Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Newyorské noviny dvacátých let minulého století jsou plné zpráv o unesených dívkách, které beze stopy končí na trhu s bílým masem. Co však nikdo neví je, že dívky se ztrácejí z hotelu paní Meersové (Beatrice Lillie). A zrovinka sem se právě přistěhovala slečna Dorothy (Mary Tyler Moore), osiřelá a lehce naivní venkovská dívka, která nechápe, že za taxík se v New Yorku prostě nedá platit šekem, ale ráda by se stala uznávanou herečkou. To Millie (Julie Andrews) z pokoje odnaproti má plán mnohem prostší – hodlá se bohatě provdat, a tak si oproti zvyklostem nehledá zaměstnání, ale pohledného a hlavně svobodného šéfa.
Bláznivé dobrodružství obou dívek právě začíná. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Ten, kdo by se dal odradit názvem a začátkem, kde Julie Andrewsová vesele skotačí po ulici s laškovnou písní, by udělal velkou chybu. Ano, Julie hraje venkovskou naivku, která přijíždí do velkoměstského dívčího penzionátu, připravena najít si práci sekretářky a vdát se za svého šéfa ("Ať to bude kdokoli") - a přesto to není muzikál jako třeba Funny Girl. Jak se totiž ukáže, majitelka penzionátu je ve skutečnosti obchodnice s bílým masem, Správná dívka je detektivní retroparodie a s přibývajícími minutami svou poetikou připomíná třeba film Adéla ještě nevečeřela. Hudební čísla jsou vesměs komediální a velmi roztomilá - třeba porouchaný výtah se dá rozjet jen soustředěným stepováním, což je obzvlášť komické, když v něm jedou jinak smrtelně vážní padouši z čínské prádelny. :o) Hudba Elmera Bernsteina si všelijak pohrává s ragtimy z éry němých grotesek (pozdější režisér Podrazu měl pro ten druh hudby evidentní slabost). A vážně nezapomenutelná je scéna, kde postarší dáma (fantastická Carol Channingová) s chraplavým hlasem kačera Donalda zběsile tančí, hraje na několik hudebních nástrojů a zpívá "Jsem dítě jazzu." :o) 80% ()

danecek24

všechny recenze uživatele

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Carol Channing + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julie Andrews, Nejlepší hudba - Elmer Bernstein, Nejlepší filmová píseň - "Thoroughly Modern Millie" - Hudba a text Sammy Cahn, James Van Heusen ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

S zadnou postavou ve filmu jsem nesympatizoval (Mary Tyler Moore mi je neprijemna celkove), coz je vzdy trochu problem. Ocenuji ale nevtirave pisnicky, peknou choreografii (hlavne scenky z vytahu) a par vtipnych momentu, vyplivajici hlavne ze zapornych postav. Dej je snadno predvidatelny, nebyt blazniveho zaveru, dam o hvezdicku vice. ()

Tremono 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to ve verzi pro kina včetně úvodní pětiminutový předehry a s přestávkou. Je to vtipná komedie - parodie (i když trochu více "nekorektní" k číňanům/nejen) hlavně díky udivenému kukuči Julie Andrews. Z dnešní doby pobaví obzvlášť tehdejší móda, přecijen je to Naprosto moderní Millie. A stepovací výtah nezapomenutelný :) ()

boro123 

všechny recenze uživatele

Trochu bláznivý film, který si velmi mile hraje s odkazy na klasické grotesky, potěší odkaz na Harolda Lloyda a jeho O patro výš ale i vtipné mezititulky a stylizované herectví Julie Andrews s častým pomrkáváním na diváka. Hudební i taneční čísla jsou velmi zábavné a originální, pracující s hudbou typickou právě pro grotesky. Co bych filmu vytkla je hodně předvídatelný děj, ale ve výsledku to nevadilo zas tak moc, přece jen se nějaký ten nečekaný zvrat nakonec objeví. "Operator, you have obviously never been in a Chinese opium den!" ()

Galerie (59)

Zajímavosti (6)

  • V roce 2002 měla premieru na Broadwayi stejnojmenná divadelní hra se Sutton Foster v hlavní roli, jež za svůj výkon vyhrála Tony Award. (janejudyjune)
  • Pokiaľ vám príde povedomý interiér divadla, v ktorom vystúpi Carol Channing ako Muzzy, nemýlite sa. Bolo v Universal Studios 28 a jedná sa o jednu z najstarších scén v Hollywoode - nakrúcali sa tu dve verzie Fantóma opery (z rokov 1925 a 1943) a taktiež Hitchcockov snímok Roztržená opona (1966). (classic)
  • Angličanka Beatrice Lillie, čoby zákerná obchodníčka s bielym mäsom, nakrúcala svoj posledný film, trpela v tej dobe Alzheimerovou chorobou a nebola schopná si zapamätať text. Julie Andrews sa preto postavila za kameru a svojej kolegyni napovedala jej narážky. (classic)

Reklama

Reklama