Reklama

Reklama

Bankovní loupež

všechny plakáty
Trailer

Albert Finney a Martin Sheen si vyloupením banky chtějí vylepšit svou životní situaci... Nezaměstnaný architekt se ve snaze vydělat si nějaké peníze zapojí do elitního týmu kriminálních expertů, kteří mají v plánu vykrást velice uznávanou holdingovou banku. (HBO Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Trochu mám pocit, že tvůrci chtěli vytěžit slávu Martina Sheena, který se o rok dřív objevil v Apokalypse. Rozhodně na mě nepůsobil jako Brit. Zajímavé bylo, jak dokonale se zdála loupež připravená, přitom to hlavní buď podcenili nebo se spolehli na doufání. Ve filmu docela trvá, než se konečně začne cokoli odehrávat, důležitou součástí je příprava. Pak se vlastně zase nic tak dramatického neděje, protože právě zmiňovaná příprava je pak i negativem, který způsobí, že zloději pracují de facto bez problémů a komplikací. Jedna přece jen přijde, ale důležitá je až ta druhá, která je osudová. Film byl prý inspirován bankovní loupeží, proběhla-li však přesně takhle je otázkou... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

No to boli časy, keď nikde neboli bezpečnostné kamery. To ste si len povedali, že vykradnete banku, išli ste do Hornbachu a nakúpili náradie. Atmoféra Londýna mohla byť vyťažená rozhodne viac, čo považujem za najväčší handicap snímky. V podstate ide o takú jednohbku, ktorú brali herci ako takú rýchlo, ale kvalitne odpracovnú prácičku pomedzi náročnejšie úlohy. Čiže tak, ako ich postavy túto akciu. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Tak jako skoro každý rok při projíždění krimi nechybí nějaký zlodějský film. Tenhle je typicky britský - suchý, dokumentární a poměrně reálný. Nejsou tu zbraně, namísto nějakého geniálního plánu je tu parta, kteří se do trezoru pokouší prokopat zespodu. Rozjezd je z pohledu architekta, který ztratil práci, novou nemůže sehnat, účty a dluhy se hromadí a tak po menší krizi hodnot přijímá místo v partě zlodějů. Samotná akce je zas špinavá zednická práce v kanále plném krys, smrtící vody či plynu. A celkem mě to bavilo. Nejsou tu žádné nezapomenutelné postavy, zvraty či herecké výkony, ale ani žádné blbosti či nuda. Zkrátka neurážející zlodějská pohodovka na 3*. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"A co potom ??" - "Potom už nic !! Peníze budou vyprané a naše partnerství zanikne.. Pokud se vám tedy ta práce nezačne líbit.." Poměrně jalová a povrchní krimi týmovka, kterou nemůže zachránit ani to skvostné obsazení s Albiem Finneyem a Martinem Sheenem na čele.. Oba totiž nemají co hrát.. Ani tentokrát se Robert Pollock, který "udělal" třeba Dynastii, se svým scénářem příliš nevytáhnul.. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Vlastne kompetentný malý thriller, úplne a totálne zničený mizerným zmätkom posledných asi 10 minút! .... Úprimne povedané, je to neuveriteľné a koniec filmu nedáva žiadny zmysel! Skvelí ,,scenárista a režisér" by si zaslúžili nakopať do zadku za zničenie pekného malého filmu, ktorý mohol byť viac uznávaný. 6/10 ()

Galerie (4)

Zajímavosti (9)

  • Všetky podzemné scény odohrávajúce sa v kanalizácii boli natočené v štúdiu. (Dale)
  • Film byl natočen a uveden do kin zhruba osm let po vydání jeho předlohy, románu „Loophole: Or How to Rob a Bank“ od Roberta Pollocka, který byl poprvé publikován v roce 1973. (sator)
  • Přestože mnoho záznamů týkajících se vloupání do banky bylo Národním archivem zveřejněno v roce 2013, zůstává nepřístupno přibližně 800 stran informací – Mají být k dispozici až v roce  2071. (sator)

Reklama

Reklama