Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Treadwell je bohatý obchodník. Protože tráví v práci hodně času a se ženami není zrovna nadšený (a taky je to móda), má androidí manželku Cherry 2000. Údajně ten nejlepší model androidích žen, jaké kdy byly vytvořeny. A když se Samovi při jedné vášnivé scéně v kuchyni na podlaze plné vody manželka zkratuje, nezbývá než sehnat novou. Ale jak? Tento model už se nevyrábí roky a ani na černém trhu ji nelze sehnat. Rozhodne se proto vydat s E. Johnson (Melanie Griffith) do pásma, kam není zrovna radno se vydávat. Prohánějí se tu gangy ve stylu Šíleného Maxe a kradou a zabíjejí. Ale jeho průvodce je nejlepší a tak ho dovede do obrovského skladiště, kde je spousta androidů. A tak už pak stačí jen vložit paměťový disk... Jenomže, co když je maso a krev přece jen lepší než kov a plastik? (monolog)

(více)

Recenze (30)

misstake 

všechny recenze uživatele

Už to nezabírá jako kdysi. Za těch 19 let se zvýraznily trochu hloupoučké dialogy nebo některé slaboduché pasáže, pár scén doslova opsaných z Mad Max 2 a celková předvídatelnost, kdy od začátku tušíte jakým směrem a s jakým cílem. Atmosféra podobná jako v Maxovi, ale podstatně slabší. Herecké výkony tu nejsou (ale je to béčko, takže na to se tu vlastně ani nehraje:-)). Takže z nostalgie koukněte, jestli jste ale před lety neviděli, sáhněte radši po kterémkoli dílu Mad Maxe. ()

wayne99 

všechny recenze uživatele

Zajímavý vykreslení nepříliš vzdálený budoucnosti. Nezaměstnanost přes 40%, všude samý roboti a sex s normální ženskou pouze přes uzavření smlouvy jako na radarovou základnu. Jestli to má takhle vypadat, tak to bych si raději taky pořídil nějakou společnici s umělou inteligencí. Tenhle film nejlíp vystihuje scéna, ve který se šestiprstej Jake ptá: „Co vás přivádí do těhle končin?“ „Hledáme pro Sama novýho sex-robota, ten starej se nadměrným používáním strhal.“ „Takhle to nebylo! Nebyl to jenom robot – byla samá něha, dovedla se zasnít – miloval jsem jí…“ A o tom to vlastně celý je – tahle romantická akční sci-fi je určená hlavně pro věčný snílky, touha po něčem-někom se táhne celým filmem. Sam je kvůli Cherry ochotnej cestovat po celých státech a do míst, kam by normální člověk dobrovolně nevstoupil – skladiště nových robotů je v poušti, kde vládnou nemilosrdný gangy. Ani se mu nedivím – jeho Cherry v podání Pamely Gidley je opravdu nádherná – jak by taky ne, když její představitelka je původní profesí, jak jinak – modelka. I když tady nehrajou žádný hvězdy, kromě tehdy ještě ne příliš známý Melanie Griffith, je to obsazený skvěle. Podobně dobrej je i českej dabing – hlavního hrdinu namluvil Aleš Procházka, sexy-robotku Vendulka Křížová a záporňáka Lestera Jan Čenský. Rozhodně to stojí za shlédnutí. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od všech těch mizerných talošských a jiných vykrádaček ŠÍLENÉHO MAXE má CHERRY 2000 svou vlastní vizi neutěšené budoucnosti, v níž mají nečekaně velký prostor roboti, respektive robotky a sází překvapivě na romantiku. Děj ale nepřekvapí a chtělo by to víc akce, první a vlastně jediná pořádná je na konci první třetiny filmu (jeřáb s elektromagnetem). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Každá dekáda si vo filmoch predstavuje budúcnosť vo svojom dvornom dizajne. Nakoniec sa vždy ukáže, že sa mýlila a v prípade osemdesiatok je to správa obzvlásť potešujúca. Lenže Cherry 2000 nezaujme ani svojou gýčovitosťou. Je totiž taká nejaká nijaká, Sektor 7 nemá v žiadnom smere čím zaujať. V úvodnej polovici v meste to ešte vzbudzovalo nádeje, odkedy sa z filmu stala road movie, prišla nuda. Ako film skončí budú od začiatku vedieť nielen fanúšikovia osemdesiatkového braku, ale každý, kto si pozrie aspoň pár béčkových filmov ročne a vlastne úplne každý. Áno a je tu Lawrence Fischburne vo svojej asi najbizarnejšej úlohe kariéry, i keď sa tu objaví iba na pár okamžikov. ()

Chřástal 

všechny recenze uživatele

„Strč mý klientce jazyk do pusy a zažaluje tě – tím smlouva padá.“ Ano, rok 2017 je doba, kdy si na rande musí muž se ženou sjednat podmínky intimního styku, a to za přítomnosti právníka. Připadá vám to jako zábavná vize budoucnosti? Mně Too. Na druhou stranu si vždycky můžete pořídit robotku, což už by v naší korektní „budoucnosti“ asi neprošlo, určitě ne model Bambi 14. Ale třeba tu s perfektní mechanikou a s vlněním pánve – tu dělali ještě v Detroitu. Prostě začátek servíruje vtipnou představu budoucí civilizace se spoustou nápadů, ale přesun hrdiny do pustin a pouští a dobrodružného road movie už tohle postrádá. Putování zpustlou krajinou schází syrovost a je jasné, jak to asi skončí, ale zkrátka jde o dobrou odlehčenou podívanou s překvapivě sympatickou Melanií Griffith v roli ošlehané akční hrdinky. *** a kousek ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama