Po jednom ze svých typicky rázných zásahů je inspektor sanfranciské policie Harry Callahan přeložen z oddělení vražd do personálního. Na scéně se však objeví pětičlenné komando vyhozeného vojáka Bobbyho, které přepadne armádní sklad a odcizí zbraně, dynamit, a dokonce i rakety. Jsou sice překvapeni inspektorem DiGeorgiem a jeho kolegou, v přestřelce však oba policisty smrtelně postřelí a zmizí. Harry se v nemocnici dozví od umírajícího přítele DiGeorgia důležitou informaci, než ji však stačí využít, vrazi se sami ozvou. Ohrožují město ukradeným arzenálem a požadují milion dolarů výkupného. Je čas, aby Drsný Harry znovu vyrazil do akce. (TV Nova)

gogo76

Ďalšie pokračovanie s drsným Harrym, ktorý ledva schová delo pod svoje sako. Narozdiel od iných búchačiek, ale smelo prestrelí čelné sklo bez toho, aby sa guľka odrazila. Aspoň Harry to tak tvrdí a ja mu verím. Tentokrát plávame trochu v priemerných vodách a veľkú zásluhu na tom má aj nevýrazný záporák. Niektoré scény, najmä tie akčné sú už z dnešného pohľadu trošku smiešne, ale Eastwoodove hlášky nestarnú. "Možem niečo povedať, Mckey?..., smrdí ti z huby..." 60%. ()

Juto

Vzhľadom na to, že ide o tretí film v sérii, je stále dosť pôsobivé, aká svieža je hlavná postava aj film. Myslím, že je spravodlivé povedať, že príbeh je béčkový, ale stále je veľmi efektívny a určite dosť dobrý na to, aby udržal vašu pozornosť od začiatku do konca a samozrejme je tam aj niekoľko zvratov. Tento tretí film dáva Harrymu partnerku, čo umožňuje rôzne sexistické scény, ktoré môžu fungovať len vo filme z tejto éry. Odlišné pohlavie skutočne dodáva filmu dosť, pretože vyvoláva viac humor. 7/10 ()

classic

Mierne sklamanie sa dostavilo v podobe menej záživného pokračovania príbehov Harryho Callahana,čo bude s pokračovaniami nastávať pocit nudy... Harry sa musí stretnúť zoči voči teroristickej skupine,ktorá ukradla veľké množstvo munície,a tak majú čoraz väčšie požiadavky... Harrymu je pridelená nová kolegyňa,ktorá na vlastnej koži zisťuje,čo obsahuje táto profesia,ktorá nie je pre každého,kto nechce byť vystavený všelijakým hriešnikom... Záruka je v podobe Clinta Eastwooda,kde tu vidím náznaky humoru na odľahčenie komplikovaných medziľudských vzťahov. Nie je to výhra,ale ja osobne mám dilemu,čo si mám myslieť o filme,ktorý nie je úplne dotiahnutý... Výraz tváre a slovník hlavného hrdinu je to,čo nikdy neprestane baviť,ale ani herec nič neurobí,ak má slabší scenár,či réžiu. Keby si sadol na stoličku za kameru Clint,myslím že výsledok mohol byť o triedu lepší.. ()

Satan

Marvelous. Kriminální živel to v San Franciscu zase zkouší, ale zase to od krabatého Clinťáka schytá čtyřiačtyřicítkou. Postřílených ženských a krve od Magnum Force moc neubylo, ale hlavní linie se smrskla do lineární řežby o pár náhodách. Řekněme, že třirkát a dost, stejný mustr už tady trochu nudí. Na druhou stranu tady Clint sype mazané hlášky, možná nejlepší z celé série. [Přesná stopáž: 93 min] ()

Smok

Harry "Dirty" Callahan nekompromisne ruluje aj v treťom pokračovaní a ja som si s nim užil zase raz dobrú porciu akcie. Slabším článkom je tu však parťáčka Moorová. Vytiahnutá z kancelárie na ulicu sa zrejme mala postarať o nejaké komické momenty, no nestalo sa tak. Našťastie to Klinto utiahol aj sám a zase dal partičke teroristov jasne pocítiť, kto je zákon :) ()

• Natáčení probíhalo v San Francisku v Kalifornii. (reich)
  • James Fargo měl původně u snímku pracovat jako asistent režie, ale Eastwood, kterému se líbil jeho přístup, se rozhodl prosadit ho jako režiséra. (ClintEastwood)
  • Jedná sa o deviaty najziskovejší film roku 1976 na svete. (westerns)