Reklama

Reklama

Panenky na útěku

  • USA Drive-Away Dolls (více)
Trailer 1

Divoká Jamie (Margaret Qualley) se vzpamatovává z čerstvého rozchodu, upjatá Marian (Geraldine Viswanathan) si potřebuje orazit od vyčerpávající práce. Společně se rozhodnou změnit prostředí a strávit pár dní na prosluněné Floridě. Plán skvělý, realizace příšerná. Na cestu totiž v místní autopůjčovně dostanou auto, které mělo posloužit partičce mafiánů k převozu kufru s velmi nebezpečným obsahem, shodou okolností právě do míst, kam směřují obě dívky. Zatímco ty dvě řeší především to, jak z výletu vytěžit maximum, přičemž si pod tím každá představuje něco úplně jiného, trochu zoufalí gangsteři dělají vše (a pod slovem „vše“ se skrývají i ty nejhorší skutky) pro to, aby je dostihli a kufr jim sebrali. Zatímco nic netušící hrdinky řeší své holčičí problémy, smyčka se stahuje, stejně tak se zmenšuje možnost, že by z ní mohly vyklouznout. Naštěstí je svět bláznivé místo, plné často neuvěřitelných náhod… (Cinemart)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (56)

Vidly10 

všechny recenze uživatele

Přestože nejsem hltačem Coenovského humoru, jejich režisérský styl nemůžu popřít. Panenky sice nesou podpis pouze jednoho ze slavných bratří, ale i tak si drží svůj osobitý styl snímání a komediálních prvků, které člověk sleduje při jednom přiblblém road-trip dobrodružství, ve kterém uvidí více ženských orgasmů než v průměrném pornofilmu. Já vlastně ani nevím, jak film hodnotit. Je až absurdně zábavný, že jsem se u něj nenudil ani chvíli, přitom dokáže jednoduše rozebrat dva odlišné pohledy na sexuální život dvou lesbiček. I když vás film lákal ve svých trailerech na Matta Damona, Pedra Pascala či Miley Cyrus, věřte, že tohle rozhodně nemůže být důvod ke zhlédnutí, jelikož to, co vidíte v traileru je asi tak vše, co z nich vidíte ve výsledném filmu. Naopak, co by mělo být hlavním tahákem a bodem vaší pozornosti, je Margaret Qualley, která je díky své perfektně načasované komedii a texaskému přízvuku jednoduše zapamatovatelným prvkem filmu. Mé hvězdičkové hodnocení neberte vůbec v potaz, tady budu stoprocentně v drtivé menšině. Spíše se na film koukněte s otevřenou hlavou, když se chcete zabavit na hodinu a půl u nějaké blbosti. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Dvě lesbičky na útěku skrz USA před duem mafiánů - trochu přestřelená komedie, trochu romantiky, trochu sexu, trochu honiček a ono to nebylo úplně nejhorší, respektive něco, co si člověk zapamatuje pro určitou originalitu a taky, že se tu mihnou dva velikáni jako Matt Damon a Pedro Pascal, jehož role je v titlkách nazvána "sběratel penisů" ... ()

Reklama

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Pedro Pascal na pár sekúnd ako namotávka a potom nič len lesbenie. Okrem ešte jednej kvalitnej komediálnej scény s prepadnutím tučnej ženskej je to celé len o tom, veď sám Coen to nazval lesbo road movie, v pôvodnom názve sa len dajkuje a tak to potom dopadlo. Namiesto poriadnej gangsterky tu Margaret Qualley s mimikou sťaby Hannah Montana v kuse vylizuje, väčšinou vždy niekoho iného, a tak sa jej na jazyku až povlak zdrásal do živých buniek. Ide o projekt Coenovej ženy Cookovej a tak podľa obsahu súdim, že to musia mať doma veselé a komody ukrývajú nejedného robertka. ()

Stromovous87 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale mně to sedlo. Úplně na mě dýchlo kouzlo Amerického nezávislého léta, které jsem sledoval každé léto na ČT2. Příjemná Coenovka s výbornou Margaret Qualley, která by měla hrát v dalším filmu od Ethana Coena, který vyjde příští rok. Uznání zaslouží i pro mě neznámá Geraldine Viswanathan a Beanie Feldstein ve vedlejší roli. Za mě 80% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

dvě kamarádky se vydají na roadtrip a v půjčovně je jim omylem půjčeno auto, kterým měla původně místní mafie převážet záhadný kufřík. Když se to mafie dozví začne samozřejmě děvčata hledat. Tohle je velmi stručný náčrt příběhu, který by teoreticky mohl být správnou černohumornou coenovkou plnou mrtvol a omylů. Jenže ač na režijní židli seděl jeden z bratrů, tak je výsledek celkem rozpačitý a spíš než oddechovou coenovku připomínají Drive away doll nějaké zapomenuté béčko z devadesátých let, kde absentuje humor i akce a nad vodou to drží akorát sympatická Margaret Qualley. Vzhledem ke jménu režiséra/scénáristy dost zklamání,,,40% ()

Galerie (27)

Zajímavosti (8)

  • Ethan Coen film označil za „lesbický roadtrip projekt“ a film, ktorý je podobný exploatačným romantickým filmom zo začiatku 70. rokov, ktoré videl ako tínedžer. (Arsenal83)

Související novinky

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (více)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (více)

Reklama

Reklama