Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh Samsona, nadaného neuvěřitelnou silou, který byl Bohem předurčen k tomu, aby zahájil osvobozování Izraele od nadvlády Filištínských. (oficiální text distributora)

Recenze (11)

Juto 

všechny recenze uživatele

Režisér Nic Roeg efektívne využíva flashbacky počas dvoch rozhodujúcich scén a dáva obom väčší význam. Najprv je milostná scéna medzi Samsonom a Delilah pretkaná scénami z boja levov a po druhé Samson znovu prežíva svoju maximálnu zradu, keď je nútený byť svedkom porážky izraelskej armády. Druhá scéna uspokojivo rieši aj dejovú oblasť týkajúcu sa Jehiela a Amrama a skutočne každý oblúk postáv je úhľadne vyriešený pred koncom. 6/10 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jeden z tých kvalitnejších a zaujímavejších biblických príbehov. Je tu romantika, napätie, láska, zrada, dobrodružstvo... navyše hlavná os príbehu dýcha veľkou dávkou epiky. A to nemôžem zabudnúť na celkom zaujímavé herecké obsadenie, potešil najmä D. Hopper a herec v hlavnej úlohe. Nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

KrestanFilms odpad!

všechny recenze uživatele

O Samsonovi toho v Bibli zrovna moc není. A co udělali tito filmaři? Něco z toho mála ještě vynechali, a co zbylo překroutili a zpřeházeli. A protože z toho chtěli z nějakého důvodu udělat dva díly, přidali tam hromady nesmyslů navíc! V podstatě stvořili úplně nový příběh o Samsonovi. SILNĚ NEDOPORUČUJI těm, kteří berou Bibli vážně. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Krásný případ toho, tak odstranit z příběhu všechen duchovní obsah. Zůstaly jenom fyzické projevy. Některé obrazy ale i tak mohou být inspirativní, takže bych to úplně nezatracovala. Ale ideální tvar by měl být sestříhán tak na půl hodiny. On kvůli zradě ženy vytrhl svůj svatební strom a pobil s ním svatební hosty. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Rutinní televizáčtina s troškou těch biblických mýtů, přetavených v nemastně-neslaný komerční produkt, přizpůsobený vkusu toho nejtupějšího typu konformního diváctva. Prakticky telenovelová režie i herecké výkony, kdy navíc Samson vypadá jako hašišácký Lorenzo Lamas a Dalila jako nějaká štětka z >paralityšou< "Vem si mě!" - ve spojení s prázdně užvaněnými dialogy a trapnými >akčními< scénami - to vše pro našince umocněno směšně dramatickým (jako že by uměleckým) šašskočudláckým dabingem s umělohmotným mixem zvuku a obrazem ve fotmátu 4:3... Prostě bída na sobotní podvečer pro tu naši novou, jinou (sic!) Dvojku... - - - P.S. Netušil jsem, že ve starověku nosili pánové pod svými hábity slípy. No, díky tomuhle dílku mám aspoň v něčem nově jasno... :-/ - - - - - P.P.S. Zvláštní, že ač tenhle pořad vysílala ČT2 v premiéře v sobotu 13.10. v 17:30, měl již dopředu průměrné hodnocení 72% - od nicků Bukiet (3*), Indiana(2*), verbst(4*), Fleetguard(3*), utPhobos(4*), Bay_watch(4*), carii(3*), neolitka(4*), Ethan(4*), gerots(4*)... Tak to by mě opravdu zajímalo, kde a kdy tito jedinci (se svým - většinou podivně vysokým hodnocením) tohle dílko mohli tak asi dopředu vidět. Nebo že by to byly v některých případech zase nějaký ty čétévácký propagačně-marketingový sračky? ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama