Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sotva detektiv Joe Leland (Frank Sinatra) vyřešil jeden případ, je na stopě další vraždy bohatého účetního. Jenže někdo mu vyšetřování chce překazit a možná ho i zabít. A jako by to bylo málo, jeho žena Lee Remick je mu nevěrná. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zdařilá detektivka, která místy působí jako psychologické drama, hlavní postava je ovšem nesmírně sympatická, čestný, férový, poctivý polda, který se pere se všemi nástrahami, co mu vstupují do života, jak v pracovní, tak i v osobní rovině.. Pomalé tempo vyprávění mi vůbec nevadilo, dívat se na Franka Sinatru, Lee Remickovou, Roberta Duvalla a Jacqueline Bissetovou je pro mě potěšení.. ()

Caszidy 

všechny recenze uživatele

Nebýt neuvěřitelně otravných a nudných flashbacků, zcela zbytečně vysvětlujících vztah detektiva Lelanda a jeho ženy, byl bych ochoten dát 4*. Příběh ze staré školy je totiž náležitě hutný s noirovou atmosférou. Potěší i krásná, mladičká Jacqueline Bisset a surový detektiv v podání Roberta Duvalla ve vedlejších rolích. Mimochodem, vcelku mne šokovala hláška afroamerického začínajícího detektiva Kellyho, toužícího po povýšení, který při zdůvodnění, proč vyslýchá podezřelého nahého, prohlásí že to viděl ve filmu o nacistických koncentračních táborech. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Frankie a jeho drsní detektivové, tento ovšem bez nadsázky a humoru... A je to škoda. Filmu něco chybí. Je to klasické dobře odvedené, ale ničím převratné dílo. Trochu mi vadila rozčleněnost filmu na dvě ne zrovna povedeně navázané části, jakoby spojili první a poslední díl seriálu... Taky je škoda nevyužití tehdejšího sexsymbolu Bissetky a naprosté zbytečnosti Lee Remickové, ženy s očima brutálního masového vraha, která se na Frankovu manželku, přestože to je taky dračice, moc nehodí. Ve výsledku slušné, ale člověk musí být milovníkem staré drsné kriminálky, nebo aspoň Franka Sinatry, aby se na to podíval víckrát. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Těch 67 %, které nyní Detektiv od svých hodnotitelů nasbíral, je vzhledem k jeho reálné kvalitě až příliš lichotivý výsledek. Ve skutečnosti je Douglasův film unikátním příkladem dobové sterilní studiové produkce, vůči které se vedla v Americe vzpoura nezávislých a např. ve Francii se vymezila francouzská nová vlna. Určitě nejde v pravém slova smyslu o špatný film, jen takový utahaný klasický "cajdák", který se sice snaží být stylový, drsný a v určitém smyslu "pokrokový" (homosexualita není zločin, ale nemoc), ale nedostatek odvahy a zásahy vedení studia mu neumožňují překročit svůj stín. Sinatra se sice snaží, ale jeho přítomnost nemůže tenhle handicap překonat. Celkový dojem: 45 %. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

O dvacet let dříve by to byl film noir, takhle je to "jenom" detektivka, typická hlavně pro sedmdesátá léta. A je to pecka, která vás polovinu filmu nutí přemýšlet, proč je případ vraždy tak rychle vyřešen, a jak s tím proboha souvisí ta druhá kauza. Sinatra je jednoduše dobrý, i když jeho starší filmy mám, obecně řečeno, radši. Na svou dobu poměrně otevřeně reflektované problémy homosexuality, včetně jednoho mužského polibku.___Vsadil bych se, že tohle je první film Franka Sinatry, ve kterém Mistr vyslovil slovo "penis" :-) (zároveň je tohle můj pětistý komentář) ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama