno k ing. Tekverkovi. On tedy ochotně odpověděl na celou řadu otázek položených zvídavými kriminalisty a psychiatry, dokonce sám vypracoval písemnou studii na téma sadistických vrahů, ale proč se tu z něj snaží dělat československého Hannibala Lectera, který poskytuje konzultace k živým případům, to tedy nechápu. V určitých směrech by měli tvůrci ubrat na nadšení. / Poučení: Každý vyšetřovatel na vraždách by měl mít pevné nervy a silný žaludek. ()

Reklama

bidja 

všechny recenze uživatele

Baví mě to, je to dobrý. V poslední době mě dostal Petr Uhlík alias Hojer, též Mám v piči Dědku v Adikts, nemluvě o divadelní činnosti v ztvárnění díla Martina Magora Jirouse. Hodně to tento herec táhne s výborným Lněničkou, Isteníkem, ale i Neužilem. Dobová výprava taky dobrá. Jinak si pamatuji jako mladík co se vykládalo po městě. Běželi vcelku podložené fámy o arabském studentovi. Pamatuji si ten hon po diskotékách na Arabi, kteří hojně ve městě studovali a dokonce jsem jednu noc strávil v zadržovačce. Teď se mi to úplně vybavilo a je to o to zajímavější se dozvědět, sice zkreslené, ale detailnější informace. Byla to sestřenice spolužáka a zároveň neteř matčiny kolegyně ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nuže po shlédnutí třetího dílu, se zdá, že tu máme nový seriálový fenomén. Takže co všechno musím pochválit? Především režiséra i scénáristu, protože tohle je prostě skvěle napsáno i natočeno a na to tady bohužel už dlouho nejsme moc zvyklí. Hned za nimi musí následovat veliká chvála hercům, především tedy oběma Petrům - Uhlíkovi (Hojer) a Lněničkovi (Markovič). Uhlík v téhle náročné roli prostě exeluje a Lněnička je jako vyšetřovatel Markovič taky naprosto přesný (musel přibrat 10 kg, změnit účes, kotlety) Neužil (např. Zátopek) je taky výborný. A proto hned musí následovat chvála ostatním tvůrcům, kteří měli na starost dobovost (osumdesátky). Výprava, interiéry do nejměnších detailů, kostýmy, účesy. Snad jen u některých hereček se mohlo na dobových účesech zamakat trochu víc, ale pánské účesy jsou povětšinou výstižné  Takže v rámci porevoluční české produkce za mě velká pecka.Asi jediná vada na kráse je obsazení mladého Mišíka, jinak nemám co vytknout. Naštěstí ho tam moc není vidět, tak se to dá přežít ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Láďa začal konečně odtajňovat, na čem si po večerech smlsne. Toto odtajnění bylo opravdu perfektní. Slintala jsem blahem nad tím, jak kamera zachycovala jeho pomalé, stydlivé a poněkud nechutné přiznání. On je vůbec Láďa celkově trošku nechutnej. Takovej slizoun. Začátek opět přináší skutečný příběh - Vildy. Ten mě popravdě moc nezaujal. Přiznám se ale, že nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla opět v polospánku nebo byl tento příběh nudnější než ostatní. Atmosféra stále graduje a ani neregistruji vycpávkové chvilky (to mi připomnělo, jak Láďa na vycpané figuríně názorně ukazuje a popisuje svoji řezničinu). Černý humor funguje, Markovič pracuje o 106. Už jsou vidět jakési sympatie Hojer X Markovič. Další díl snad ukáže další vraždičku. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • V 19. minutě je zmíněn Vinnetou ze stejnojmenné filmové série. (Zix.)

Reklama

Reklama