Režie:
Stanisław BarejaKamera:
Wiesław ZdortHudba:
Waldemar KazaneckiHrají:
Krzysztof Kowalewski, Wojciech Pokora, Janina Traczykówna, Wiesław Gołas, Bohdan Łazuka, Ryszard Pietruski, Bożena Dykiel, Jan Kobuszewski (více)Obsahy(1)
Muže osloví neznámá cikánka a předpoví mu, že ho čeká velké dobrodružství se špatným koncem. Chlapík tomu moc nevěří, ale za čas se věštba začíná naplňovat, a tak s hrůzou očekává závěr této věštby, kdy má zabít člověka, kterého vůbec nezná. (MVanis)
Hrají
Krzysztof Kowalewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Ohněm a mečem (1999)
Svatba (2021)
Wojciech Pokora
Polsko
Nejlepší filmy:
Maskot (1980)
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz (1978)
Brunet přijde po setmění (1976)
Janina Traczykówna
Polsko
Nejlepší filmy:
Den cvoka (2002)
Maskot (1980)
Brunet přijde po setmění (1976)
Wiesław Gołas
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Prokletí (1984)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Bohdan Łazuka
Polsko
Nejlepší filmy:
Chlapi nepláčou (2000)
Fotbalový poker (1989)
Brunet přijde po setmění (1976)
Ryszard Pietruski
Polsko
Nejlepší filmy:
Evropa, Evropa (1990)
Popel a démant (1958)
Fízlové (1992)
Bożena Dykiel
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Mastičkář (1981)
Výslech (1982)
Jan Kobuszewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Brunet přijde po setmění (1976)
Nie ma róży bez ognia (1974)
Ortel (1958)
Józef Nalberczak
Polsko
Nejlepší filmy:
Rodný list (1961)
Prorokovo oko (1982)
Popely (1965)
Hanna Balińska-Korsztyn
Polsko
Nejlepší filmy:
Brunet přijde po setmění (1976)
Dom Sary (1984) (TV film)
Janusz Bylczyński
Nejlepší filmy:
Člověk na kolejích (1956)
Brunet přijde po setmění (1976)
Zkouška pilota Pirxe (1978)
Andrzej Chrzanowski
Polsko
Nejlepší filmy:
Pokoj s výhledem na moře (1977)
Konkurs na život (1976)
Brunet přijde po setmění (1976)
Emilia Krakowska
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Bez umrtvení (1978)
Březový háj (1970)
Jolanta Lothe
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Maryška a Napoleon (1966)
Lov na mouchy (1969)
Krzysztof Majchrzak
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Yesterday (1984)
Sekerezáda (1986)
Stanisław Bareja
Polsko
Nejlepší filmy:
Eroica (1957)
Gangsteři a filantropové (1962)
Maskot (1980)
Maria Chwalibóg
Polsko
Nejlepší filmy:
Osamělá žena (1981)
Korczak (1990)
Carte Blanche (2015)
Zofia Czerwińska
Polsko
Jan Himilsbach
Polsko
Nejlepší filmy:
Brunet přijde po setmění (1976)
Nie ma róży bez ognia (1974)
Rejs (1970)
Eugeniusz Priwieziencew
Polsko
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Ohněm a mečem (1999)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)