Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (844)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Šukezní nářez po všech stránkách. Tady si fakt najde každej něco a já úplně všechno. Nikdy bych neřekl, že Arnie bude tak strašně zábavnej, až z mého hurónského smíchu málem prskaly stěny bytu . O Jamie Lee Curtis asi ani nemá cenu moc mluvit, na ní prostě ujíždím, ta je sexy ať jí vezmu ze zhora nebo ze zdola, ten její striptýz jsem si dal tak 8x. Proboha kde sebrala tak dokonalý tělo ? Ta ženská je ovšem neskutečně zábavná, to z ní dělá pro mě uplnou bohyni. Miluju ženský co mě dokážou rozchechtat, miluji Jamie. James Cameron má u mě za tohle jednu obrovskou heterosexuálni pusu, protože kombinace akce a humoru se mu povedla takovým způsobem, že jsem po skončení filmu byl jak po orgasmu - zapálil jsem si malborku a šel do sprchy. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nemohu si pomoci, ale to, že Arnie střídá své 3–4 standardní grimasy s větší intenzitou než jindy, ještě herecký výkon nedělá. Prkenný svalovec prochází bonodovskou expozicí s elegancí připosraného gymnazisty a člověk si říká, že mu ta kůže a tlučení zloduchů přeci jen sedí více. James Cameron odvedl celkem slušnou práci, ale opravdu nechápu, proč má film s tak řídkou zápletkou celých 144 minut, když by se obsah vešel do devadesáti a vtip tak do dvaceti. Některé akční sekvence (zejména ta s Harrierem) jsou skvělé, svůdný tanec Jamie Lee Curtis je opravdu sexy a jisté gagy perfektní (např. ten s baterkou v kameře vyznívá i dnes dosti aktuálně). Bohužel jsem se poi většinu filmu nudil a snažil se v mixu rodinné komedie a špionského akčňáku najít něco skutečně nosného. Určitě to není příběh, který se vytratí do ztracena, určitě to není Arnieho křečovitá etuda, ba ani naditý živůtek Jamie Lee a zabijácké tělo slečny Carrere... Není to ani Cameronova režie... tak co to vlastně probůh je??? ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

"Tasker... Harry Tasker" ač tato slova znějí poněkud krkoloměji než u slavného agenta 007, věřte, že Pravdivé lži podobným neduhem netrpí. James Cameron dal vzniknout překvapivě výtečnému akčnímu kousku, který se může pochlubit nesmírně nabušenou stopáží bez jediné vteřinky zaváhání. Příběh se rozjíždí ve velkém stylu, první akční scéna má grády a Arnold překvapuje svým hereckým vystižením dané situace. Skvělá Cameronova režie citlivě střídá úhly pohledu a daří se jí nabudit tu správnou atmosféru. Scénám nechybí perfektní nadhled a vsunuté humorné složky nepůsobí vůbec trapně, ale skvěle s celým snímkem korespondují a obohacují jej. Pravdivé lži rozhodně nejsou parodii na bondovky, ale daří se jim svého kolegu v některých momentech velmi zdařile evokovat. Nic takového by ale zřejmě nevzniklo bez výborně propracovaného scénáře a mistrovské režie. Musím uznat, že Pravdivé lži opravdu nemají chybu! Akční film se vším všudy a pro všechny... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To jsou celí oni, teroristi. Vůbec je nezajímá, že už máme po pracovní době." Nejsem žárlivý, takže v případě podezření, že je mi žena nevěrná, nezačnu instalovat odposlechy, nepřemístím satelity a dokonce ani neaktivuju zásahovou jednotku. Prostě si jednou za čas přeleštím parohy a budu v klidu. Agent Harry je však jiný a bude bojovat, což je celkem zábavné, možná dokonce o jadernou hlavičku zábavnější než francouzský originál. Zásluhu na tom má hlavně kovboj cválající ve výtahu a jeho uspávací povídání o počítačích. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Pospěšte si s tím, můj kůň už slábne! - Tvůj kůň? Jedna z nejlepších akčních komedií vůbec a hold vzdaný Bondovkám, kde se ve druhé půli hlavní hrdina rozparádí téměř, jak v Komandu. Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Bill Paxton a Tom Arnold (který chrlí jednu hlášku za druhou), jsou skvělou volbou. Potěší také zajímavé zjištění, že i Cameron má smysl pro humor, minirole Charltona Hestona, FANTASTICKÉ AKČNÍ SCÉNY a také dva okaté odkazy na starší Arnieho díla. Jmenovitě na Total Recall a Terminátora 2. Úžasná show! ()

Galerie (97)

Zajímavosti (57)

  • Letadlo, kterým ke konci filmu letí Harry (Arnold Schwarzenegger), je Harrier Jump Jet. Toto letadlo, jako jedno z mála, umí vzlétnout vertikálně. (SONY_)
  • Největší výzvou pro Arnolda Schwarzeneggera (Harry) nebylo zvládnutí akčních scén, ale zatančit tango. Musel kvůli tomu brát soukromé lekce tance. Taneční scénu nacvičoval asi šest měsíců, protože si chtěl být jistý, že mu tango půjde stejně dobře jako Al Pacinovi ve filmu Vůně ženy (1992). (SONY_)

Související novinky

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)

Reklama

Reklama