Tommassi3

"Hasta la vista, baby !!" ;) Kanadský režisér James Cameron patří k několika málo lidem, k hrstce vyvolených, která píše dějiny kinematografie, to on několikrát posunul hranice možností filmařů, a ačkoliv prakticky s jedinou výjimkou všechny jeho snímky prostě miluju, pak právě Terminátor 2: Den zúčtování prostě mezi desítkou mých nejoblíbenějších filmů nemůže chybět, jednak totiž znovu monstrózně popírá pravidlo kvality sequelů, když vypráví skvostný temný příběh v science fiction, které dostává svému žánru jako málokterý jiný kus, a pak je tu znovu můj milovaný polobůh Arnold Schwarzenegger, který se prostě pro tuhle roli narodil !! Jakkoliv můžeme diskutovat o tom, zda Schwarzeneggera, filmovou hvězdu první velikosti, lze vůbec považovat za opravdového herce v tom smyslu, v jakém ho lze primárně chápat, když o nějakém charakterním herectví jistě nemůže být ani řeči, zřejmě se nenajde nikdo, kdo by se odvážil říct, že by se této nesmírně atypické role někdo vůbec zvládl lépe zhostit, protože to by bylo čiré šílenství.. Kdo by dokázal lépe zahrát "robota" než obrovská charismatická hora svalů s podivným přízvukem, jejíž obličejová mimika si v ničem nezadá s dřevěným Pinocchiem ?? Právě tato Arnoldova limita mi nedovolí ho řadit mezi své nejoblíbenější herce, nicméně doživotní místo mezi největšími filmovými bouráky prostě musí mít, nenapadá mě mnoho jmen, která by více vystihovala pojem akční hrdina.. Já toho kluka rakouskýho prostě žeru !! ;) Ostatně celá tahle pecka si vysloužila nesmírně zajímavé herecké obsazení, Linda Hamilton jako Sarah Connor si prošla speciálním bojovým výcvikem, Robert Patrick jako T-1000 budí v životní roli hrůzu ještě dnes i Eddie Furlong coby mladej John Connor nakonec vypadá jako skvělá volba, nesmírně zajímavě však působí fakt, že ačkoliv Arnie zde naplno nastartoval svoji kariéru, nikdo další už nedokázal vystoupit ze stínu své role, a to rozhodně nemyslím, že by šlo o špatné herce, třeba právě Robert Patrick se hodně snažil, nicméně ani on už nikdy nebude nikým jiným než tím nesmrtelným zabijákem !! Samozřejmě chápu všechny výtky směrem k Terminátorovi 2, zejména co se týká logických kotrmelců scénáře především v kontextu s prvním dílem, nicméně to skvostné poslání snímku mi všechny nedostatky vynahrazuje měrou vrchovatou, stejně jako nadčasová triková stránka snímku, Stan Winston se právě zde zapsal zlatým písmem do historie filmu, byť převod do HD Terminátorovi zřejmě paradoxně poněkud ubližuje, což se však netýká vpravdě geniálního soundtracku Brada Fiedela, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy slyšel, když právě na Blu-ray si jeden naplno uvědomí, s jakým zápalem a invencí komponoval přehlížejíc syntetizátory !! Greenbergova kamera rovněž nestrpí výhrad ve filmu nahláškovaném až k smrti, kde strhující akci zastiňuje snad jen ta noční můra Sarah Connor, která platí za učebnicový armageddon, rozhodně myslím, že věrohodněji a lépe už filmový jaderný výbuch nikdy nikdo nenatočí.. Jakkoliv lze druhého Terminátora, fantastickou atmosférickou pecku, chápat jako zřejmý Cameronův kalkul, osobně cítím jeho snahu o nečistokrevný remake, který by dík dostatku financí příběh posunul ještě výš, nakonec i vizonář Cameron si plně uvědomoval rizika spojená se snímkem, který nakonec přinesl ještě další pokračování, byť v důsledku každý snímek série dostává poněkud jiné vyznění, vždy je téma chápáno z poněkud jiného úhlu jiným režisérem podobně jako je tomu v případě série Vetřelčí, kterou potkal podobný osud, když se nakonec každý jeden divák - fanoušek bohužel chráníc svůj oblíbený kus uchyluje k nesmírně jednoduchému odsuzování snímků zbylých, které končí rozcupované na kusy, což zákonitě činí obě série nesmírně rozporuplnými, ačkoliv z mého pohledu patří obě zmíněné filmové série k těm nejlepším.. [ Dabing 5/10 ] Máme tu dokonce tři různé dabingové nesmírně nevyrovnané verze, když z toho pomyslného souboje nejlépe vychází ten novácký dabing, rozhodně ne bezchybný, z dílny České produkční 2000 z roku 2005. () (méně) (více)

