Rivalové

• USA Challengers (více)

Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi (Josh O'Connor) - svému bývalému nejlepšímu příteli a Tashiině bývalému příteli. Jak se jejich minulost a přítomnost střetávají a napětí stoupá, Tashi se musí sama sebe ptát, co bude stát vítězství. (Vertical Entertainment)

Playsirka

Skvělí trailer doprovázený i skvělím plakátem i propagací. Ale kvalitně už to taková paráda nebyla. Nechápu jaký editovací tým tam dali, ale musel to být velki budget tým, protože takovéhle výkony by dokázal i průměrný editor na youtubu. Scénky na sebe moc nenavazají, protože někdy máme scénku uprostřed zápasu, pak návrat do minuosti, a pak další scénka je úplně na začátku zápasu. Obsazení však byo dobré. Ale neukázali nám dost důležité části příběhu jako napříkad proč se Zweig nestal úspěšným. Místo toho nám ukážou, že už má jen 70 dolarů a to upřímně koho zajímá. Podle mě dost nadceňovaný film, ale i přesto všechno doporučuji si zájít na film. ()

doskok

Športová melodráma švacnutá akčným filmom. Tenisový kurt ako geometrické kolbište rozdelené sieťou na dve zrkadliace sa polovice, ktoré spája loptička, a rozdeľujú ho aktéri zápasu, sa v Súperoch mení na nemanželskú posteľ napachnutú potom sexuálnej energie, ktorej je vo filme neúrekom. Zavše hovorí orgazmický výkrik v poslednom zábere. Zendaya odkrýva svoju hereckú genialitu v širokom časovom okne, od tínedžerky po neukojenú matku. Femme fatale číslo jeden súčasného Hollywoodu bravúrne zvláda čoraz psychologickejšie postavy. Spraviť z tenisu semierotickú metaforu súčasných vzťahov sa Guadagninovi darí s ľahkosťou a dravosťou. Strihová skladba tenisových zápasov sa postupne dostáva do hypnotických experimentálnych montáží, z ktorých opäť a stále sála sexuálne napätie. Melodráma pátos znesie, avšak aj v Súperoch dostáva niekedy príliš veľa priestoru a cyklicky sa opakujúce prevažovanie misiek váh občas pôsobí zdĺhavo. Na druhú stranu, aj tenis je v očiach niektorých ľudí len zdĺhavým pinkaním loptičky zo strany na stranu. Rovnaká nuda ako vzťahy? Možno pre tých, ktorý rezignovali na lásku. ()

Samik.

Hlavní problémy filmu spočívají v jeho milostném trojúhelníku, který postupně ztrácí na peprnosti a údernosti. Místo toho, aby přinášel emocionální hloubku a napětí, se stává poněkud monotónním a přehnaným. Guadagninova snaha o finální exhibici působí jako rušivý element, který narušuje celkový dojem z filmu. Tento moment, který se zdá být odlišný od zbytku děje, je tak intenzivní a stylizovaný, že vyvolává dojem, že jde o zcela jiný film. Když film skončil, cítil jsem, že jsem se nejen potil jako hlavní postavy, ale i já v kině. Guadagnino měl potenciál vytvořit něco skutečně inovativního a strhujícího, ale místo toho se zdá, že se projekt rozpadl pod tíhou svých ambicí. „Rivalové“ tak zůstávají v paměti jako snaha o osvěžení žánru, která skončila v neuspokojivém chaosu. Finále filmu, které má přinést velké vyvrcholení, se nakonec ukáže jako poněkud přeplácané a zbytečně teatrální. Guadagnino se snažil přinést něco nového a originálního, ale výsledek působí jako nepovedený experiment, který nevyšlo úplně podle plánu. Celkově „Rivalové“ nejsou špatný film, ale neuspěli v tom, co si stanovili jako cíl. Pokud máte rádi sportovní dramata a nemáte příliš vysoká očekávání, možná si film užijete. Pro mě ale zůstal jako rozpačitý a méně výrazný zážitek. Dávám filmu 4 hvězdy, protože Zendaya v hlavní roli je skvělá a film jako celek nabízí zajímavý a emotivní zážitek. Jako fanoušek tenisu jsem ocenil jeho zaměření na tento sport a originální přístup k jeho zobrazení. I když má film své nedostatky, jako jsou někdy rušivé flashbacky a příliš dramatické finále, přesto dokáže zaujmout a bavit. Pokud máte rádi sportovní dramata a oceníte originální přístup k žánru, „Rivalové“ jsou rozhodně film, který stojí za to vidět. ()

Adamos__

Sportovní drama se špetkou nebo spíše pořádnou hrstí mezilidských vztahů. Začal jsem koukat na film o tenise ale brzo jsem si uvědomil že tenis je tady jenom předsádka a pravým obsahem filmu jsou milostné pletky mezi třemi tenisty, a to perfektně dokazuje i úžasný finální zápas ve kterém ani jednomu s rivalů vůbec nejde o výsledek a to jak Zweig provede podaní aby dal najevo co udělal, nebo to jak Zendaya na konci tohoto zápasu zakřičí jako při její poslední výhře před ukončením kariéry zatímco po dobu celého zápasu hraje na pozadí úžasný soundtrack Trenta Reznora (stejně jako v průběhu celého filmu) jsou detaily které dělají finále tohoto filmu jen těžko zapomenutelný. Celá ústřední trojice odvádí v průběhu filmu skvělý výkon a k tomu přidejte ještě někdy dost ojedinělé kamerové triky kdy je kupříkladu kamera na míčku, který léta s jedné strany kurtu na druhou nebo POV obou tenistů přímo při zápase. Jediné co mě ve filmu dost rušilo a bude to podle mě dělat problém spoustu lidem je střídání mezi časovými linkami, když tam byli dvě tak jsem to ještě stačil nějak pobírat, a dokonce mi to přišlo i dost zajimavý ale když se mezi to vsunula ještě třetí linka tak už jsem se začal tročku potit aby jsem to vůbec zvládl pochopit. Kvůli tomuhle vyrušení šoupu film půl bodu hodnocení dolů a s původních 8,5 dávám jenom 8/10. ()

otazniktecka

V jednom slově – EPICKÉ! Film sleduje milostný trojúhelník mezi třemi talentovanými tenisty – Tashi, Patrickem a Artem. Natočený na 35mm film celý film je rámován jedním tenisovým zápasem. Kamera stoupá, klesá, naráží do hráčů nebo přijímá pohled tenisového míče. Atmosféra a technické zpracování dělají z tohoto snímku nezapomenutelný zážitek, který mě vtáhnul hned během prvních tří minut do světa tenisu... a emocí. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení