Mumie

• Polsko Mumie (více)

V animovaném dobrodružném filmu Mumie od španělského režiséra Juana Jesúse Garcíi Galochy z produkce Warner Bros. Pictures se vypravíme do Egypta, kde se v útrobách země, nachází 3000 let staré město mumií. Z císařského pověření se princezna Nefer musí provdat za Thuta, ale ani jednomu se do toho nechce: Nefer touží po svobodě a Thut je alergický na závazky. Přání bohů je však nevyhnutelné a Thut si bude muset Nefer vzít za pouhých sedm dní a přinést na svatbu starobylý prsten, který mu věnoval faraon. Mezitím na zemském povrchu lord Silvester Carnaby provádí archeologickou expedici, při níž poprvé najde něco podstatného: egyptskou hrobku, kde kromě několika trofejí najde i snubní prsten. Je to jeho příležitost zapsat se do historie a splnit si svůj sen, ale nepočítá s tím, že tento prsten už má svého majitele... Když Thut zjistí, že mu prsten někdo ukradl, nezbývá mu nic jiného než se vydat do světa lidí a proniknout do současného Londýna. Doprovází ho jeho mladší bratr Sekhem, osmiletý chlapec, který chce získat zpět Thutův status závodního hrdiny, a Krokodýl, mládě krokodýla a Sekhemův domácí mazlíček, a také Nefer, která využívá příležitosti utéct z manželství a jít za svými sny. Tři mumie se budou muset společně zorientovat v současném Londýně, získat zpět prsten, který ukradl lord Silvester Carnaby, a - což nebylo v plánech Thuta a Nefer - naučit se mít se rádi. (Vertical Entertainment)

M.i.k.e

sympatický animák ze Španělska, který je určený a osloví primárně menší diváky. Jejich doprovodu toho zas tak moc nabídnout nedokáže, protože zápletka je dost jednoduchá a průhledná a to samé se dá říct i o humoru. Za sebe bych celkem uvítal větší "boj" egypťanů s vymoženostmi moderního světa, ale to tady bohužel prakticky nenajdeme a  naopak se tady všechno děje extrémně rychle a tak nějak samozřejmě aby se toho nacpalo co nejvíc do kraťoučké stopáže. Děti nicméně budou velmi pravděpodobně spokojené...60% ()

blondboss

Nenáročný animák, ktorý trefne pobaví, ale zároveň neprinesie veľa nového. Taký štandardný moderný snímok pre deti a čo to aj pre dospelých. Vizuálne na úrovni tých najlepších amerických produkčných spoločností. Chcelo by to ale trošku lepší nápad a trošku originálnejšie prevedenie. Inak ale spĺňa svoj účel. 60 % ()

Sany33

Príbeh: Osud spojil do kopy mumifikovanú egyptskú princeznú a miestneho povaľača a jeho mladšieho brata. Na to aby zabránili svojej svadbe musia cestovať do sveta ľudí a nájsť posvätný prsteň. Prevedenie: Po dlhej dobe som sa dostal k animáku od niekoho iného ako je Pixar či Disney. A popravde vo vizuále je poznať, že je španielske štúdio ešte dosť pozadu ale na druhej strane to vynahrádza originálnym príbehom zasadeným do zaujímavého prostredia a sympatickými postavami do ktorých sa dá vžiť. Pocity: Ja mám dve kritériá hodnotenia animákov. Či sa páčia mojím deťom a či majú čo ponúknuť aj staršiemu pibliku. Tento spĺňa obe kategórie a v celku sa mi to páčilo a nebál by som sa ho doporučiť. Pridaná hodnota: Egypt presahujúci do Londýna s vtipným spevavým pozadím. 78% ()

Mykhaluu

Ještě za čerstva po návratu z rodinného kina dávám plný počet. Na to, jak obskurní hlavní téma je a nasazuje laťku logiky hodně nízko, je příběh sepsán pěkně, nikdo není (kromě záporáka) totálně sobeckou figurou a děti si to užily, v kině byl několikrát sborový smích. Jedenkrát jsem slyšel pláč. Ani šustění a chroupání, které bylo docela v publiku solidní mi zážitek nezkalilo přespříliš. ()

KosiR_ksr

3D animace ze španělské produkce, která je srovnatelné s těmi od Pixaru, avšak snímek není v ničem příliš inovativní a nenabízí propracovanou vícevrstvou zábavu pro dospělé i děti jako tomu bylo v Době ledové a nebo nedávném Kocouru v botách (poslední přání), který mě skutečně potěšil. Přesto se jedná o příjemnou jednohubku, pokud člověk chce jednoduchou a lehce stravitelnou zábavu. 60% ()

• Lord Silvester Carnaby má na zvonení telefónu známu hudbu z filmu Psycho (1960). (megajalec)
  • Ve filmu se nachází potitulková scéna. (glumka)