Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za bývalým špionem Georgem Smileym přijde jeho kolegyně z války s prosbou. Dostala totiž podivný dopis od své známé Stelly Rodeové, která se v něm svěřuje, že se ji její manžel pokouší zavraždit. Smiley se vydává na místo věc diskrétně prověřit a ke svému udivení zjistí, že Stella byla skutečně zabita. Jedním z podezřelých je i její manžel Stanley, učitel na místní chlapecké škole, který je psychicky labilní a Smileymu se svěří, že svoji ženu nenáviděl. Smiley spolu s inspektorem Rigbym pomalu proniká do případu a zjišťuje, že Stella byla pod spořádanou slupkou velmi zlá. S případem souvisí i vydírání několika obyvatel města a ve chvíli, kdy zemře i jeden ze studentů, Tim Perkins, má Smiley o vrahovi jasno... (Morien)

(více)

Recenze (3)

Morien 

všechny recenze uživatele

Nebylo to úplně špatné, takové velmi staroškolské a starosvětské, velmi spjaté s dobou svého vzniku. Z úvodní montáže jsem byla úplně nadšená, tak skvělé nadhození několika momentů za sebou okamžitě vytvořilo velmi specifickou atmosféru. Škoda, že si film podobné napětí neudrží po celou dobu a že často sklouzává k dlouhým konverzačním pasážím. ()

Honzeek95 

všechny recenze uživatele

Velice jednoduchá, ničím zajímavá detektivka. Opravdu velice těžký průměr, ne-li podprůměr. Na seriálové úrovni (podobné jako třeba Vraždy v Midsomeru). Info pro fanoušky Christiana Balea: herec zde hraje vedlejší roli a objeví se jen v pár záběrech. ()

Reklama

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama