Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Brooks

Božský nápad, i keď komediálne vyťažený ani nie z polovice. Dobrú náladu udržuje po celú stopáž, ale bránicu trhajúcich momentov je máličko. Za zmienku stojí hlavne hľadanie štábu na mexických hraniciach a záverečné nakrúcanie ninja filmu, tieto momenty sú komediálne zlato. Murphy mi tentokrát prišiel dosť nevýrazný, akoby sa do natáčania nútil a Martin je fajn, ale ako komik ma nikdy úplne nezasiahol. Oboch tu suverénne zatieňujú s nadhľadom hrajúce dámy Graham a Baranski. A Downey je tu asi 2 minúty čistého času. 3* ()

mac000

Po patnácti letech od svých nejlepších komedií (Trading Place, Beverly Hills Cop) se Eddie opět dostává do formy. A Steve ji (tradičně) má pořád. ()

Ethano

Teď už je mi jasné, že nejmíň polovinu hollywoodských filmů točí pan Bowfinger, alespoň co se kvality týče :-) ()

PAVLIS

Těžko se divit, že komedie s pitomým a těžko uvěřitelným námětem je opravdu pitomá a těžko uvěřitelná. Nicméně nelze jí upřít nadšení pro věc a několik úsměvných scének. 26.8.2023 - ČSFD 64% / 65% IMDb. ()

DearS

Na to, že Eddie Mutphy není zrovna můj oblíbenec, jsem se bavila vskutku královsky. Skvěle zahraná dvojrole! Skvělý ústřední motiv! Skvělá parodie "továrny na sny"! A vůbec nejskvělejší je závěrečná sekvence z Tchaj-wanu (to se skutečně musí vidět !):-) ()

ric

Střeštěnost a naivita je výjimečně tady na místě. Velmi originální. Evidentně zde bylo vidět, že když Eddie Murphy nemá hlavní roli a hraje ve filmu "sám sebe" a ještě svého bratra, tak to je jiné kafe. ()

SB

Lehká komedie bez vyšších cílů podle scénáře "Jak se jeden pílí ke štěstí dobral", která si utahuje z béček. Některým frkům sem se hodně smál (Padělané kabelky byly úžasné!)... 2,5 hvězdy. ()

rolly

Návod na to, ako dostať hviezdu do nízkorozpočtového filmu:) Podarená komédia s dobrými nápadmi, na ktorej som sa dobre bavil. ()

E-Fox

Povedených komedií není moc, tak buďme rádi za Trhák pana Bowfingera! Steve Martin ví, že všechny filmy stojí 2 184$ a přesně za tolik hodlá natočit ten svůj. A Eddie Murphy, slavný herec, který má hrůzu z mimozešťanů, v něm hraje, aniž by o tom věděl. A to všechno s úžasnou nadsázkou. Prostě "skvjééélýýýý skvjéééééélýýýýýýýý!!!" ()

waltosin

Dobrá spolupráce Steve a Eddiho! Nátáčet film za 2184 dolarů a aby hlavní hrdina nevěděl že ve filmu hraje to mě teda dostalo! Nečekal jsem že z toho může vzniknout příjemná komedie na jinak nudný nedělní večer! :) 60% ()

rafix

Vynikající komdie se skvělými herci stevenem Martinem a Eddiem Murphym. Já jsem se dobře bavil u této komedie. ()

AndrewNewman

ON:-Takže ty s ním spíš? ONA:-Áno. ON:-Takúto odpoveď som nečakal. ONA:-Takže vidíme sa večer? ON:-Jasné.... Možno nie je komédia, ktorá by každého príjemne potešila. Ale je to mega zábava, so skvelými hercami z nich samozrejme celému filmu kraľuje nielen Steve Martin ale samozrejme Eddie Murphy. No a krásna Heather Graham sa musí páčiť každému! ()

FilmFaktor

Very original comedy - herecky parádne, spracované s nadhľadom... imho ten film bol tak ftipnoskvelý, že som sa po ňom ešte aspoň hodinu a pol ujebával. ()