PAVEK

Po umělecké stránce ve smyslu filmařiny a všemu co k ní patří se jedná rozhodně o jeden z nejlepších snímků v historii kinematografie. ()

Anakinekcz

Filmová klasika a asi nejlepší díl s Filmové ságy zvané Terminátor. Jeden z nejlepších akčních filmů, všech dob a snad životní role Arnolda Schwarzeneggera. Skvělé efekty a příběh předbíhají svou dobu a stávají se pro mnohé inspirací... ()

in nomine

Co dodat, tady jsou už komentáře zbytečné. Snad jen zajímavost, kdy se Arnold na začátku natáčení dostal do křížku s J.Cameronem. Arnold totiž nemohl pochopit, že jako Terminator nikoho ve filmu nazabije. Cameron mu vysvětlil, že je dobrý Terminátor, Arnold nato poslal Camerona do p..... Nakonec však souhlasil a od té doby na to téma už nemluvili. Tento film zůstane nestárnoucí sci-fi peckou, doted rád vzpomínám na první zhlédnutí, to už bude 20let. ()

Chosé85

Nezapomenutelné a jedním slovem dokonalé. Nejlepší akční sci-fi všech dob nominované na 6 Oscarů. Po staru udělané a do detailu vypilované. Ryzí James Cameron, nejlepší postava robota v podání Arnolda a skvělá Linda Hamilton. Nestárnoucí triky a hutná atmosféra. Masterpiece. 100 % ()

Hepy13

Když jsem "téčko 2" viděl poprvé na videokazetě, nevěřil jsem svým očím. Takovej masakr jsem tehdy nikdy neviděl. Výraz v obličeji Arnolda v tomto filmu je boží, jako by byl vážně nějaký robot. Nejvíce jsem ale na Terminátorovi 2 měl rád Roberta Patricka oděného do plicejní uniformy, který jde po Johnu Connorovi jako slepice po flusu. Akční smršť v jednom z nejkultovnějších filmů historie, prostě dokonalost včetně hudby. Cameron na hrad! ()

Yokolobuna

Totální nářez a Arnieho životní role! Po parádním zážitku, kterého se nám dostalo při sledování prvního dílu si málokdo dokázal představit, že může přijít něco víc. A ano přišlo, s velkou parádou. Nemám rád Sci-Fi, nemám rád Akční filmy, miluji druhého Terminátora! ()

Nolanofil

Absolútny vrchol Jamesa Camerona ktorý už nedokázal prekonať. Po technickej, hereckej, scenáristickej stránky je to absolútne dokonalé. Jeden z mala filmov, ktorému niet čo vytknúť. ()

Brejlil

Zajímavé, že všechno funguje i po letech. Příběh je silný a s určitým přesahem, akční scény jsou perfektní, vizuální efekty stále fungují. Asi už opravdu klasika. ()

cyphercz

Kdo by to byl řekl, že film, který z popisu působí jako obyčejná scifi akčňárna, může mít tolik inspirujících myšlenek, důležitou a vždy aktuální pointu, boží audiovizuální zpracování, který bezpečně nakopává prdel všem dnešním slátaninám ze stejného žánru jako např. Transformers, a Arnolda, pro něhož byla role Terminátora snad předurčena, jinak si to neumím vysvětlit ()

Erik7595

Po všetkých stránkach lepšie ako jednička. Nebudem sa rozpisovať, čo na tomto filme je skvelé, majstrovské, nebudem sa zbytočne rozpisovať - jednoducho je to jeden z najlepších akčných sci-fi, ktoré kedy boli natočené a nezmení na to ani to, že ubehlo už vyše dvadsať rokov od jeho natočenia. Čas totiž nedokáže ubrať nič na pôsobivosti a nadčasovosti tohto snímku. James Cameron je neskutočný režijný génius. KULTOVÝ POČIN v rámci žánru sci-fi. 100% ()

ursinko

Čo dodať. Prazážitky sa vynárajú. Pirátska nahrávka na videokazete so šikmým obrazom. Písal sa rok 1991. Bol som príliš mladý aby som si mohol pozrieť túto "pecku", ktorá je nesmrteľná, v kine. mamka ma nepustila. Mal som to už napozerané z videa, keď si starší brácho užíval Švarcíka na veľkom plátne. Ja som sedel doma a odhadoval som, v ktorej časti teraz asi film je a aká to musí byť v kine paráda. Dodnes nestratil čaro a myslím, že ani už nikdy nestratí. ()

Lilloos

Vlastně to samé jako v jedničce, ale přesto úplně jiné. Jakoby Cameron vyslyšel mé stížnosti a místo akce nám předhodil akci s hlubokým podtextem. Mnohem napínavější, stylovější a zábavnější. Už jen kvůli srdcaři Arniemu chápu, proč to je kult. ()

husokachna

Dal jsem si pro radost v kině novou Cameronovu 3D verzi a musím říct, že ještě pořád přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl v kině blockbuster, po jehož shlédnutí bych byl tak bez výhrad spokojenej a kde by mi padala brada nad efekty (tady zejména praktickými, ne CGI). 3D jsem po chvíli přestal vnímat, což je možná největší možná poklona a užíval jsem si tu jízdu. Prostě pecka a za to Jamesovi a Kino Oku Šumperk dík. ()

