Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nekonečné vyšetrovanie začína mať vplyv aj na inak pokojný rodinný život majora Markoviča. Aby mu urobil Ladislav Hojer radosť, priznáva ďalšiu vraždu. Tentokrát vo vlaku z Prahy do Děčína. Je potrebné urobiť detailnú rekonštrukciu. (Voyo)

Recenze (32)

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Série dospěla do bodu, kdy opadá jeho atmosférická intenzita. Hojerovi se nedostává prostoru předvést se v plném světle zvrhlosti, takže do popředí se dostává vyšetřovatelovo rodinné zázemí, oběd s kolegou v rodinném kruhu a nahota v posteli po sexuálním aktu. Druhý kriminalista předestře své trable s rakovinou své manželky. Dojde na poslední rekonstrukci z oficiálních policejních záznamů. Tou je vražda mladé ženy a nepodařené znásilnění ve vlakovém kupé z doby, kdy Hojer sloužil na vojně. Pojídání hromady salámu obviněným u výslechu pak zřejmě poukazuje na to, že existují lepší jídla než jsou lidské orgány. Hojer se pak posléze chce písemnou formou doznat k dalším činům, nadřízené vedení je ale razantně proti, aby nedošlo k zpochybnění celého vyšetřování tím, že si obviněný začne vymýšlet, A okamžitě chce případ uzavřít. Jsou ještě před námi dvě epizody, oficiální oběti jsou známy, takže hrozí dojezd, co bude představovat vraha v poněkud lítostivém duchu. Ostatně Markovič něco takového už dávno praktikuje, docela to i přehání se svojí benevolencí a nechybí mnoho, aby brutální maniak zasedl u jeho rodinného stolu ke společné večeři. Chtělo by to návrat mrazivé atmosféry z předešlých tří epizod, tentokrát to v tomto ohledu bylo výrazně slabší. Stále ale platí, že tato série trůní nad veškerou produkcí kriminálních seriálů z dílny Novy. A je stále zahrána s bravurou a zrežírována promyšlenou formou. 7|10 ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Láďa byl v podstatě takový fajn kluk a vzorný pachatel. Při výsleších plně spolupracoval, nesnažil se poplivat nebo pokousat příslušníky, byla s ním docela sranda a člověk by málem i zapomněl, jaké to bylo zkurvené monstrum. Zůstaly za ním mrtvoly, přeoral životy pozůstalým, ale vsadím se, že by se v dnešní nemocné době (a to si o socíku iluze rozhodně nedělám) jistě našlo nemálo těch, kdo by horovali za jeho propuštění. I čtvrtá epizoda na mě fungovala, i když si myslím, že si tvůrci mohli některé věci odpustit. Ta rakovina už tu byla přece jen trochu na sílu. / Poučení: Pro konverzaci u večeře si pečlivě vybírej témata. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát dost boduje i vedlejší případ, který je značně odporný a nejhorší na tom je, že se opravdu stal a že takovýto magoři zakládají rodiny a nikomu se nepodařilo podchytit, co je to za blázna. Jinak co se Hojerovi linky týče, tak na to jdeme v tomto díle trochu jinak. Tvůrci chtějí ukázat trochu té lidské stránky vyšetřovatelů, ale je to přesně tak akorát, aby to diváka nenudilo a zároveň je to chytře udělané tak, že to hlavní děj nikterak nebrzdí. Cenim propojení s dobovou fotografií vyšetřovatelů při rekonstrukci, zajímavý prvek, klidně by takovýchto skutečných retrospektiv mohlo být více. ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vcelku dlouho se řeší Markovičova rodina, což mě vůbec nezajímá. Všem postupně dochází, že Láďa možná není takovej debílek, a že je s ním vlastně celkem sranda. Asi při společných výletech zapomínají na jeho poněkud temnou minulost… Vtipem se v tomto díle nešetřilo. Moc se mi líbí práce s kamerou/filtry, kdy se snaží tvůrci navázat tu pravou atmošku tehdejších let. Víc a víc se mi zamlouvají taky promluvy ve věznici s dalším bláznem. Přesně takto si myslím, že by měla policie vytěžovat ostatní úchyláky (do teď si myslím, že je škoda, že zavraždili T. Bundyho, protože mohl velmi pomoct s psychologií a dalšími případy). Tempo ale začíná polevovat a trošku mě mrzí, že nějak nemám přesný přehled o počtu zavražděných, respektive o počtu přiznání. ()

MirkaP 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně ta mrazivě sevřená atmosféra malinko polevila. Ale jen malinko, pro ten rámující případ s dětmi a jejich opravdu šíleným otcem je děsivý slabé slovo. Drobné detaily reálných fotek z odjezdu z nádraží a kreslené přáníčko hezké dovolené .... hezky zakomponované do seriálu. Co bude dál? Schválně jsem si dopředu nic nehledala, nečetla, abych byla dostatečně překvapená. Tak jsem tu napnutá jak kšandy a čekám na pátek. /// Jo ještě jeden detail - kdyby mělo být pokračování, chtěla bych, aby bylo o postavě, co hraje Kotek. Je strašidelný i když jen tak sedí u stolu a povídá. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Vrah Jiří Prchlík (Cyril Dobrý), který se v epizodě objevil, se ve skutečnosti jmenoval Jan Tvrdík. V říjnu 1978 brutálně zavraždil svoji tchýni a pokusil se zabít své děti a manželku. V roce 1980 byl za svůj čin popraven. Markovič (Petr Lněnička) o něm prohlásil, že jen u něj si byl úplně jistý, že si trest smrti zasloužil.“ (Bediverecs)

Reklama

Reklama