Borrtex

Vše už zde bylo určitě v komentářích zmíněno, takže ve zkratce. Ano, Terminátor 2 je skutečně jeden z nejlepších filmů, které byly kdy natočeny na filmový pás, ba i jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Dokonalá režie, střih, skvělý Arnold a hlavně perfektní Edward Furlong, který to ve 14ti letech dokázal neuvěřitelně dobře zahrát. No a samozřejmě nespočet skvělých hlášek, které navždy zůstanou zapsány v historii filmu. 100% ()

BoPo

Vo všetkých smeroch o triedu a viac lepšie ako jednotka. Dokonalé prepojenie s jednotkou, skvelé využitie starého Terminátora a epický súboj o život s T-1000 (ikonický Robert Patrick). K tomu všetkému nestarnúce a na svoju dobu ohromujúce triky, v ktorých sa akciou, a nábojmi rozhodne nešetrilo. Najlepší akčný film v histórii a moje č. 1. Ak sa nejaký film priblížil k dokonalosti, tak to bol práve T2. ()

Johny_fork

Hastala vista baby, spolu s Komandem patří k milníkům mého filmového dospívání, ultramasakrální nářez s nepřekanatelným Arnoldem. ()

Mononoke.

Upřímně řečeno, byla jsem k tomuto filmu tak trochu skeptická, nj Arnold :), ale příjemně mě překvapil. Skvělá atmosféra, režisérská verze byla doplněná o pár vtipných scén, které se do té, která běžela v kinech nevěšly, závěrečná scéna v ocelárně naprosto perfektní. Bohužel film má pár scénáristických chyb, ted alespoň pro mě, jelikož teorii cestování v čase, kde se dá změnit jen pár věcí aby budousnost zůstala zachována a nepozměněna mi nepřipadá reálná. Jenže to by se musel defacto změnit celý scénář, ne yb spíš nikdy nevznikl, takže dávám 4* ()

Hismael

James Cameron v roce 1991 posunul druhým dílem sci-fi na level, kterému se těžko někdo mohl vyrovnat. Revoluční akční scény, skvělý scénář a zároveň nejlepší film, ve kterém Arnold Schwarzenegger kdy hrál. ()

adamo_znk

"The Skynet Funding Bill is passed. The system goes on-line August 4th, 1997. Human decisions are removed from strategic defense. Skynet begins to learn at a geometric rate. It becomes self-aware at 2:14 a.m. Eastern time, August 29th. In a panic, they try to pull the plug." - "Skynet fights back." .... Asi nejlepší akční film všech dob. ()

JohnCZ

Druhý Terminátor je bezesporu nadčasovým snímkem a jedním z nejlepších akčních sci-fi všech dob. Překonává už tak velice dobrou jedničku hereckými výkony, hudbou, skvělými (a nestárnoucími) efekty a v neposlední řadě samotnou akcí. Arnie je v největší formě, Robert Patrick je ultimátní záporák a zmizel i ten 80's feeling, který mi u jedničky (potažmo u Lindy Hamilton) tak neseděl. ()

