Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Ondatra

Film krásně uzavírá trilogii filmů X, Pearl a teď i MaXXXine. Ale nemyslím, že je potřeba vidět předchozí filmy, protože žádnou extra spojitost nemají kromě hlavní herečky. Proto budu tento film hodnotit samostatně. Ti West sliboval něco mezi hororem a thrillerem, ale výsledek mi spíše přijde jako krimi drama, které diváka ohromí hlavně svými neony a výraznými světly. Co se týká vizuální stránky, tak asi nemám úplně co vytknout. Dost mi to připomíná kombinaci filmů jako Drive nebo Tenkrát v Hollywoodu. Z té obsahové stránky je vidět, že Ti West se hodně inspiroval béčkovými filmy z 80. let a snaží se je přenést do novodobé podoby. Jestli se mu to ale povedlo, toť zůstává otázkou. Občas chování postav nedává smysl a samotné finále nebylo taky nic extra. Jedná se zkrátka o chytrou satiru na Hollywood a touhu po slávě, kde si Ti West trochu zařádil. 6/10 ()

J*A*S*M

Ti West znovu přesvědčivě fetišizuje hororový subžánr let dávno minulých, bohužel tentokrát s tím mám trochu problém, protože zrovna tenhle výsek hororu (osmdesátkový brak odehrávající se v ulicích velkoměsta) nepatří k mým oblíbeným. Asi bych byl subjektivně mnohem radši, kdyby v Maxxxine hrály výraznější roli prvky gialla, na které je v ní částečně zaděláno. Špinavý thriller s kouzelně dementním satanic panic twistem sice akceptuju, ale mou srdcovkou se nestane. A to i přesto, že je to v konkrétních momentech příjemně osvěžující, nekompromisní a ve vší té své demenci i pěkně vymyšlené, jednotlivé motivy do sebe smysluplně zapadnou. ()

Filmmaniak

Z Westovy hororové trilogie nejslabší díl, byť jako nápodoba špinavých krvavých béčkových slasherů z 80. let jde z audiovizuálního hlediska o vskutku lahůdkový počin. Film si poučeně hraje s dobovou stylizací (půjčovna VHS, praktické gore efekty), s prostředím továrny na sny a pokleslou zábavu (děj zasazený do Hollywoodu a do filmových kulis studia Universal) a s četnými referencemi na jiné horory a citacemi motivů a klišé odpovídajících žánru. Scénář ale postrádá sofistikovanost a propracovanost prostředního dílu série a spíše se kvalitativně přibližuje oněm starým přihlouplým hororovým brakům, jimž okázale vzdává poctu. ()

TheRaven

Překvapivě výborné završení trilogie. Zatímco X mě nechalo celkem chladným a Pearl se mi z hlavy dávno vykouřila, Maxxxine mě vynikající kamerou, důrazem na detail, skvělou atmosférou, hudbou i dokonalou Miou Goth uhranula natolik, že jsem si v kině po pěti dnech dal opáčko, což jsem udělal poprvé od Rivalů (2013). Celkový dojem z filmu to sice už výrazněji neposunulo, přesto jsem si vychutnával každou minutu a na konci se opět rozbrečel jak želva. Fajnová pocta osmdesátkám. ____ PS, osobnější poznámka: Použití méně známého songu Prisoners Of Your Eyes do Judas Priest, který sice kapela nahrála už v osmdesátých letech, ale ofiko vyšel až v roce 2001 (čerpám z wiki, kdyžtak mě opravte), je jednou z těch drobností, které umocnily můj a snad nejen můj prožitek z filmu. Zatímco klasické desky JP znám nazpaměť a v podstatě jakákoli známější písnička by mi okamžitě vyvolala řadu asociací, tady jsem poznal jen Halfordův ječák, ale písničku si nedokázal nikam zařadit, což skvěle dokreslilo atmosféru konkrétní scény, se kterou odteď budu mít Prisoners Of Your Eyes navždycky spojenou. (Jo, a Obsession od Animotion jsem taky neznal, trapas, ale už je na smyčce.) ()

pornogrind

... V tomto byznyse, dokud vás neznají jako zrůdu, nejste hvězdou... Začátek filmu měl slušnej rozjezd a já jsem si říkal, že by to mohla být(po luxusní Pearl) slušná jízda. Nakonec to ale zas takovej odvaz nebyl. Sice potěší třeba odkazy na Psycho či na sériového vraha Night Stalkera. A ani rozšlápnuté varle či vražda černocha ve videopůjčovně která na mě působila vyloženě retro dojmem není k zahození. I oblíbenkyně Mia Goth zahrála na výbornou. Přesto si nemůžu pomoct ale tohle zakončení trilogie Ti Westa na mě působí tak nějak neuhlazeně. Rozhodně je to ale lepší než X(2022) ale podstatně horší než Pearl(2022)... Nepřijmu život, který si nezasloužím... 3hvězdy ()

• Mia Goth uviedla, že scenár je podľa nej s celej trilógie zahŕňajúcej X (2022) a Pearl (2024) najlepší. (Arsenal83)
  • Zatiaľ čo sa Maxine (Mia Goth) líči pred kozmetickým prístrojom, na stole je keramická hus s veľkým množstvom kokaínu. Hus je odkazom na tú hus, ktorú Pearl zabila v úvode filmu Pearl (2022). (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení