Ztraceni ve vesmíru

Píše se rok 2058, kosmické lodě vzbouřenců napadnou stavbu hyperbrány, která má umožnit cestu hyperprostorem na vzdálenou planetu Alfa Prime. Lidstvo by zde mohlo najít nový domov poté, co neodvratně vyplýtvalo energetické zásoby Země. Jako první se má na cestu vydat autor projektu, profesor Robinson, se svou rodinou, manželkou Maureen a třemi dětmi. Pilotem lodi je Don West a nedobrovolným černým pasažérem doktor Zachary Smith. Doktor pronikl na palubu, aby provedl příkaz svého „zaměstnavatele“, obchodníka vydělávajícího na ekologické krizi, a přeprogramoval robota Robinsonových tak, aby všechny zabil. Sám se však stane obětí atentátu. Obchodník se ho dokončení úkolu rozhodl zbavit. Po urputné bitvě se rodině podaří robota zneškodnit. Jejich loď se ale ocitla v gravitačním poli Slunce a jedinou nadějí na záchranu je únik do hyperprostoru. Protože k tomu dojde mimo hyperbránu, není možno cestu kontrolovat. Loď se vynoří ve zcela neznámé části vesmíru, a ještě navíc v budoucnosti. Tady objeví zničenou pozemskou loď Proteus, která se je snažila najít, musí se utkat s pavoučími monstry požírajícími kov a na blízké planetě pohlédnout do vlastního osudu a pokusit se změnit tragickou budoucnost. (TV Nova)

PKD

Nepochopitelný film. Nepochopitelný z toho důvodu, když si někteří z nás uvědomí, že jde o film režiséra, který nám naservíroval dokonalou nekompromisní vypalovačku jménem, Predator 2. V době premiéry to ale nechápal nikdo. A dnes už je to každému jedno. A taky dobře. Na závěr jen: ,,Nebezpečí! Wille Robinsone,nebezpečí!´´. Jo a Oldman má asi ty nejlepší hlášky. No...asi....určitě. Joey z Přátel meets Annie Blackburnovou z Twin Peaks. A samotný Jupiter 2 je supr. Měl jsem si ten model před 22 lety, koupiti.:( Ovšem ost album (pro neználky, to je ost jen se songy) je to nejlepčí, co tento film vyplodil. Předělávka původního main theme od Apollo 440 je dodnes, kulervoucí nářez ukazující všem ostatním, jak se to má dělati. Pozn. z r.2021... díky sledování orig., zvláště pak 1.s., dávám silné 3.5, i když to vizuálně zůstává na 3. Musíte prostě znáti původní tv s. aby jste to dostatečně ocenili. Jako já.;-) A pokud je tv s. šílený (což zcela jistě je) tak tento film je ještě při zemi. ()

rodo

Dobré vizuální efekty, nenáročný až dětinský příběh, nepřesvědčivý Matt LeBlanc (sice se snaží, ale já v něm pořád vidím postavu Joeyho z Přátel), průměrný Gary Oldman (viděl jsem ho už v lepších rolích) - to vše je film Ztraceni ve vesmíru. Nemohu říct, že bych se nudil, ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že by se celkem dobré efekty v tomto filmu daly využít k nějakému lepšímu sci-fi (třeba něco od A.C.Clarka nebo R.A.Heinleina). Ale jako pohádka pro děti dobrý, takže za 3*. ()

Ainy

Skvěle natočená rodinná sci-fi, plná dobrodružství, napětí a zábavy. Děj má hlavu a patu, má spád a dokonce mi tady nevadí ani super chytré děti, které dokážou zachránit vypjaté situace lépe než dospělí. Nebo si ochočit vesmírného nalezence či naprogramovat robota a udělat si z něj nejlepšího kámoše, jež se pustí do křížku s vesmírnými pavouky alias replikátory, kteří fakt neměli chybu. Dobrodružná cesta vesmírem ve společnosti Joeyho, Garyho a dalších mě bavila a v rámci žánru dávám Lost in space plný zásobník hvězd. ()

Venous666

Moje oblíbené Sci-fi Béčko. Novodobá rodinka Robinsonů ve vesmíru. Hledají nový svět k osídlení. Celý film drží napětí, buď jako samotný star vesmírné lodi až po akční scény s mým oblíbeným hercem Joey (Matt LeBlanc). Díky jemu dávám sám osobně 4 hvězdičky. Dopřál bych i o hvězdičku více, ale bohužel snímek má velké mezery v dějové linii. Udrží diváka ve střehu do první poloviny, ale později děj vytrácí kadenci. Kdyby to stáhli na 90min, tak je to áčkové Sci-fi jak má být :-D ()

StrYke

Lost in Space mě především nalákal na obsazení, které po celý film podávalo dokonalé herecké výkony a to především v čele s Garym Oldmanem a Mattem LeBlancem, u kterého jsem měl strach, že si na něj po jeho zásadní roli v seriálu Friends nezvyknu. To bylo ale zbytečný, spíš jsem se měl strachovat o příběh samotný, který film posílá do šedi průměru. On vlastně už samotný děj je docela divný (měl jsem si ho přečíst :D) a potom to nudné a částmi zdlouhavé zpracování... Digitální efekty jsou vážně hodně špatné a když potom přijdou na řadu i vesmírní pavouci, musíte se ptát: "Je tohle TV film nebo není?". A to by bylo dost všech negativů. Teď přicházejí na řadu pozitivy. Film má docela pěknou hudbu a herecké výkony jsou na hvězdné úrovni. Zábavnost převyšuje nad nudností a samotný závěr je naprosto dokonalý. A co se stalo v budoucnosti z Oldmana.. To nemělo chybu žádnou. Neutrální součást názoru je potom ta, že film obsahuje spoustu nelogičností, kterých se bohužel dopouští každé film (bez vyjímky), zahrávající si s časem. Takže bohužel průměr, sice blíž k nadprůměru než k podprůměru, ale furt průměr... ()

• Gary Oldman (Dr. Smith) byl prvním hercem, který souhlasil s účinkováním, protože se mu líbila představa, že bude hrát v rodinném filmu. Později se přiznal, že na rozhodnutí měl velký podíl také zajímavý honorář. Peníze později využil k financování své režisérské prvotiny Pouze vnitrožilně (1997). (HellFire)
  • Původní robot použitý ve filmu vážil dvě tuny a ovládalo ho celkem 8 lidí. (HellFire)

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)