Terva

Příběh začíná 11. července 2029 v Los Angeles. Ale nepředbíhejme. První věta Arnolda Schwarzeneggera ve filmu zní - CITUJI - Potřebuju tvoje kalhoty, boty a taky motorku............ Zde se zformovalo Terminátorovo image. Jo a nesmím zapomenout na brokovnici a brýle. A situace? Terminátor je zpět, Sarah Connor je zavřená v blázinci a její syn John Connor je u pěstounů. Koho hledá Terminátor se brzy dozvíme. CITÁT - Prý ji pronásleduje stroj zvaný Terminátor a má samozřejmě lidskou podobu........... Ve filmu se zahraje velké cameo Michael Beihn (Kyle) ten z prvního příběhu, respektive otec Johna Connora. Příběh může začít. CITÁT - Budoucnost není daná, jen osud, který si sami uděláme............ POZOR SPOILER - CHYBA VE FILMU - Když Terminátor (Robert Patrick) skočí s tahačem z mostu (34 minuta), je jasně vidět ulomená přední náprava vozu. Je ulomené přední pravé kolo. Po malém střihu je však náprava bez poruchy a auto pokračuje v jízdě KONEC SPOILERU............ Poskočme trochu do budoucnosti. Scéna při které T2 (Strýček Bob) bere do rukou zbraň zvanou Bezbolestná a při tom se usmívá je vlastně malé připomenutí filmu Predátor. CITÁT - Vy dva, postarejte se o zbraně......... Sledovala jsem Johna s tím strojem a bylo to jasné. Terminátor se nikdy nezastaví - NO FATE? CHYBA VE FILMU - (94minuta) Když Miles Dyson (Joe Morton) leží na podlaze, je vedle něho vidět na stole štos časopisů. Mezi různými střihy mění časopisy své pozice, aniž by je zjevně někdo bral do ruky............. Následující události jsou velmi výbušné. CITÁT - Mám svůj kód........... Legendární věta Arnolda Schwarzeneggera "Il be Back" "Já se vrátím" zazní v režisérské verzi tohoto příběhu ve 113 minutě. Scény v ocelárně pak už jednoznačně vedou k možnému dalšímu osudu. Trikově špičkové, až na některé zjevné chyby, někdy i s trochou humoru a dobrou hudbou. Nejeden divák uroní na konci slzu - ať tak nebo tak. A pár ZAJÍMAVOSTÍ na konec - 1 - Náklaďák International ve kterém jede T-1000 je stejný jako model autíčka náklaďáku, který T-101 přejede svým autem v prvním filmu. 2 - V obou filmech zazní věta "Pojďte se mnou, pokud chcete žít. V prvním filmu jí říká Kyle (Michael Biehn) v tomto jí říká Strýček Bob (Arnold Schwarzenegger). 3 - Terminátoři v obou filmech rozbijí sklo auta za účelem vniknutí do auta. 4 - V obou filmech zazní rozkazovací věta "Vypadni!!". ()

Ouwen

Nakonec jsem skutečně nadšený. T2 je obrovským rozšířením původního prologu, a však to dokonale funguje jako samostatný film. Dovolim si tvrdit, že audiovizuál je na absolutně špičkové úrovni a ze všech filmů co jsem kdy viděl, se jich málo může vyrovnat co se týče kvality, tomuhle gigantovi. Režie je fenomenální a pokud vše, co vidím na obrazovce, jsou praktické efekty, tak klobouk dolů. Takhle to vypadá, když tvůrci dělají věci analogově a né digitálně. Nezestárlo to ani malinko, kdežto digitální guláš nemá takovou dlouholetost. Díky té režii, každá akční scéna, každej kaskadérskej kousek a každý praktický efekt, vynikne naplno, takže to působí ještě více autenticky. Ty nejlepší scény, kdy se T1000 mutuje, nejsou přerušovaný střihem. Pochválit musím i herecké výkony a scénář. Linda Hamilton je sexy, zároveň je však její postava Sáry dost rozervaná, vzhledem k tomu čím vším si prošla. Hraje vyhroceně, civilně a dost emocionálně. Každá scéna s ní je zážitek. O proti prvnímu dílu, kde působila jako neviňátko, je zde jako absolutní dračice v tom vojenském outfitu a i to jak drží zbraně... no chrochtal jsem blahem. Robert Patrick a Arnold jsou oba fantastický a dával jsem si pozor, jak své Terminátory zvládají. Během střelby nemrkají, během akce nevydávají zvuky apod, takže tady ta imerze funguje opravdu organickým dojmem. Furlong projde obrovským vývojem a hlavně působí i dost užitečně ve spoustě momentech, takže mu i baštíte to, že by měl být velkým vůdcem odboje. V malé roličce mě potěšil Beihn a přiznám se, že mi zde chybí. Linda sice vynahrazuje tu lidskost co přinesl on v prvním díle - a však Kyle je prostě Kyle :-) akční scény působí intenzivně, perfektně natočený a hlavně dost napínavé momenty. Není to úplně můj typ akce, ale veškeré souboje vynikají originalitou a i střelba je docela taktická. Potěšilo mě, že zde není příliš civilních obětí, je na to kladen velký důraz, takže jsem nikdy nezpochybňoval činy a konání hlavních hrdinů. Film i perfektně a přirozeně prolíná horror, komedii, akci a dystopickej nádech. Všechno se vyvíjí přirozeným děním, chápal jsem vše a nic nepůsobí na sílu, či extra přehhnaně - hlavně i to, že hlavní postavy trpí, schytají střelné rány, obvazují si je apod. což se dnes už nevidí. T2 má i pěkný epilog a podle mě prostě nebyl vůbec žádnej důvod pokračovat, mimo výdělek, prostě rakovina filmového univerza. Byl to úžasný zážitek a skvělé dobrodužství. Nemůžu zde vypsat jednotlivé scény, protože to bych tu byl do zítra. T2 je právem kultovní, revoluční, filmová atrakce. ()

