Karanténa smrti

• USA Sick

Ideální dovolená v karanténě se zvrtne, když nečekaný vetřelec rozpoutá šílený boj o přežití. (HBO Max)

BROKEN_

Sick se sice nezapíše jako Vřískot do žánru hororů a nejedná se o nic, co byste doposud ještě neviděly. Sick je ale poctivě natočený home invasion slasher ve kterém jsou postavy dobře napsaný, chovají se chytře a uvěřitelně a divák jim bude jednoduše fandit. Záporákova motiace ke konci dává smysl a tvůrci si tady s pandemií covidu pohrály nápaditě. Atmosféru se to daří pěkně budovat a jakmile přijde na nahánění postav o napětí nebude nouze. Celé je to zkrátka povedená hororová podívaná, kterou jsem si osobně velmi užil a udělalo mi to radost. Kevin Williamson dokazuje, že pořád umí a jeho práce se scénářem má pořád co nabídnout. Osobně doufám, že se Williamson nebude na dalších dvanáct let držet od scénářů k filmům a především k hororům co nejdál. Jeho talent prostě potřebujeme. Z mého pohledu tak musím Sick všem doporučit, kdo má rád slashery a chtějí večer v napětí fandit postavám, tak jděte do toho. Určitě nebudete litovat. 7,5/10. Více se můžete dočíst ZDE. ()

Lenka.Vilka

Tenhle film je zajímavý právě z toho důvodu, že nemám tušení, co se snaží sdělit. Možná je to tím, že můj svět nebyl poznamenaný karanténou. Možná proto, že mi přijde ujetá situace kalíme, ale když jsme k sobě blíž než na metry, tak stříkáme sprejem (savem nebo gladem!?!?!), ale i tak máme celý víkend stejný náhubek. Krátce. Možná bych se vyprdla na zasazení do reálie covidu a nechala "obecnou chřipku" nebo bych tenhle film nedala světu na začátku roku 2023, ale na začátek roku 2022. Možná tam by tenhle prvek znamenal něco podstatného. Protože já jinak dostala silně průměrnou vyvražďovačku, kde mi nebyl sympatický vůbec nikdo. A paradoxně by mi to možná fungovalo mnohem líp, kdyby se vyprdli na covid, protože pointa vraždění byla vážně trapná. Úplně tam mohlo jít o situaci alkohol/přejetí autem. Kdyby to bylo alespoň lépe natočený, jsem schopná odpustit spoustu věcí. Ale ani tohle se nepovedlo. Když dám stranou pointu, tak musím uznat, že takhle festově jsem se už dlouho nenudila. Jediný světlý moment nastal během zaslepené konfrontace (A kde ji měl on?!), směrem k naší hlavní hrdince. Hodina a čtvrt a já si připadala, že sleduju šest filmů v jednom. Poslední záběr vtipný. Ve většině filmů policajti vystoupí z aut a začnou křičet. Ale jasný, holky neměly roušky ;) nebo jenom nechápu současný horor. Docela smutný, když je to můj oblíbený žánr... ***** Absolutně nesouhlasím s názorem, že zda se film bude nebo nebude líbit, rozhodne názor diváka na covid. Mělo by rozhodovat, zda je film dobrý nebo špatný. Protože přece jen. Kdyby nám chtělo být sděleno, že ten, kdo doma neseděl dva roky na zadku, je vlastně stejný vrah jako ten, kdo vzal nůž do ruky a učil se kuchat na studentech, tak asi na konci zůstane na živu někdo jiný. Panečku, to by byl zvrat! Odrazilo by se to na mém hodnocení... ()

Gilmour93

Být za časů korony vrahem ve slasherech není žádný med. Ochranu dýchacích cest sice máte, ale co ty dvoumetrové rozestupy..? Sympatické ať už dynamikou a syrovostí akce a jejím ukotvením v nabízeném prostoru, tak i tím, jak si Williamson i v rámci pointy zašpásuje s covidovým šílenstvím, nicméně nereálná zmrtvýchvstání a zbytečné logické lapsusy to nakonec pošlou do karantény průměru. Škoda, že killer nenasadil gumovou masku Flégra. Pennywise a Artík z Terrifiera by měli zdatnou konkurenci.. ()

elanius

(9/2023) / Zaujímavý námet, aktuálny. Je celkom vtipné vidieť ako Covid ovplyvňuje aj filmy. Napríklad v Glass Onion mali postavy na verejnosti rúška. Sick je celkom seriózny home invasion a ja osobne mám radšej keď sú tieto filmy viac vážne ako vtipné. Postavy konajú ako tak v rámci logiky, ale zabijaci sú o dosť viac efektný kým sa teda ešte neodhalí ich identita. Celkovo podarený thriller, ale ničím moc zvláštny a prekvapivý. (6/10) ()

dubinak

Po dlouhé době zase příjemná home invasion s charaktery, které vám nejsou úplně jedno a s barákem, kam byste se nejradši taky vloupali. Rozjezd sice až na intro docela trvá, ale potom to má celkem spád a napětí a ničím mě to téměř neštvalo. V tomto subžánru je dost důležité, aby se postavy chovaly normálně a v rámci mezí logicky, což Sick docela pěkně splňuje. Vidět tohle za covidu možná tomu dám i tu čtvrtou. ()

• Během otázek a odpovědí na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v roce 2022 John Hyams vysvětlil, co ho motivovalo k natočení filmu: „Když jsem si přečetl scénář, jedna z věcí, která mě zaujala, bylo to, jak je odtažitý, což se mi líbilo. Jednou z nejúžasnějších věcí na tom filmu pro mě je, a Kevin Williamson to řekl mnohokrát, že vlastně nemá druhé dějství. Má to tak trochu první dějství a přechází to rovnou do prodlouženého třetího dějství. Nikdy jsem nijak zvlášť netoužil natočit slasher, ale tenhle pro mě byl jako thriller převlečený za slasher. Tak nějak jste si vytvořili všechny ty archetypy slasherů, ale najednou se z toho stala taková prodloužená honička. Jakmile jsem se dostal ke scéně v kuchyni, kde Parker (Gideon Adlon) bojuje s jedním z vrahů, a jak se celá ta scéna vyvíjela, a pak se objevil druhý chlap, tak jsem si řekl: ‚Páni, já se fakt jenom usmívám, když to čtu,‘ a tak nějak bych chtěl rozehrát tuhle akční scénu, která nikdy neskončí.“ (Johnny.ARN)
  • Keď traja hlavní hrdinovia sedia okolo ohňa, jeden z nich rozpráva príbeh legendy o dieťati a hadovi. Tento príbeh bol tiež vyrozprávaný postavou Scotta Foleyho v jednej epizóde seriálu Dawsonov svet (od r. 1998), pričom scenárista Kevin Williamson bol hlavným scenáristom tohto filmu aj seriálu. (Arsenal83)
  • V dubnu roku 2020 Parker (Gideon Adlon) předvádí, jak mu je prováděn rychlý test na covid-19. První rychlé testy na covid-19 byly k dispozici až v květnu 2020, a to pouze ve zdravotnických zařízeních. První domácí rychlé covid testy byly veřejnosti k dispozici až v prosinci 2020. Je sice možné, že si zabijáci vzali jeden z nemocnice, ale test s přímým odečtem, který nevyžaduje laboratorní vybavení, byl k dispozici až v srpnu 2020. (Johnny.ARN)