Reklama

Reklama

Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

(více)

Videa (5)

Trailer 6

Recenze (70)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od jedničky je to více pro děti, ale i my dospělí si příjdeme na své... Je to jeden z nejlepších animáků, jediná nevýhoda je, že je docela potřeba vidět jedničku, jinak to vy a vaše děti ze začátku nepochopí.. jinak ce se týče Riley, stává se z níteenagerka a o slovo se hlásí nové emoce - zejména Úzkost, která se snaží dosavadní velitelku Radost upozadit, či doslova potlačit.. Ale jsou tu i další nové emoce, Závist, Nuda a Stud (a ještě cameo Nostalgie).. Sice se všichni snaží o Rileyino dobro, ale jak známo, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly... Takže Riley sice válí v hokeji, má nové kamarádky chystá se na střední, ale musí svést boj ve své vlastní hlavě- čemuž docela rozumím (Úzkost a Stud a taky Smutek a Strach, to jsem celý já).. Děj je sice jednoduchý, ale nápaditá animace tomu hodně přidala, prostě ideální film pro děti (a ano rodinný film), ne jako některé uřvaniny poslední doby.. No a na konci je potitulková scéna, tak neodcházejte z kina (Závist, co jste oděšli, že?).. Jediné, na co si ještě počkám, tak na verzi na streamu v angličtině, to bude cool.. Viděno v kině 2D (cze dab.)...95% ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Jednička měla uzavřený příběh s jasným začátkem, koncem i poselstvím. Dvojka je bohužel dělaná podle zlatého hollywoodského pravidla „všeho víc“, a nic jiného nedokáže nabídnout. Výborná animace i český dabing jsou u Pixaru na obvykle špičkové úrovni. Příběh jede na setrvačník. Publiku to zřejmě stačí, já jsem většinu děje pozapomínal cestou z kina domů. ()

Reklama

lucifrid 

všechny recenze uživatele

Nádherný film, který přinese a probudí velkou spoustu emocí. Nejen ve filmu, ale i ve vás. I když trailer toho ukázal docela dost a natěšil opravdu hodně, bylo to ještě emotivnější, než jsem čekala. Na plátně vidíte odehrávat se věci, tedy emoce, a reakce na ně, které vám teď přijdou naprosto samozřejmé, přitom v minulosti jste se jimi mohli trápit a nechápat je. Někomu to možná může přinést i určité prozření. Mně to přineslo samé nádherné pocity a kromě nich jsem se navíc i skvěle bavila. Opět se povedlo do filmu promítnout spoustu silných okamžiků a hlubokých, i když vlastně ne překvapujících myšlenek. ()

rudeboy 

všechny recenze uživatele

Jednotka sa mi páčila, hoci teraz 9 rokov od jej vzhliadnutia som si pamätal už len torzo príbehu, samozrejme postavy a pocit, že šlo o príjemný, zábavný a vcelku inovatívny film. Očakávania pred dvojkou boli veľké a žiaľ u mňa zostali nenaplnené. Nové emócie boli fajn, až na “úzkosť”, ktorej vyobrazenie sa mi vôbec nepáčilo… taká oranžova p*č*vina nechutná. Druhá vec, ktorá sa mi vôbec nepáčila, bol rámcový príbeh Riley. Extrémna nuda, absolútne nezaujímavé. Víkendový hokejový kemp… nedotiahnuté ako celok aj v epizódach (trénerkin červený notes). Som si istý, že príbeh začínajúcej pubertiačky prinášal omnoho zaujímavejšie príbehové možnosti. Veril som, že sa Pixar po pár slabších filmoch vráti vo veľkolepejšom štýle. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Fakt boží animovaná coming-of-age terapie ze stáje mýho milovanýho Pixaru, která na velkým plátně geniálně popisuje, jaký to je bejt teenagerem/puberťákem na 120%, a jaký to vůbec je soupeřit s vlastními emocemi. Takže ani dobrý, ani špatný; ani smutný, ani veselý; zkrátka něco mezi – a v tom jaksi tkví pomyslný kouzlo týhle erupce kreativity, který může závidět i ten nejzkušenější psycholog/člověk s ADHD. Jde tak o inovativně intenzivní jízdu na emocionální horský dráze, která vás bude bavit, dojímat, šokovat, anebo z ní budete mejt větší úzkosti, depky a nervy jak před pondělní směnou v práci. A já za tuhle extrémně nápaditou pecku hlavám v Pixaru – kteří maj svoje dětský i dospělý diváky dokonale přečtený jak knihu – neskutečně děkuju. No a za parodii na Mickeyho klubík smekám.... VERDIKT: 9 migrén z 10 ()

Galerie (42)

Zajímavosti (6)

  • Vo filme môžeme vidieť viacero animácií a grafických prístupov. 2D animácia, video-animácia, detské kresby... Všetky symbolizujú digitálny svet, ktorým prechádzala generácia Z, ktorú Reily predstavuje. (giaruj)
  • Originálne hlasy Strachu a Znechutenia - Bill Hader a Mindy Kaling boli nahradené hlasmi hercov Tony Hale a Liza Lapira. Podľa správ, obaja Hader a Kaling sa rozhodli nenavrátiť k pokračovaniu z dôvodu neuspokojivej platovej kompenzácie za prepožičanie ich hlasov ku kľúčovým charakterom filmu. (drake31)
  • Postava Nuda sa mala objaviť už v prvom filme. (giaruj)

Související novinky

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Reklama

Reklama