Garfield ve filmu

• USA The Garfield Movie (více)

Světoznámý kocour Garfield, který nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by prospal život uvnitř v pohodlí, se vydá ven do nepohody na velké dobrodružství! Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci Vicovi provést jednu velice riskantní loupež. (Falcon)

silentname

Tak nejako som si myslel, že "The Garfield Movie" bude lepším filmovým zážitkom. Realita je bohužiaľ taká, že radšej by som si opäť pozrel slovensky dabovanú hranú verziu. Najlepšou časťou celého filmu je jeho prvých asi 10 minút, kedy sa dočkáme úvodu a Garfieldov život s Odiem a Jonom. Potom sa ale z filmu stane nekonečná studnica prefláknutých príbehových línií a humoru, ktorý sem-tam funguje a väčinou nie. Garfieldov sarkazmus je okey, no bez kvalitnejších narážok to akosi neplní moje očakávania. Na druhú stranu ale Odie je neskonale zábavný. On je aj dôvod, pre ktorý tomuto filmu dávam nakoniec lepšie hodnotenie. Nemá žiadne zbytočné reči a jeho reakcie sú veľmi často humornejšie než všetko ostatné vo filme. Animácie sú celkom fajn, no tiež mi miestami úplne nelahodilo vidieť niektoré prefláknuté reakcie našich postáv a vyzerajú často až príliš karikatúrovo. V 2D by to určite vyzeralo krajšie, než takto. Výsledok je tak celkom rozpačitý. Pretože bez Odieho by to bola skutočná nuda. Takto je to len nuda. Pekne vyzerajúca, miestami vitpná nuda. Deti to možno zaujme, no pre dospelých toto nemá v sebe asi nič výraznejšie. Hodnotenie: C- ()

VojtechAllen

Garfield vlastně není žádný zázrak, a rozhodně se nejedná o must-see záležitost, ale i přesto se jedná o docela povedený kousek. Snímek rozhodně tahá za průměrnější konec, ať už to jsou postavy, nebo příběh které jsou občas předvídatelné, a nemají nic výraznějšího, což platí i pro záporačku která je dost meh a rozhodně to nejhorší na celém filmu. Nejvíc ale film pozvedávají jisté nápady, které jsou protkány celou stopáží, přičemž jsou někdy slabší a někdy dost cool. Nejvíc mě ale překvapil humor, který není tak dětinský a rozhodně se tu našly vtípky kde jsem se pousmál, a hlavně jeden naprosto geniální. Nemohl bych nenapsat recenzi, aniž bych zmínil boření čtvrté stěny, které je vlastně docela dobře odvedené a neměl jsem s ním vlastně žádný problém, právě naopak. Garfield má i dost povedenou animaci, která není nejlepší, ale přijde mi že má něco svého. 6/10 ()

Psycho.R

V rozpacích dávám 3*, Garfielda mám rád, ale to byl víceméně film, který by u dětí fungoval i bez těchto slavných postav. A to je jeho velká chyba, celé to vypadá, jako kdyby na existující scénář, který byl již hotový a byl plný klišé, naroubovali dodatečně tyto hrdiny, aby se to celé zaplatilo. Samotný Garfield tu nemá vůbec své rysy a sarkasmus, možná chvilku zpočátku. Ostatní postavy se také chovají jinak a zaporaci? Tuctový zvířecí gang, který můžeme vidět v jiných filmech o kreslených zvířatech. Deti to zabaví, vy to zvládnete, ale je to spotřební materiál. ()

Koda

Garfield ve filmu. V zásadě se název od prvního hraného filmu vůbec nezměnil, ale jídlo se měnilo čím dál tím více... bodeť, Garfield s jeho "tátou" se dostali do jedné obrovské mise, kde pro jeden zásadní důvod musí sehnat tunu přírodního produktu. Film je bohatý plný plánů, jak splnit poslání, plný takové té týmové spolupráce, kapky roztomilosti, neztrácí takovou nostalgii, kde Garfield sežere cokoliv na co přijde a Odieho bere jako takového poslíčka, ačkoliv v pár fázích mu to svou inteligencí dokáže pěkně sežrat. Velké + u toho filmu, u kterého jsem se od srdce zasmál jsou takové ty Easter Eggy, kde slyšíme soundtracky ze slavných filmů a jsou úžasně dosazené. Největším výstřelem byl zpěv, který je známý z filmu Sladká Irma. Pan Holanos, i když u něho jsem se celkem bál mi nepřipadal tak nápadně, celkem mu ten kočičí styl a jeho hlas, jako když kocour pře, docela sedí. Jasně, pan Čech byl prostě hvězda, a bylo obrovsky těžké vybrat náhradu. Pro 5 hvězd jsem se ale nerozhodl, protože ten film měl jeden takový malinký problém. Já jakožto fanoušek a i když vím, že tenhle film je spíše pro rodiny s dětmi, tak ten konec byl prostě pro mě více odbitý. Ta securitka mohla mít více prostoru. A nakonec mi tam chyběl takový ten rodinný oční měchýř kde člověk se nemusí stydět a vypustit ze sebe rozkoš emočního prostoru... abych zkráceně nazval - Slzy. Ale jedno je jisté! Jestli bude pokračování, tak nabízím za to pátou hvězdičku. Ale chci vidět výsledek! To je jasné :) ()

M.i.k.e

Garfield by si zasloužil trochu víc než “jen” animák mířený vyloženě na malé děti, ale je faktem, že i v téhle podobě v mezích možností funguje celkem obstojně. Humor je sice značně prvoplánový a je na něm znát na koho je cílený, ale po stránce emocí a rodinných hodnot přináší přesně to co by divák od podobného kousku čekal a v tomhle ohledu nezklame ani dospěláka. Už jen to že u sledování vydržel můj čtrnáctiletý syn je vlastně dobrá vizitka, protože to se neděje zas tak často…60% ()

• Frank Welker daboval Garfielda v různých projektech od roku 2007 a vyjádřil velkou lítost nad tím, že nebyl osloven také do celovečerního filmu. (NiWi)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)