Shagrath19

21.9 2017 jsem Terminátora 2 viděl poprvé na velkém plátně,dříve VHS,DVD později blu ray.Ani se nechce věřit,že film vznikl v roce 1991.Samozřejmě v 3D konverzi je vyčištěný obraz a několik triků lehce upraveno,ale prostě tenhle film nezestárnul a hravě strčí dnešní akční bijáky do kapsy.V době vzniku fascinující triky,Arnold v top formě-prostě nejlepší akčnák všech dob!!!! ()

M1k9

Nevím z kterého konce začít. Vydatná porce kvality a originality. Mám pocit, a nejspíš nejsem sám, že T2 nám naložil víc než jsme čekali a přitom očekávání byla velká. Především, ve filmu toho bylo spousta co by stálo za zmínku. Vtipné detaily, zvraty, thrillerové pasáže atd. Spousta doladěných detailů, které utkví v paměti. K tomu film zvládl nést i vizionářskou myšlenku, morální závěr, atmosféru, lidské drama, no prostě to má všechno co by akční mainstreamové sci-fi mělo mít! A přitom na první pohled taková béčková slátanina... 9.5/10 ()

Oliveris

Milujem sci-fi. Milujem Arnolda Schwarzeneggera čoby herca. Už len preto je to pre mňa úžasný snímok. Film ale neostáva len pri tom. Vynikajúce vizuálne efekty, špičková akcia, budúci vodca odporu ako ustráchaný mladík, nezničiteľný T- 1000 a monštruózny kolos Arnold v úlohe T-800. Ani po desiatkach zhliadnutí ma to neprestáva baviť. ()

petikacka

Opět James Cameron, opět skvělý... Něco na tom "Králi světa" je... Ve své době naprosto přelomový film s dokonalými triky a proto, obstojí i v dnešní přetechnizované době, plné daleko lepších triků, které ovšem posunuje dopředu zase James Cameron... Co dodat?... Za mě 100% ()

Darren98

Jedním z prvních překopání hranic možností filmů Jamesem Cameronem bylo, když vytvořil legendární vzor všem sequelovým snahám o lepší díl. Jakoby znal tajemství pro nás složitých inovací, když příliš jednoduše navyšuje už jen potenciál pro pokračování už tak výborného filmu shodného žánru. Ovšem Terminátor nepatří mezi to nejlepší ani v akční ani ve vědeckofantastické kategorii, nýbrž vyhrává jako příběh komornějšího stylu svým přísným šetřením obojího. Když pak navíc obsahuje směsici různorodých působivých charakterů a oplývá hudbou, která (leč skromná) má hloubku i zdařile pracuje s tichem, vzniká ze Soudného Dne výtečný, poutavý, a náležitě vážný dobrodružný thriller, jehož předapokalyptické vyprávění předává vzkaz divákovi efektivněji v ucelenější rozšířené verzi. ()

Azurovydrak

"Poprvé se na budoucnost dívám s jistou malou nadějí. Protože jestli se i pouhý stroj, terminátor, naučil cenit si lidského života, pak se to snad naučíme i my..." První pokus Skynetu zabít ještě nenarozeného vůdce odboje Johna Connora nevyšel. Umělá inteligence se ale nevzdává a posílá skrze časoprostor další, ještě schopnější a vražednější stroj, aby usmrtil nyní již narozeného Johna. Ani odboj v budoucnosti ale nezahálí a na chlapcovu ochranu vysílá prověřeného kyborga T-800. Teď jde už jen o to, kdo se ke mladému vůdci dostane dřív... Terminator: Judgment Day je a nejspíš i navždy bude jedním z nejlepších filmů všech dob. Ačkoli už v jedničce šlo o strhující akční jízdu, ve druhém dílu se James Cameron opravdu vytáhl. Arnold Schwarzenegger se již podruhé představuje ve své dost možná životní roli - téměř nezničitelného kyborga z budoucnosti. A že opravdu temné budoucnosti. Ani Schwarzeneggerův kolega Robert Patrick ale nezůstává pozadu, právě naopak - podařilo se mu vytvořit (samozřejmě po Arniem) nejkomplexnějšího zabijáka, kterého nepřekonali ani nevýrazná T-X či divný T-5000 z Genisys. A výsledek? Nezapomenutelný dvouhodinový zážitek o souboji dvou takřka neporazitelných robotů, jenž je místy proložen i prvky jako komplikovaný vztah Johna se Sarah či pobídky k zamyšlení nad naším vlastním osudem. "Je budoucnost předurčena?" Vzhledem k době vzniku jde opravdu o vynikající produkt filmového průmyslu - zajímavý námět, strhující příběh a triky, za které by se filmaři nemuseli stydět ani po více jak pětadvaceti letech - 100% ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu