Reklama

Reklama

Śakra

  • Hongkong 天龍八部之喬峰傳 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Během dynastie Severního Sungu je Qiao Feng (Donnie Yen) vůdcem žebrácké sekty, který je nucen čelit dilematu svého osudu a životních zkušeností. Ve světě bojových umění spoléhá na svou sílu vůle bojovat ze všech sil v záblesku ostří. Toto je příběh o jeho životní cestě za sebeobjevováním, kdy se postupně mění v nejmocnějšího a nejodvážnějšího hrdinu. (HanzoBureshi)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (14)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Donnie Yen v novém historickém Wu-xia velkofilmu, který tentokrát i režíruje. Vypadá to jako vysněný projekt Donnieho, ale já bych ho radši viděl v další variaci na Ip Mana či čistém akčňáku, vybral si pro mne tu nejméně atraktivní látku z celé Asie. ( Naštěstí je WICK 4 za rohem). Film je založen dle známého příběhu, který v Číně je pro nás asi něco jako Arthur a Merlin. Hlavním hrdinou je obávaný a respektovaný bojovník, který je obviněn z vraždy a dobrovolně odchází ze své skupiny,aby našel odpověďi, kdo jej křivě obvinil a cestou vymlátí hromadu nepřátel. Vizuálně je film na úrovni, Donnie má fajn charisma a akce je ucházející ( pokud se drží na zemi, tak to není vůbec špatné) jakmile se však začne létat a skákat po střechách, tak můj zájem šel bokem. Škoda, že zde museli zakomponovat i prvky magie, takže místo, aby Donnie využil své martial arts schopnosti, tak kolikrát jen vytvoří wind blow. Mě osobně tyhle věci moc nebaví a mám rád čistokrevné mlátičky s rukama a zbraněma, tohle šlo bohužel vždy mimo mě,kor když jde většinou o PG-13 záležitosti. Číňany to však asi bere. Kdo však má rád filmy ve stylu Tygr a Drak a Klan létajících dýk, tak si možná příjde na své i zde. 5.5/10, ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Donnie Yen rozhodně nepatří do starého železa, navíc se ujal povinnosti oživit ducha místní hongkongské produkce wuxia filmů. Zejména když námět pochází z dobře známé mramorizované předlohy jejímž autor je místní klasik wuxia románů. Zkrátit masivní seriálový román  (tedy jeho část) je celkem vzato husarský kousek (a je jasné, že další filmy mohou následovat k dokončení příběhu). Svět mistrů bojových umění, piklení a vysoké politiky ožívá. Donnie Yen jako místní Mirek Dušín se stane brzy štvancem, ale ukáže že má chování a způsoby pravého rytíře, gentlemana. Neuvěřitelně nabušené akční scény, souboje, kde nejsou oponenti pouze na ozdobu. Perfektní hudební podkres, dynamická kamera, navíc děj není jalový, nebo přehnaně patetický. V hlavních rolích uvidíte nějaké staré známé jako Kara Hui, cameo a třešnička na závěr Ray Lui (žeru jeho mandarínštinu, ačkoliv jinak většina času je čas kantonsky mluvící). Nějaké mladé talenty jako Cya Liu, Yukee Chen, perfektně obsazený film místními herci + těmi z pevniny. Film jsem si rozhodně užil a proč si nedat reprízu, když Yen prostě válí... ()

Reklama

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Pomätená sci-fi / fantasy kokotina s chaotickým príbehom, kde každému jebe, každý s každým bojuje, intriguje, rozbíja šálky o zem, lieta, skáče dvadsať metrov do výšky a inak vyjebáva s gravitáciou, čaruje, prstuje všetko naokolo od taburetiek cez obývačkovú stenu až po šutre a prehráva tak silno, že hoc aká Indická kokotina je oproti tomu Oscarový materiál. U Číňanov som zvyknutý na vymenované veci, ale nie až v takomto hojnom a do extrému vyhonenom zastúpení. Toto je otrasné po každej stránke. Sry Donnie, mám Ťa rád, ale toto fakt nie. Jedna hviezda za jeden fajn gang bang. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Několik dní mi trvalo, než jsem se rozhodla, jak tenhle film vlastně ohodnotit. Tygr a Drak a Klan létajících dýk patří mezi mé oblíbené filmy, takže nemůžu popřít, že Sakra mě v porovnání s nimi lehce zklamala. Donnie je ale pořád top a táhne celý film. Vizuálně taky moc pěkný, fajn hudba. Příběh ovšem trošku pokulhává a chemie mezi Donniem a Yukee Chen dost skřípe. V tomhle ohledu to prostě nemá šmrnc. Asi mi tam chyběly nějaké další výraznější a známější tváře, které by to vytáhly a dokázaly s Donniem držet krok a nejen mu přicmrndávat. Když jsem si ale vybavila pár scének, které se mi líbily nebo mě pobavily, tak jsem se nakonec rozhodla přiklonit k vyššímu hodnocení. Přeloženo. ()

HanzoBureshi 

všechny recenze uživatele

Nebýt té magie a slabšího příběhu, byl by to peckový film! Ano, je to podle knižní předlohy, ale ten příběh nebyl tolik silný a měl spoustu prázdných míst a měl jsem pocit, že tu chybí i pár minutových scén. Některé postavy byly představeny tak, že jsem ani nevěděl, že představeny byly... Donnie Yen to klasicky zvládnul na jedničku, akce byla bombová a dost jsem mu fandil i v režijní oblasti, protože něco po 20 letech točit asi není úplně to nejlehčí, ale nebylo to nic hrozného. Jsem milovník filmu Tygr a drak, ve kterém figurovalo létání, které dodávalo takovou zvláštně kouzelnou atmosféru. Tady ve filmu, když Donnie letěl přes nádvoří a udělal poté salto a ještě se u toho otočil o 90 stupňů a to vše celé během jedné sekundy, tak to se mi teda vůbec nelíbilo. Postupem filmu se toto lítání krotilo, ale zase přibývala ta magie... V polovině filmu jsem si ale na tyto mínusy zvyknul a konečně si ten film užíval. Kamera byla docela povedená a hlavně tu zazněl i dosti libový hudební podkres. Film jsem si celkově užil, ale nejedná se o žádné překvápko. Já tyto filmy zbožňuji, takže možná tomu dávám více než ostatní, ale v budoucnu možná hodnocení snížím. Mé hodnocení: 6/10 ()

Galerie (46)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama