Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

otík

Plejáda hereckých hvězd se představila ve zfilmovaném díle Oscara Wilda a určitě nezklamala. Film je příjemným potěšením a radostným vánkem do stojatých vod zfilmovaných knih. Přesto mně osobně asi příliš k srdci nepřiroste pro svou jednoduchost a průhlednost. To ale nic nemění na tom, že Everett i Firth spolu s dalšími herci podávají výborné a oku lahodící výkony. Hudba: Charlie Mole ()

Tsuki

Zápletku a vtipné situace už velmi dobře znám jak z četby samotné hry, tak z divadelní inscenace, takže mě film bohužel ničím moc nepřekvapil. Uznávám ale, že tohle zpracování vyzdvihují herecké výkony - Rupert Everett, Colin Firth i Judi Dench byli skvělí. Plus bylo hezké vidět Reese Witherspoon v jedné z jejich starších rolí. ~(3,5)~ ()

01Zuzana10

Skvelé, skvelé, skvelé! Po tomto filme budete mať dobrú náladu celý deň. Krásne, veľmi zábavné, hravé! A tí herci! A tá hudba! Po skončení som sa ešte 5 minút smiala :) Hl. ich výroky si treba zapisovať. Výborné od začiatku do konca. Nie je tam pasáž, kedy sa nič nedeje, kedy nemáte úsmev na tvári. :) ___ /tento film som si neskor pustila i ked ma silene bolel zubcek a nemohla som nic robit. T IoBE ma dokonale rozptylilo a rozveselilo. Lepsie ako ine lieky./ ()

Sammya

Fantastická adaptace naproto brilantního literárního díla, nebo spíš bych měla říct filmové zpracování divadelní hry. Zachovalo si to přesně ten typ humoru, který já na Wildeovi tak miluju, a to, co si tam tvůrci přidali, tomu nijak neuškodilo. Herci v hlavních rolích jsou brilantní, nevím, jestli u mě vede Colin nebo Rupert, zbožňuju tu oba. Judi Dench v roli, která jí jde nejlépe. Must see prto každého milovníka britských konverzačních komedií. ()

suzanne1997

Pohodový a dobře udělaný film. Nic mi na něm nechybělo, jen se lehce lišil od původní hry Oscara Wilda, což mu ve své podstatě vůbec neuškodilo, pouze přidalo na hodnotě. Vtipné dialogy, pěkné prostředí a dobře zvolení herci, to všechno z něj dělá neokoukatelný snímek. Nemůžu hodnotiti stoprocentně, až natolik má očekávání nenaplnil, avšak druhá polovina si zaslouží vysoké hodnocení. Snímek doporučuji shlédnout, zároveň však doporučuji přečíst si divadelní hru, divák jedině tak pochopí, v čem se obě verze tolik liší. ()

• Finty Williams, která hraje lady Bracknellovou jako mladou tanečnici, je dcera Judi Dench, která hraje starší lady Bracknellovou. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)
  • Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)