Reklama

Reklama

Jak je důležité míti Filipa

  • Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (203)

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Vynikající incestní angličák, který bych si mohla pouštět častěji než jakýkoliv jiný film. Reese a Colin jsou skvělí herci a zde to více než potvrdili. Jak je důležité míti Filipa, tak tento název si každý může vyložit naprosto odlišně. Jinak tento snímek pojme člověk, který nezná knižní podobu od Oscara Wildea a jinak také člověk, který jí zná, takový si tento film naprosto užívá, jako já. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NAVÍC SE VŮBEC NEJMENUJEŠ JACK, ALE FILIP.“ …,,NEJMENUJU SE FILIP, ALE JACK.“ … ,,VŽDY JSI MI TVRDIL, ŽE JSI FILIP. VŠEM JSEM TĚ PŘEDSTAVOVAL JAKO FILIPA. JE ZCELA ABSURDNÍ TVRDIT, ŽE TVÉ JMÉNO NENÍ FILIP.“….. /// Metafyzický spekulace na anglickej způsob, metafory a kurevsky suchej anglickej humor. Chca- nechca je z toho zákonitě cejtit divadlo – což nijak nesnižuje komediálnost a navíc dává možnost vychutnat si krásu jazyka od herců, který asi na ,,prknech“ nepotkám. Konverzační komedie plná nádhernýho slovosledu, ironie, sarkasmu a aforismů … ale divadlo, je divadlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) OSCAR WILDE? Neznám. 2.) Chtěl bych poznat dokonalýho pesimistu. 3.) Thx za titule ,,drSova“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* životopisným filmem o Oscaru Wildovi to začalo, jeho divadelními hrami to pokračovalo a duelem s Filipem to skončí. Mám tu srovnávací komentář asi spisovatelova nejhranějšího díla (Vějíř lady Windermerové si nechám třeba na důchod :-). Základ jeho úspěchu je zápletka a brilantní dialogy, které na televizní obrazovce vždy prozradí svůj původ na divadelních prknech. A jak je zvykem u tohoto klasika, tak to je i hodně kostymově výpravné. Starší český bratříček je poněkud chudší, ale o to víc se přibližuje své divadelní předloze a nabízí herecký koncert oblíbených herců. Oproti tomu britská verze působí živěji a rozšafněji. V obsahu rozdíly nejsou, jen britská je možná zbytečně vysvětlující a proto i delší. Obě stojí za shlédnutí a vítězem se tím pádem u mě nestává ani jedna a každá mi přinesla příjemný zážitek, za který však své čtyři hvězdičky těsně nedám. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Cruchot 

všechny recenze uživatele

Mě tahle adaptace docela zklamala. Herecké obsazení je vskutku skvostné, máme tu pěkné lokace, kostýmy a samozřejmě zajímavou předlohu. Jenže nějak jsem se u tohohle filmu nebavil. Poněkud chladné, nepříliš vtipné a hlavně neustále předvídatelné. Neškodilo by ještě víc hravosti, jakou si tahle taškařice určitě zaslouží. Navíc mám ještě skoro chuť ubrat jednu hvězdičku za ne moc povedený závěr. ()

Falco.araea 

všechny recenze uživatele

K této divadelní hře mám opravdu vřelý vztah, protože jsme s ní v primě a v sextě vystupovali na školní vánoční akademii a pokaždé jsme měli obrovský úspěch (hlavně spolužák se svou tetou Augustou). Tahle adaptace mě prostě ale tak nějak zklamala - táhlý úvod, který jsme my zkrátili na dvě minuty, v rolích Algyho/Ernesta/Filipa a Jacka/Ernesta/Filipa jsem viděla divné cizí chlapy, kteří mi nesedli namísto úžasných Michala a Jeníka, nesympatická Reese Čichsi. Prostě to podle mě nemělo atmosféru a moc mi to nesedlo. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (6)

  • Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)

Reklama

Reklama