Profesionální zloděj dostane horký tip na loupež přímořské sídlo bilionáře, ale uprostřed práce je vyrušen samotným majitelem a dokonce okraden o milovaný prsten od své nové lásky. Netušil totiž, že se setká s podvodníkem a prsten se snaží získat za každou cenu. (oficiální text distributora)

Falko

Celkom som sa na tuto komediu tesil hlavne kvoli hereckej dvojici Lawrence / DeVito, ale zial ani oni nedokazali zachranit niektore az prilis trapne komicke situacie, ktore mi smiesne neboli. Napriklad zena, ktora ide vytahom dolu, otvoria sa dvere, policajti mieria na nu pistolami a ona im nastrieka jedovaty plyn do oci, pretoze uz predtym bola ohrozovana, ale ci toto mal byt zamer na vtip, to neviem. Alebo preklad posunkovou recou vulgarnymi slovami, ktory som uz niekde videl v lepsom a humornejsom podani, bol tuto skor trapny. Najdu sa aj tu obcas komicke situacie typu zlodej okradol zlodeja, ale myslim si, ze film s takymto hereckym obsadenim mal naviac...18.12.2008 ____ Martin Lawrence - (Kevin Caffery) +++ Danny DeVito - (Max Fairbanks) +++ John Leguizamo - (Berger) +++ Glenne Headly - (Gloria Sidell) +++ Bernie Mac - (Strýko Jack) +++ William Fichtner - (Detektív Alex Tardio) +++ Producent: Martin Lawrence +++ Hudba: Tyler Bates +++ ()

lennyd

Zlodějíček Kevin (Martin Lawrence) dostane tip na opuštěný luxusní dům milionáře Maxe Fairbankse (Danny DeVitto). Ten se právě rozvádí, a jeho dům je součástí rozvodového řízení, tudíž v něm nemůže bydlet, takže by měl být prázdný. Ale při loupeži je náhodou Max v domě (s milenkou samozřejmě), a oba na sebe narazí - při čemž bohužel Kevin přijde o prsten, který dostal od své snoubenky. A o ten rozhodně Kevin nechce přijít - a Max se prstenu rovněž nechce vzdát ... No nevím, nebylo to úplně marné, ale Lawrence (sorry boy) mi začíná lézt krkem, a to co může v jednom filmu přijít docela vtipně, je po stopadesátém úplně stejném opakování už docela trapně. Film tak (alespoň) zachraňuje naprosto cool Danny De Vitto a taky (naprosto dokonalý) "přiteplený" blonďatý detektiv Wiliam Fitchner (kdo neuvidí, neuvěří). Suma sumárum, průměrná komedie na jedno podívání, neurazí ani nijak moc nenadchne ... ()

eraserhead666

Hodně slabší průměr, nebýt výrazně vybočujícího policisty s prdícími bišonky a kouzelnicko-zlodějské manželské dvojice, přemýšlel bych, proč je to vůbec komedie. Policajt a manžele bylo to jediné zábavné a humorné na celém filmu. Nezachrání to ani Martinovy ksichty, které tady dělal jen tak zbůhdarma kdy si na ně zrovna vzpoměl, že by mohl být směšný. Nebyl. ()

Džejkop

Ne že bych se vyloženě nudil, vlastně jsem se i docela smál, ale je to naprostá absurdita. Vyloženě mě naštval ten pitomý, přiteplený rádoby detektiv se třemi biščonky. Tenhleten prapodivný vyšetřovatel mě natolik prudil, že strhávám hodnocení o nějakých patnáct procent. A další věc. Jestli se v Americe, takhle beztrestně a snadno krade ve velkém, tak pak jsem jenom rád, že tam nebydlím. ()

kenkaku

Říkám to po několikáté, ale jakmile má Martin Lawrence k sobě dobrého parťáka vyklube se z filmu nadprůměrná komedie. Osobně to připisuji faktu, že Lawrence má specifický humor kterého když je moc tak se začne jednomu zajídat a ten správný spoluhráč (tedy spoluherec) který ten humor "naředí" tím vlastním výsledku jen prospěje. A pokud to je maestro DeVito (kterého mám jako komika moc rád a tady opět perlí) nemůžu i kdybych chtěl ohodnotit méně než čtyřhvězdičkově. ()

• Skladatel Marc Shaiman řekl magazínu Playbill, že pracovat na tomto filmu, pro něho byla nejhorší práce kterou zažil. (Pumiiix)