moviesfan

Další, v pořadí druhé skvěle natočené sci-fi Terminátor. Cameron vůbec nezklamal a natočil tak další z nezapomenutelných ,,akčňáků". Hodnocení: 90% ()

corpsy

Arnold a Cameron v plnej polnej. Neskutočné, megaakčné vizuálne obžerstvo, ktoré v žánri akčný sci-fi nemá konkurenciu. Dokonalé a neprekonateľné, aj v origináli, aj v režisérskej verzii. ()

PanCitron

Jeden z mála filmu u kterého musím nad efekty opravdu hluboce smeknout. Na proměny T-1000 opravdu radost pohledět Osobní pořadí dílů série: 01 - Terminator 2 - Judgment Day, 02 - Terminator Salvation, 03 - The Terminator, 04 - Terminator 3 - Rise of the Machines ()

Seabeast

Sequel jak má být! Po všech stránkách dotažený a na svou dobu dle mě i velmi nadčasový počin! Grandiózní jízda! Jedinná věc se kterou si opravdu nemohu pomoci je ta, že jednička mě více učarovala svoji velmi působící atmosférou. Dvojka jede trochu v jiných kolejích, i když příběhově navazuje, ale to COSI mi tu chybí. ()

Pink.Panther

„Nastupujte všemi dveřmi!“ Totˇ zvuková výzva v autobuse MHD z dnešního dne, kterou jsem absolutně nepochopil. Měl jsem snad kvantový jev kdy elektron prochází dvěma různými otvory současně převést do makrosvěta a uvést tak kvantovou fyziku v praxi? Jak všichni víme, první komu se tento kousek povedl byl Jára Cimrman, když nastoupil do vagónu Orient expresu hned všemi čtyřmi dveřmi současně. (V tomto kvantovém stavu v momentu hybnosti se spinem 3/2 vznikla v jeho spoluautorství slavná divadelní hra Vražda v salonním coupé). Nebo je jednoduše toto upozornění určeno jen těm cestujícím, kteří se na zastávce do autobusu soukají otevřenými okny?_____Stejně tak nepochopím proč by T2 měl být jedním z nejlepších filmů. Ano ve dvanácti budete nadšeni, ve dvaceti snad pohlédnete pravdě do tváře a po odmazání obalu v podobě akčních scén a vizuálních efektů z tohoto filmu zbude jen kovové šasi. Jistou nadčasovost a prim etanolu (pokleslého) akčního žánru tomu upřít nelze. „Hasta la vista, baby!“ Produkce: Carolco Pictures ()

Blofeld

Podle mě ještě mnohem lepší než jednička, už proto, že se mi Arnie v kladné roli zamlouvá víc. Triky a akční scény jsou dovedené k dokonalosti, závěrečná scéna je perfektní. Arnold je do role Terminátora dobrou volbou, protože kdo jiný než dřevo by měl hrát robota;oD... Nechci ovšem křivdit Robertu Patrickovi, který svého T-1000 sice rovněž styllizovaal do této polohy, nicméně je z něj cítit skutečné herectví. Jednu věc si ale neodpustím vytknout: cstování v čase a ovlivňování budoucnosti bylo perfektně a hlavně uvěřitelně zpracované v Náratu do budoucnosti, zatímco tady je spousta logických kiksů. Nezabránil Arnie své existenci, když zabránil vývoji ve Skynetu? Co se mě týče, sice oceňuji řemeslnou kvalitu, ale za svou srdcovou záležitost mám filmy jako Severo severozápad, Casablanca či Vítr a lev. Smůla, Jamesi. ()

M.Macho

Dvojka dotahuje Terminátora do podoby brilantní scifi detektivky o myšlenkách na skázu a anonymitě. Nejde jen o stylového zabijáka, který v T2 perlí jednu legendární hlášku za druhou - jde zejména o dokonalý až vyšunutě podmanivý vizuál. Podivné události provázející Sarah a Johna eskalují do dvou a půl hodin bezdechového napětí. Kdo je kdo a proč vystavěl Cameron móóóc pěkně... On se vrátí... ()

liquido26

Arnold se vrací, tentokrát coby férový Terminátor. Dvojka na celé čaře předčí jedničku. Dvě a půl hodiny strhující akce a dokonalých triků, které ani dneska, skoro po dvaceti letech, nepůsobí nijak zastarale. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu