Reklama

Reklama

Kvílení vlkodlaků V

  • Česko Vlkodlak V: Znovuzrození (více)

Krvavá večeře vlkodlaků v roce 1489 pokračuje přesně o 500 let později. Znovuzrození Howlinga v roce 1989 na starém zámku přinese turistům v zápětí děs a hrůzu. Jeden návštěvník za druhým se ztrácí. Jsou nalezeni v podzemních chodbách s prokousnutým hrdlem. Pátrání v tajných chodbách zámku má odhalit, kdo z nich je vlkodlak... (Video-Spoj)

(více)

Recenze (31)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Hrabě pozve vybrané hosty na hrad, který byl pět set let uzavřen. Zatímco si hosté myslí, že půjde o zábavnou kratochvíli, hrabětův úmysl je vážný. Předpokládá, že jedním z pozvaných je vlkodlak. Dvě třetiny filmu jsou bohapustým žvaněním plným mizerných dialogů, které možná ještě hloupěji vyznívají v českém dabingu. Posledních dvacet minut se promění v detektivku podobnou snímku Měsíční krev (1974) a konečně se i dostaví nějaké to napětí. Kašírované kulisy hradu jsou mizerné a lacinou výpravu strčí do kapsy i béčkové horory 30. a 40. let. Z vlkodlaka toho moc vidět není, což je nakonec i dobře. Rozervaná hrdla a uťatá hlava skóre příliš nezvednou, byť potěší. Jedné z nejslabších částí série by slušel pořádný sestřih. Trestuhodné nevyužití gotických interiérů a sněhové bouře je na pováženou. Doporučit lze snad jen kompletářům. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Tento díl s pořadovým číslem 5 se stal mým nejoblíbenějšímdílem a taky prvávě proto mu dávám za 5 hvězd. Hrad a vlkodlak,který se pořád skrývá a vlastně ho ani pořádně neuvidíme byl pro mě tou nejlepší volbou pro staršidelný a hodně atmosférický horor. Pustím si ho víckrát než,kterýkoliv díl.z celé série. Šestka je hrozná po všech stránkách,tohle si u mě frží aspoň nějakou úroveň. A vysokou. A taky konečně můžu přemejšlet kdo je tím vlkodlakem a přitom vysvětlení je tak jednoduché. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Klenot oproti ostatným dielom. Amatérsky smiešne len občas (hudba, stále sa opakujúca, po vražde s výkrikom: "SANTOS!"), zväčša príjemne atmosferické a tajomné. Vyvrcholenie síce bolo predvídateľné, ale scenár aj z rutiny dokázal vytvoriť zábavný kúsok (výborná zápletka o kliatbe). S talentovanejším režisérom a lepším rozpočtom by to mohol byť fakt skvelý horor. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Po prekvapivo dobrej štvorke opäť klesáme na dno. Pri päťke sa otvára zapeklitá otázka, čo je horšie. Brakovosť dvojky a trojky, alebo nudnosť dnešnej päťky? Otázka má asi taký zmysel, ako to, či chcete zomrieť ubodaním alebo utopením. Proste sú to sračky. Len každá iným spôsobom. Päťka je návratom k britskej produkcii, odohráva sa však v maďarskom zámku/hrade. Prológ je umiestnený do roku 1489, následne dej pokračuje v súčasnosti (teda 1989) a do strašidelnej stavby prichádza skupinka rozdielnych mužov a žien, dostávajúcich sa do krvavého konfliktu s dávnym zlom, ktoré má, pochopiteľne, podobu vlkolaka. Snímka je mimoriadne nudná a nezáživná, ale mne osobne je predsa len o čosi bližšia, ako nechutní a bizarní trojkoví kenguro-vlkolaci. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Hodne amatérsky natočený werewolf horror. No i keď rozpočet tohoto filmu bol chudobný, čo sa podpísalo hlavne na hereckých výkonoch a réžii, tak sa mu darí po celú dobu udržiavať diváka v strehu, pretože do poslednej minúty skrýva identitu samotného vlkodlaka. Odohráva sa v komornom prostredí maďarského feudálneho hradu, kde je uväznená zlým počasím skupinka zahraničných turistov, to zaisťuje istý náznak napätia. ** ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)
  • Postava prostoduchej krásky Mary Lou Summers (Elizabeth Shé) bola prevzatá zo seriálu Gilligan´s Island (1964), kde taktiež vystupuje postava s menom Mary Ann Summers. (Mrtvobog)

Reklama

Reklama